Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

Date of Show : 29-Mar-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr John Sheppard (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Whippet
Aust Ch Taejaan Birds Of Tokyo (N J Rule-Steele/Sonia Turay)
Runner Up in Show & Puppy in Show: Bearded Collie
Aust Ch Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln & Alex Mulady)
Minor in Show: French Bulldog
Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Junior in Show: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Aust Bred in Show: Australian Shepherd
Aust Ch Mainstreet The Colour Of Money (Mrs G and Miss B Knowles)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Papillon
Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)
Runner Up Neuter in Show: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Best in Group & Open in Group: Bichon Frise
Aust Sup Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
Runner Up in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
Minor in Group: Italian Greyhound
Piccino Flag Of Honour (Mrs S Reeve / Mr M Reeve / Ms J Hardwicke)
Puppy in Group: Havanese
Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)
Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)
Runner Up Neuter in Group: Pomeranian
Aust Neut Ch Kimico Prince Nehmar (John Pritchard)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monjoie Walking On Sunshine (J & W Hutchison/ M Newman)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Monjoie Chasing the Clouds (J & W Hutchison/ M Newman)
Baby of Breed: Monjoie Cool N Charming (J & W Hutchison / M Newman)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jenawyn Firecracker (Mr S & Mrs J Wynn)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenawyn Precious Cargo (Jennifer Wynn)
Junior of Breed: Jenawyn Champagne Spritzer (Mr S & Mrs J Wynn)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch El-Toro Kiwis Billy The Kid (Imp NZ) (Glen Donnan)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Bendonichi Chilli Cha Cha (Glen Donnan)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Montollie Bobby Dazzler (Ms Glen Donnan)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fairsky Dci Jane Tennison (S Cadan & D Hippisley)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Piccino Flag Of Honour (Mrs S Reeve / Mr M Reeve / Ms J Hardwicke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (Mrs S & Mr M Reeve)
Junior of Breed: Aust Ch Koatiponi Bonita Catari (Belinda McAlpine)

Lowchen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Triscadec Diamond in the Roar (R & M Clancy)

Papillon
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Le-Petit Bonheir De Costalina (Imp BEL) (G D Whiley)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Tonichi Wicked Angelique (Mrs Sue Vella)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona U Got Nothing On Me (Y Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Destined To Be Famous (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Danger Zone (Yvette Rolfe)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kimico Prince Nehmar (John Pritchard)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Last Man Standing (J Whitney)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Luxurytoypaw Quattro (Ms E Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Skybee Nora (Ms E Mitchell)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Lyn Brand (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)
Runner Up in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Ecirp Salute To Kevin (R & K A Price)
Baby in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Skalawag Just Made To Measure (J & V Morriss)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)
Junior in Group: Border Terrier
Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
Aust Bred in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Whatajack Lucy (Cadddarra knls)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Guilcroft Dame Alice of Dibley (Mrs P & G Harding)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ecirp Salute To Kevin (R & K A Price)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)
Baby of Breed: Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Whatajack Lucy (Cadddarra knls)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Grit (Val Adams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)
Dog CC: Aust Ch Grayleigh Just Wing N It (Grayleigh Staffords)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ourgang The Greatest Showman (AI) (Michael & Melissa Young / Annabel Wolf)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Skalawag Just Made To Measure (J & V Morriss)
Baby of Breed: Triplefun Dancing Queen (J/V Morriss)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Russell Britten (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Bryndoain GI Joe (Imp NZ) (Angela Henderson)
Minor in Group: Irish Setter
Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)
Open in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Skyerose Tour De France (Sharon Mulgrew)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taniwha Taramakau (Janet Aldous)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)

Cocker Spaniel (American)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Azel Look Whostalking Now (Miss K M Tranby)
Baby of Breed: Staryanks Greatest Showman (Mr P M & Mrs D R Wilkes/ Miss P Hopkins & Mr M Clarkee)

Curly Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Curlyville Come a Gutza (Sharon &John Villiers)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Such Is Life (R & W Stobbie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rowemaris spice of life (R & W Stobbie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Buck N A Half (M J & F L Park)
Puppy (Dog) of Breed: Canawindra East Bound Train (M J & F L Park)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lovewyre Don't Need Diamonds (Gary & Liz Lovell)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cianroninnis Jolly Paws (Sally Underwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ornac One More In Red Spots (Sally Underwood)
Baby of Breed: Ornac Words To Play With (Sally Underwood)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Skyerose Tour De France (Sharon Mulgrew)
Baby of Breed: Devinelea Maleficent (AI) (Ben & Robyn van Maanen)
Intermediate of Breed: Aust Ch Devinelea Anzac Cove (Ben & Robyn van Maanen)
Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Taikuri Understudy (Sharon Mulgrew)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Gr Ch Erinisle Black Harmony (Sharon Mulgrew)
R/UP Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust CH & Aust Neut CH Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Weimaraner
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Bromhund Bells N Whistles (Bromhund Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bryndoain GI Joe (Imp NZ) (Angela Henderson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Lynette Brown (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan Birds Of Tokyo (N J Rule-Steele/Sonia Turay)
Runner Up in Group & Open in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Sup Ch Charlmagne Jimmy Choo (S L Bennett)
Minor in Group: Whippet
Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Puppy in Group: Whippet
Taejaan Walking on Water (Sonia Turay / N J Rule-Steele/Brian Wilson)
Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)

