KCC Park Show (VIC)

Date of Show : 10-Aug-2014 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Christopher Moore (VIC)

Best in Show & Open in Show: West Highland White Terrier
Aust Sup/ Swd & NZ Gr Ch Alborada Natalio (Imp ESP) (Mrs S Stewart & Mrs M O'Reilly / Miss M Murphy & Mrs V Edwards)
Runner Up in Show & Junior in Show: British Bulldog
Aust Ch Swartzlic Gaylord Focker (Craigrossie Kennels)
Puppy in Show: Griffon Bruxellois
Aust Ch Alwood Mirage (Alwood Kennels)
Aust Bred in Show: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Driftway Aussie Rulz (Mr G Spagnolo & G Williams)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Steven Warry (WA)

Best in Group & Junior in Group: Maltese
Aust Ch Silvacharm Scandalicious (Silvacharm Knls)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Caribelle Fairy Tale (David McCullough)
Baby in Group: Papillon
Basilika Miss Fisher (Mrs L & Miss C John)
Puppy in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Alwood Mirage (Alwood Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caribelle Fairy Tale (David McCullough)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Reynosa BarnStormer (Mrs Allison Rhodes)
Minor of Breed: Velpaj So Demanding (Mahni Brooker)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Ir Ch Rydellans Kiss The Girls (AN CH 11) (Imp N IRE) (Mrs Allison Rhodes)
Baby of Breed: Voncronan Cracked The Code (Mahni Brooker)
Minor of Breed: Aust Ch Hollychi Black Magic (David Sempel)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Yurrugar Style Icon (Ms P Saunders & Mrs H Sheedy)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Alwood Mirage (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Alwood Counterfeit (Alwood Kennels)
Junior of Breed: Toitoi Lady N Red (Imp NZ) (Alwood Kennels)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clovelly High Asa Kite (Clovelly Kennels)
Puppy of Breed: Tunamara Tres Chic (Leisl Wood)
Junior of Breed: Aust Ch Tunamara Mahina (Leisl Wood)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kiseki Tadasi (L McArthur & M A Barras)
Minor of Breed: Alwood Haruki (Alwood Kennels)

Lowchen
Baby of Breed: Kilgarrin HighOctane Hurricane (R & D Bennett)
Junior of Breed: Kilgarrin Dances With Dragons (Ms J Faulkner)
Aust Bred of Breed: Quishu Renaissance Ice Queen (AI) (Quishu Kennels)

Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Silvacharm Scandalicious (Silvacharm Knls)

Papillon
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Basilika Sweets N Treats (L & C John)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Basilika How U Doin (L & C John)
Baby of Breed: Basilika Miss Fisher (Mrs L & Miss C John)
Minor of Breed: Pinklee Bell of the Ball (Ms M Sarif)
Puppy of Breed: Pinklee Defying Gravity (Ms M Sarif)

Pekingese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ormalu Dragons Breath (H & J Oborne)

Pug
Puppy of Breed: Aust Ch Suart Country Man (Mrs S Phillips)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Stakim Sir Salton (Mrs S & Mr K Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aztlon Shezgorgeous (Imp NZ) (Mrs S & Mr K Bennett)
Puppy of Breed: Aust Ch Aztlon Rioli (Imp NZ) (Pam Dunlop)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Sarah Hill (VIC)

Best in Group & Open in Group: West Highland White Terrier
Aust Sup/ Swd & NZ Gr Ch Alborada Natalio (Imp ESP) (Mrs S Stewart & Mrs M O'Reilly / Miss M Murphy & Mrs V Edwards)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Blazeaway Banquo (Alicia & Michael Mann)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Weisnjac Lets Get Rocked (Weisnjac Kennels)
Minor in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca Burning Red (Sarah Lowe)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Against All Odds (Mr R Eddy & Mrs D Hughes)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taufield Dream Edition (Mrs Leanne Bywater)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dewton Fox Tracks (Sue Mewse)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mossrose Cap't Jack Sparrow At Glenbogle (Imp NZ) (Sue Mewse)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sariluda Betty Boop (Samantha Moile)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Sariluda A Flash of Sunshine (Samantha Moile)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ramakell Devils Own (Kellington Kennels)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blazeaway Banquo (Alicia & Michael Mann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Weisnjac Shoot To Thrill (Weisnjac Kennels)
Baby of Breed: Weisnjac Lets Get Rocked (Weisnjac Kennels)
Junior of Breed: Runninjacs Poison Ivy (Alicia & Michael Mann)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shaneca Burning Red (Sarah Lowe)

Staffordshire Bull Terrier
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Harved Hell Child (Miss T Cox & Ms D Huon)
Junior of Breed: Aust Ch Seighford Out Of Africa (AI) (Seighford Staffords)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tappakai Hidden Secret (Mr & Mrs R A Harvey)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Rangeaire Grand Finale (Mr & Mrs R A Harvey)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup/ Swd & NZ Gr Ch Alborada Natalio (Imp ESP) (Mrs S Stewart & Mrs M O'Reilly / Miss M Murphy & Mrs V Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Whitebriar Joy To Behold (Imp NZ) (D Bell/ S Stewart and M O'Reilly)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

Best in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Mistymoor Man Of Mystery At Santamaria (Imp NZ) (Ms Dianne Lee)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Driftway Aussie Rulz (Mr G Spagnolo & G Williams)
Minor in Group: Clumber Spaniel
Myikyi After The Thaw (AI) (Faraldazar Kennels)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Trupoint Critical Acclaim (AI) (Wishart/ Lang/ Neilsen/ Hartig)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Laskelsa Special Request (Laskelsa Labradors)

Clumber Spaniel
Minor of Breed: Myikyi After The Thaw (AI) (Faraldazar Kennels)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Winning Witch (AI) (M & L Brodie)
Puppy of Breed: Mistduke Lucy in the Sky (C McLennan)
Junior of Breed: Aust Ch Glenbrook Grand Ovation (Glenbrook Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Deal Or No Deal (Lyn Ayres)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wongan CJ Dennis (J Waite)
Junior of Breed: Cardhu Flatbush Dreaming (Jan Waite)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Injitali Intriguing Tale TD (R Williams)
R/UP BOB & Open of Breed: TS Gr Ch / Dual Ch (T) / Gr Ch Injitali Sir Bouncealot TDX (R Williams)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Injitali Intriguing Secret TD (R Williams)

German Shorthaired Pointer
Puppy of Breed: Aust Ch Trupoint Critical Acclaim (AI) (Wishart/ Lang/ Neilsen/ Hartig)
Junior of Breed: Mianoka Cosmic Dreamer (Lorraine Brennan)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr & Dual Ch (T) Huntwyre Tribulation CDX NRA RN TSD ORA QND ET (Mr P & Mrs S Meekings)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lovewyre Rumour Has It (P & S Meekings)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Mistymoor Man Of Mystery At Santamaria (Imp NZ) (Ms Dianne Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Santamaria Indecent Proposal (Dianne Lee)
Minor (Dog) of Breed: Fernfall Time Traveller (Christine Pulis)
Junior of Breed: Aust Ch Goldtreve Game Of Thrones (Dianne Lee)

Gordon Setter
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Drumdaroch Sky of Dreams (AI) (Dr L Beer & Mr M Norton)
Baby of Breed: Kemsley Dare To Dream (Natalie Collins)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hanafor Alspice Winchester (Chris Wittick)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Driftway Aussie Rulz (Mr G Spagnolo & G Williams)
Minor of Breed: Kelindebar Power of Magic (Linda Adams)
Puppy of Breed: Kelindebar Wizard King (Linda Adams)
Junior of Breed: Aust Ch Laskelsa Special Request (Laskelsa Labradors)
Intermediate of Breed: Aust Ch Kelindebar Black Magic (Linda Adams)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bromhund Just It (Gaye Todd & Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Talfryn Toast Of The Town (Lee Petering)
Minor of Breed: Grauhund Rock Your socks (Grauhund Knls)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maesgwyn King of Hearts (AI) TD (T Van Ewyk / Y Kyriacou & D Read)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Nolene Rule-Steele (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Basset Hound
Aust Sup Ch Longbay Yeoman of The Guard (Chris Lawrence)
Minor in Group: Borzoi
Clovelly Your So Brave (Clovelly Kennels)
Puppy in Group: Rhodesian Ridgeback
Leosodawi Full Of Mischief (L Cassar)
Junior in Group: Saluki
Aust Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)

Azawakh
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wakili Ak Ilaman (Imp ESP) (Ms D Huon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Jumadabey Ovarzazate (Ms Debra Huon)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Longbay Yeoman of The Guard (Chris Lawrence)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Longbay Diamonds are Forever (Jane Miller)
Minor of Breed: Longbay Million Doller Baby (Jane Miller)
Junior of Breed: Yarramba Lets Get To It (Faraldazar Kennels)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Georwitch Calling The Shots (Dr D & Mrs P Barclay / Mrs M Felsbourg)
R/UP BOB & Junior of Breed: Georwitch Cut To The Chase (Dr D & Mrs P Barclay / Mrs M Felsbourg)
Bitch CC: Aust Ch Zoloto Hot Gossip (R Frolley & S Zuideveld)
Minor of Breed: Clovelly Your So Brave (Clovelly Kennels)

Harrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Balihai Lighting Lass (Balihai Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Balihai Gameboy (Balihai Kennels)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kinshasa Bronzed Aussie (Kinshasa Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Leosodawi Full Of Mischief (L Cassar)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Otesha Almasi (Michelle Howell)

Saluki
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)

Whippet
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Ir & Eng Ch Collooney Move On Over (Imp UK) (Mrs S Delaney)
Minor of Breed: Khayoz Me Myself And I (John & Kate Valk)
Puppy of Breed: Alltalk Kahlua On Ice (Ms H Hunter)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Miss Julie Aspinall (VIC)

Best in Group & Open in Group: Bearded Collie
Aust Sup Ch Brigadoon Harry's Gift (Brigadoon Kennels)
Runner Up in Group: Puli
Aust Sup Ch Rustufarion Crazy Talk (AI) (Mr D Hughes / Mr R Valore & Mr R Barker)
Puppy in Group: Bouvier des Flandres
Aust Ch Estrik Naughty By Nature (Estrik Kennels)
Junior in Group: White Swiss Shepherd Dog
Benny Bartolo vom Sutumer Grund (Imp DEU) (Mrs R Stockdale)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelmanna Sweet Serender (Mr T & Mrs S Fox)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kla Simply A Pal (Dee-anne McCarthy)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Australmac Simply Meander (Dee-anne McCarthy)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch / T Ch Ellagant Great Expectations (Ross Carlson)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Brigadoon Harry's Gift (Brigadoon Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Brigadoon Miros Traveller (AI) (Brigadoon Kennels)

Bouvier des Flandres
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Estrik Naughty By Nature (Estrik Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Estrik Gina Ushiba (Estrik Kennels)

Briard
Baby of Breed: Aubreys Neon Gold D'Awmas (Imp NZ) (Awmas Kennels)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aetherglow Apollo Avatar (M Ruff)
Puppy of Breed: Aslak av Vintervidda (Imp NOR) (S Chouffot/ G Brassington/ M Ruff)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Decklan Time Travla (Decklan Knls)
Baby of Breed: Awmas Im Captains Revenge (George Gaut)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Decklan Undaraps (Decklan Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jayshell Glasgow (David & Lorelle Organ)
Baby of Breed: Zandrac Duchess Satine Kryze (Mr D & Mrs L Organ)

Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rustufarion Crazy Talk (AI) (Mr D Hughes / Mr R Valore & Mr R Barker)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelmanna Sweet Serender (Mr T & Mrs S Fox)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Stars N Stripes (T & S Fox)
Minor of Breed: Korbrae Summer Sunrise (Kathy Blair)
Puppy of Breed: Korbrae Ko Ko Chanel (Kathy Blair)
Junior of Breed: Arano The Marshall Turns Heads (M K Yeo)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Benny Bartolo vom Sutumer Grund (Imp DEU) (Mrs R Stockdale)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Mick Svaljek (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ikons Chosen One (Imp NZ) (D Filipovic)
Runner Up in Group & Open in Group: Boxer
Aust Sup Ch Targeted By Newlaithe (Imp UK) (David and S F Crooks)
Baby in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Dabinette Special Agent Gibbs (Edgington and Hocking)
Minor in Group: Boxer
Kesdar Code Red (P & P Salnitro)
Puppy in Group: Akita
Aust Ch Shinano Strike A Pose (Julia Jones & G Freestone)
Junior in Group: Boxer
Kesdar Reckless Rumour (Jennifer Davis & Helen Keele)
Aust Bred in Group: Boxer
Aust Ch Milmac Dragon Master (David Macmillan)

Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Travistock Dark Velvet (Imp UK) (Shinano Akitas)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shinano Strike A Pose (Julia Jones & G Freestone)
Dog CC: Aust Sup Ch Millmond Baba O Reilly (Mike Higgins & S Rodger)
Baby of Breed: Monarkin Warden Of The North (Mike Higgins & Stephen Rodger)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chimo Diamonds And Pearls (Ms T Syme & Mr M Frigo)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Switzkiss Believe It Or Not (Ms M Clark)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Targeted By Newlaithe (Imp UK) (David and S F Crooks)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Ch Milmac Dragon Master (David Macmillan)
Bitch CC: Aust Ch Kesdar Wings Of An Angel (Jennifer Davis & Helen Keele)
Baby of Breed: Kesdar Autumn Mist At Midnight (Jennifer Davis & Helen Keele)
Baby (Dog) of Breed: Belchlo Target Hunter (Mr S Bonnici)
Minor of Breed: Kesdar Code Red (P & P Salnitro)
Puppy of Breed: Aust Ch Kesdar Red Hot Rumour (Jennifer Davis & Helen Keele)
Junior of Breed: Kesdar Reckless Rumour (Jennifer Davis & Helen Keele)
Intermediate of Breed: Aust Ch Tyeanbo Dora The Explorer (D & S F Crooks / G Munro)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Nightquest Rose Of England (Mrs M Edwards)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Nightquest So You Think (Mr C Mutton & Mrs B Wright)
Minor of Breed: Nightquest Head Turner (Mrs M Edwards)
Puppy of Breed: Nightquest Fireworks (Mrs M Edwards)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ikons Chosen One (Imp NZ) (D Filipovic)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Ikons Born To B A Star (AI) (Imp NZ) (Daniel Filipovic)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Charmeurouge Chief (Mr R Willie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Paragon's Ruby (Imp USA) (Mr R Willie)
Baby of Breed: Belchlo Golden Boy (Mr S Bonnici)
Junior of Breed: Durhamdogues Fantasia (R Healey)

Leonberger
Bitch CC & Minor of Breed: Glamourford Wild Violet (Miss B Bieleny/S & L Odell)

Mastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marstenmoor Melted Wishes (AI) (P & G Simmonds)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Marstenmoor Midnight Madness (P & G Simmonds)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale Frozen In Time (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Seadale The French Muskateer (Miss B C Chapman)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Paddlepaws Aspenglow (Bev Chapman & Joy Boundy)
Puppy of Breed: Seadale Marks Fire of Luv (Miss B C Chapman)

Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Stolzsein Kustom Kouture (Rob & Chris Coles / