East Gippsland Kennel Club Inc (PM) (VIC)
Date of Show : 2-Sep-2017 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mrs Helen Weil (QLD) (Total Entry : 496)
Aust Sup/NZ/Can & Am Ch Northwinds Clash of the Titans (Imp USA/NZ) (A Reid / A Eales / L Gordon)
Runner Up in Show: Akita
Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Baby in Show: Cairn Terrier
Joymont Knight Rider (Cathy Scotton)
Puppy in Show: Havanese
Aust Ch Rhumderry Diamond In The Deck (Rhumderry Kennels)
Junior in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Kobidan Major League (Mrs S Nichols & Mrs J Cattell)
Intermediate in Show: Border Collie
Aust Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
Aust Bred in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Border Collie
Aust & Neut Ch Luuaca Divine Miss M (Lyn McMaster)
Runner Up Neuter in Show: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Kobidan Hot to Handle (S Nichols & J Cattell)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Ms Shannon Lancaster (NSW) (Group Entry : 93)
Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pekingese
Aust Ch CandellaRose The Squire (Kinderscout Kennels)
Baby in Group: Pug
Prettipaws Hitme W Ur Bestshot (J Poynton)
Puppy in Group: Havanese
Aust Ch Rhumderry Diamond In The Deck (Rhumderry Kennels)
Intermediate in Group: Papillon
Aust Ch Beauchiot Tuscana Dream (Jacinta M Baker)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut Ch Moldavia Make A Wish (Chris Strange)
Affenpinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Swayd Reign On Your Parade (Kerry McKinnon)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Jenawyn Precious Cargo (Jennifer Wynn)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Edenridge Sweet But Sassy (Jennifer & Stephen Wynn)
Intermediate of Breed: Aust Ch Jenawyn Wildfire (Mr S & Mrs J Wynn)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cheekychi Sweet Talker (Emma-Lee Slavin & Tracey Wright)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Moldavia Make Mine Roses (David Sempel)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cheekychi Sweet Lips (T Wright)
Baby of Breed: Moldavia Yoda (David Sempel)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Moldavia Make A Wish (Chris Strange)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cheekychi Talk The Talk (T Wright)
Chinese Crested Dog
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Liliah Im A Naked Toy Boy (Meken Kennels)
Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griffonsburg Vespers Victory (Dr I T Mitchell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Jefferson Davis (Dr I T Mitchell)
Havanese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rhumderry Diamond In The Deck (Rhumderry Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Rhumderry Deck The Hall (Kimberly Procak)
Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Belloiggy Rosabella (Miss Fiona Gilbert)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Bindahlena Dream Maker (Miss C Gould)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Belloiggy Callisto Uno (Miss F Gilbert)
Baby of Breed: Belloiggy Best Kept Secret (Fiona Gilbert)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Belloiggy Tonio Terzo (Stella Heley)
Japanese Chin
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chincasa High Voltage (A Sharp & N Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Alwood Chizukeki (Alwood Kennels)
Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Minarli Classic Rhythm (Miss Jamie Pendle & Miss Jane Morrey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Minarli Fancy Pantz (Miss Jamie Pendle)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Minarli All Jakked Up (Mrs Coleen Ballard)
Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beauchiot Tuscana Dream (Jacinta M Baker)
Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch CandellaRose The Squire (Kinderscout Kennels)
Pug
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Aust Ch Toorork No Joking (Miss T Robert / Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Prettipaws Warrior Princess (Janene Poynton)
Baby of Breed: Prettipaws Hitme W Ur Bestshot (J Poynton)
Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Stakim Shambhala (Meken Kennels)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mrs Caroline Yate (NSW) (Group Entry : 57)
Aust Sup Ch Shortblak With One (Stacey Sullivan)
Runner Up in Group & Open in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Joymont Dream Catcher (Cathy Scotton)
Baby in Group: Cairn Terrier
Joymont Knight Rider (Cathy Scotton)
Minor in Group: Welsh Terrier
Waratah Hms Victory (May Wong)
Puppy in Group: Cairn Terrier
Joymont Walking on Air (Cathy Scotton)
Junior in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Shortblak Rebel Heart (Stacey Sullivan)
Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Rythmnblu Belle Starr (AI) (L & S Dowdell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Scottish Terrier
Aust Neut Ch Conconal General Pattern (Karen Dinn)
Runner Up Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust & Neut Ch Kazkei Hunters Arms (L J Saxton)
American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rythmnblu Belle Starr (AI) (L & S Dowdell)
Dog CC & Puppy of Breed: Pawtucket Lover Boy (Barry Wickers)
Australian Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Oziruff Chase N Dreams (Mrs Leanne Bywater)
Baby (Dog) of Breed: Aust Ch Oziruff Ruffl N Feathers (Mrs Leanne Bywater)
Border Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenbogle Fallen Through Time JC (Sue Mewse)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenbogle The Reckoning (Sue Mewse)
Baby of Breed: Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)
Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Excelsis Electra (Karen Griffith)
Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Joymont Dream Catcher (Cathy Scotton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Joymont Walking on Air (Cathy Scotton)
Res Dog CC: Aust Ch Lochrin Midnight in Lucca (Gary Perks)
Baby of Breed: Joymont Knight Rider (Cathy Scotton)
Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Weisnjac Lets Get Rocked (Weisnjac Kennels)
Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dixiedaly Son Of A Gun (L J Saxton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dixiedaly Jesse James RN (L J Saxton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kazkei Hunters Arms (L J Saxton)
Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Shortblak With One (Stacey Sullivan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shortblak Rebel Heart (Stacey Sullivan)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Conconal General Pattern (Karen Dinn)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Powerpaws Rumble In The Jungle (Cherishapug Kennels)
Welsh Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Waratah Hms Victory (May Wong)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mrs Helen Weil (QLD) (Group Entry : 105)
Aust Sup/NZ/Can & Am Ch Northwinds Clash of the Titans (Imp USA/NZ) (A Reid / A Eales / L Gordon)
Runner Up in Group & Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Kobidan Major League (Mrs S Nichols & Mrs J Cattell)
Baby in Group: English Setter
Sapperset Special Operations (L Shirley & S Natoli)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Belcroft Jurney To The Far Side (D & M Bellamy)
Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Skyerose Tour De France (Sharon Mulgrew)
Aust Bred in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Riversby De Laicee Laine (Sarah Ward)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Kobidan Hot to Handle (S Nichols & J Cattell)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Kobidan Faustus (Mrs S Nichols & Mrs S Wills)
Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Belcroft One Man Show (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alinta Pepperjack (Mrs P & Miss L Oliver)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Belcroft Jurney To The Far Side (D & M Bellamy)
Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Highgatte Absolutly Amazing (May Wong)
Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Curltriever The Prodigal Sun (Keysteel & Curltriever Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cutecurl Belle Epoque (Cutecurl Retrievers)
English Setter
Baby of Breed: Sapperset Special Operations (L Shirley & S Natoli)
English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Touch of Silk (Ms S Raine & Mr E Glass)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Rosherville Thrilled by Escape (AI) (Mrs L Brown)
Res Bitch CC: Aust Ch Rosherville Touch of Tradition (Mrs L & Mr K Brown)
Intermediate of Breed: Aust Ch Rosherville Just Ebony (AI) (Mrs L Brown)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kinsheran Bagavad Gita (Mrs L Brown)
Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shevington Ovrlks Marly (Ms J Poynton)
German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kobidan Major League (Mrs S Nichols & Mrs J Cattell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Mianoka King Of Kings (Mrs Lorraine Brennan)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Mianoka Pretty Women (Mrs Lorraine Brennan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Hot to Handle (S Nichols & J Cattell)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Kobidan Faustus (Mrs S Nichols & Mrs S Wills)
Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch BlueBreeze Lady of Glencairn (Mrs D & Mr J Bishop)
Puppy of Breed: Nazneen Jacqs Fireball (AI) (Mrs D & Mr J Bishop)
Puppy (Bitch) of Breed: Nazneen Fortune Favorsthebrave (AI) (Mrs D & Mr J Bishop)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Janbensa Curlewis Goldlady (D & J Bishop)
Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kentigern Dark Clansman (E & S Slabon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kemsley A Wish Come True (S M Natoli)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Kemsley Wish Upon A Star (S M Natoli)
Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby De Laicee Laine (Sarah Ward)
Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup/NZ/Can & Am Ch Northwinds Clash of the Titans (Imp USA/NZ) (A Reid / A Eales / L Gordon)
Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyerose Tour De France (Sharon Mulgrew)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kelindebar Black Pepper (Linda Adams)
Puppy of Breed: Skyerose Suspicious Minds (Miss S L Mulgrew)
Junior of Breed: Skyerose Burning Love (Miss S L Mulgrew)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Gr Ch Erinisle Black Harmony (Sharon Mulgrew)
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glenmave Olando (AI) (Patricia J Allen)
Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Greywei Love Actually TD (Greywei Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Sharlani Fudgie Bear ET TD (Verity Adams)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Sylvia Brackman (NSW) (Group Entry : 36)
Aust Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Tischamingo Hudson Hornet (C Baker / J & F Walker)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Sandswept Don Juan (D Shaw)
Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Eurabbie Katos (Mrs Leanne Cooper)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)
Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Earlingford Postman Pat (AI) (Imp NZ) (John Bink)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Earlingford Miss Madeline (Mrs D & Mr J Bishop)
Beagle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Orobay Anzac Spirit (A Lenne)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
Minor of Breed: Millewa Time to Remember (Mrs C Irvin)
Junior of Breed: Berghutte Burnt Bridges (Mrs C Irvin)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
Baby of Breed: Sandswept Don Juan (D Shaw)
Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tischamingo Hudson Hornet (C Baker / J & F Walker)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tischamingo The Dressmaker (C Baker / J & F Walker)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mr Anton Weil (QLD) (Group Entry : 79)
Aust Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Am GCHS ASCA Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)
Puppy in Group: German Shepherd Dog
Allendell Quick Silver (R Ralphs)
Junior in Group: Australian Shepherd
Am Ch & Aust Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot (Imp USA) (A Petersen / J Karras & B Moore)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust & Neut Ch Luuaca Divine Miss M (Lyn McMaster)
Runner Up Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Neut Ch Glenbala Universal Design RN (M Macdonald)
Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am GCHS ASCA Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Am Ch & Aust Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot (Imp USA) (A Petersen / J Karras & B Moore)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Linwood Dragonfly In Amber (Leslie Mathieson)
Baby of Breed: Linwood Girls Got Rhythm (Mrs E Gray)
Bearded Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Abmaci Star Gazer (C & C Evans)
Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Luuaca Divine Miss M (Lyn McMaster)
Collie (Rough)
Baby of Breed: Ellerran Enigma Blue Beguile (Bryan & Sandra Crowley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: TS Grand / Dual Ch (T) Neut Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn (Bryan & Sandra Crowley)
German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Stobar Quentin CDX RN ET (S Macdonald)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Hillmagic Cost A Mint (Mrs Jen Eaton)
Puppy of Breed: Allendell Quick Silver (R Ralphs)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Glenbala Universal Design RN (M Macdonald)
Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dellbianco Adalberto (Gail Clark)
Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Osuno Strike A Pose At Ubiqque (Imp NZ) (Mrs Jen Eaton)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mr Pieter Tjerkstra (QLD) (Group Entry : 60)
Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Runner Up in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Lover Boy (K O Riley)
Baby in Group: Akita
Monarkin Dream A Dream (Mike Higgins)
Minor in Group: Samoyed
Kalaska Soda Licious (Klaaysen / Beard / O'Reily)
Puppy in Group: Boxer
Zaatom One and Only (J Malloy)
Junior in Group: Boxer
Zaatom Livin The Single Life (AI) (J Malloy & R Harrison)
Intermediate in Group: Bullmastiff
Aust Ch Waterlea Thunda Frm Downunda (Imp NZ) (Jamie Pendle & Vicki Mills)
Aust Bred in Group: Dobermann
Aust Ch Bisart Rise From The Ashes (Bisart Knls)
Runner Up Neuter in Group: Rottweiler
Aust Gr Ch Eclipsen Leapovfaith (Mr S P & Mrs J Bristow)
Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Baby of Breed: Monarkin Dream A Dream (Mike Higgins)
Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Berneridge Knight of Carawatha (AI) (U & T Rhyn)
Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tyeanbo Turn Back Time (Ms Sharon Mead)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Zaatom One and Only (J Malloy)
Bitch CC & Junior of Breed: Zaatom Livin The Single Life (AI) (J Malloy & R Harrison)
Minor of Breed: Tyeanbo Sheso Exciting (AI) (Ms Sharon Mead)
Intermediate of Breed: Aust Ch Belchlo A Day Dream Away (Mr S Bonnici)
Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waterlea Thunda Frm Downunda (Imp NZ) (Jamie Pendle & Vicki Mills)
Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bisart Rise From The Ashes (Bisart Knls)
Dog CC & Puppy of Breed: Ikons Show Me The Money (Imp NZ) (Kade & Clare Richards)
Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eclipsen Gold Dust Woman (J l & S P Bristow)
Intermediate (Bitch) of Breed: Petrovrotti Charlotte Bear (Eric Hunn)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Eclipsen Leapovfaith (Mr S P & Mrs J Bristow)
Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kalaska Lover Boy (K O Riley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kalaska Soda Licious (Klaaysen / Beard / O'Reily)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Airebis I Love Cookies N Cream (Mrs J / Mr G & Miss K Hughes)
Junior of Breed: Airebis A Rose At Midnight (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Aust Bred of Breed: Airebis Rendezvous at Midnight (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Schnauzer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharluka Tall Poppy (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Jan Reeves)
Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kosheen winter is coming (Jodie Greene)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kosheen Chase The Sun (Jodie Greene)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mrs Roslyn Seare (QLD) (Group Entry : 66)
Aust Gr Ch O'Malley's Sebastian (Imp SWD) (Kinderscout Kennels)
Baby in Group: Poodle (Toy)
Silkyelk Designed By Time (Debra Randall)
Minor in Group: German Spitz (Klein)
Spitzmagic Black Valkyrie (Mrs L Mitchell)
Intermediate in Group: Dalmatian
Aust Ch CCDals Calvin Klein Iconic Fame JC ET (Sophie & Anthony Gallo)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Danelyne Miss Liberty (AI) (Alisha Watson)
Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Baronrath Made To Measure (Ms L King)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baronrath All In A Nutshell (Ms L King)
Baby of Breed: Louveteau Fantasy N Fairytales (Mrs K Ewing)
British Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Hallaby Caught Ya Looking (Kate Buss)
Minor of Breed: Rowbull Our Lucy Lou (D & S Seivers)
Dalmatian
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Paceaway Zaballero (Jenni Oconnor)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch CCDals Calvin Klein Iconic Fame JC ET (Sophie & Anthony Gallo)
Puppy of Breed: Lendalbas Goldn White Tyga (A Lenne)
French Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Strongjean Paris Connection (Ms Jaye Munn)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Strongjean Oliver (Ms Jaye Munn)
German Spitz (Klein)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Spitzmagic Black Valkyrie (Mrs L Mitchell)
Great Dane
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Buckersdane Jitterbug (Margaret Buckland)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Danelyne Miss Liberty (AI) (Alisha Watson)
Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Daesdaemar Foreign Exchange (IID FIN) (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Green Apples (Rebecca Bentley)
Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Leifhond Precious RubyRose (Miss L Wyhoon)
Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Elshamara A Touch Of Class (Mysticrafael Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Elshamara Under A Tuscan Spell (Mysticrafael Kennels)
Poodle (Toy)
Baby of Breed: Silkyelk Designed By Time (Debra Randall)
Schipperke
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
Minor of Breed: Aust Ch Hapipet Imperial Design (Hapipet Kennels)
Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch O'Malley's Sebastian (Imp SWD) (Kinderscout Kennels)