Basenji
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tambuzi Makaria (Adam Druce)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Tamsala Bandit Trans Am (AI) (Miss Jan Robert)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tambuzi Seven Streams Of Soma (Adam Druce)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Charlmagne Jimmy Choo (S L Bennett)
Baby of Breed: Aust Ch Charlmagne Let's Dance (S L Bennett)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dromkeen Martha (Michael & Julie Mullins)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dromkeen Alice (M & J Mullins)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koruridge Eleguas Paradox (Imp NZ) (Ms Julie Spittal)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Juzrival Daddys Disco Diva (A Barter & L Fletcher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nkalakatha PridePred Georgiana (Macdougall / Horsfield / Spittal)
Minor of Breed: Juzrival Didit For The Nookie (A Barter & L Fletcher)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan Birds Of Tokyo (N J Rule-Steele/Sonia Turay)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Taejaan Walking on Water (Sonia Turay / N J Rule-Steele/Brian Wilson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Sheppard (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: Bearded Collie
Aust Ch Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln & Alex Mulady)
Runner Up in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Baby in Group: Collie (Rough)
Swinbrad Invisible Touch (V & D Morris)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
Junior in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Lempo The Great Gatsby (Miss T Debono)
Intermediate in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Lempo Kielo (AI) (Miss T Debono & Miss M Scriven)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Mainstreet The Colour Of Money (Mrs G and Miss B Knowles)

Australian Cattle Dog
Baby of Breed: Aust Ch Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mainstreet The Colour Of Money (Mrs G and Miss B Knowles)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln & Alex Mulady)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Toujour Quick Go For Love (Ms B Durran & Mrs M Borg)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Langtry Money Dollarsandcents (Natalie Wilson)
Res Dog CC: Tyinpi Kick The Dust Up (Natalie Wilson)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Swinbrad Invisible Touch (V & D Morris)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Foxbell You Fetchem At Orthanc (Shelley Donald)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lempo The Great Gatsby (Miss T Debono)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lempo Kielo (AI) (Miss T Debono & Miss M Scriven)
Baby of Breed: Aust Ch Orical Revontuli (AI) (K Innes & L Mills)
Puppy of Breed: Theldaroy Very Dynamic (G Knowles & R Seare)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orical Juhaofarcadia (AI) ET WPD (L Mills & T Richardson)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zandrac Jaguar (Shebelle Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Taurorn Xpect Results (S & M Macdonald)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Lyndream Imperial Moet (Lyn Pearson)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Black Peppa (Bethwyn Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
Baby of Breed: Aust Ch Purdella Double Sequel (P M & G A Grant)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Lynette Brown (NSW)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Baby in Group: Bullmastiff
Stennaroo Storm Chaser (Maria Stennings & Carol Maloney)
Puppy in Group: Portuguese Water Dog
Uptrend Hytyde (R & S Beaman)
Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Sup Ch Airebis Czars Dream (Vanessa Martin)
Runner Up Neuter in Group: Dobermann
Aust Ch Desyred Apache Wild Spirit (AI) (Imp NZ) (Ms J Frederickson)

Akita
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Mawson (Niltaran Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Sophia (Niltaran Kennels)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)

Boxer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ludgina Sweet Sensation (Ms J Wilson & J Hodgins)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Ludgina Luv In The Mist (Ms J Wilson & J Hodgins)

Bullmastiff
Baby of Breed: Stennaroo Storm Chaser (Maria Stennings & Carol Maloney)

Dobermann
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Shadday Diamonds Edge At Desyred (Imp NZ) (J Frederickson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kibali Miss Sangreal At Desyred (Imp NZ) (Jan Frederickson & Kent Fung)
Intermediate of Breed: Aust Ch Celestion Assassins Creed (Imp NZ) TDX (Mr Malcolm McDonald/Debra Armstrong)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Desyred Apache Wild Spirit (AI) (Imp NZ) (Ms J Frederickson)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Darseadogues Wreck N Ball (Mrs D & Mr S Moran)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Darseadogues Funhouse (Mrs D & Mr S Moran)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Darseadogues Teachers Pet (Mrs D & Mr S Moran)

German Pinscher
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Angelsun Power Pack (Mr J R & Mrs B Y Levy)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Uptrend Dark Passenger (R & S Beaman)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Uptrend Hytyde (R & S Beaman)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Airebis Czars Dream (Vanessa Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)

Schnauzer
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lyn Brand (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
Minor in Group: French Bulldog
Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Toy)
Aust & Neut Ch Proclaim Kateishas Secret (Mrs J Seiter)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kerden Blow A Kiss Fire A Gun (Mrs Janine Male)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Zamenhof Madjik Dante (Mrs S O'Brien)
Puppy (Bitch) of Breed: Zamenhof Madjik Julia (Caddarra Knls)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Princibull Royal Assassin V Di (Mr R Lang)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Pride And Joy (Ian & Karlene Wilson)
Minor of Breed: Aust Ch Adavenbulls Glory Bound (Ian & Karlene Wilson)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Krystaway All that Glitters (Emma Allen-Baker)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

French Bulldog
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)

German Spitz (Klein)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Ferona Black Satin N Lace (Yvette Rolfe)

Great Dane
Baby of Breed: Okelani Twisted Siren (AI) (Sarah Jones)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Welcome to Bedrock (Rebecca Bentley)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Belzbentley Air Force One (Rebecca Bentley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)

Lhasa Apso
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa Obrien)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Azflex French Connection (Mr K Hopkins & Mrs J Hopkins / Miss P Hopkins & Mr M J Clarke)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Blaquemayl King Of Cool (Mrs Janine Male)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jojoe Time And Secrets (Mrs J Seiter)
Minor of Breed: Garwey Comedy Capers (Garwey Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Proclaim Kateishas Secret (Mrs J Seiter)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)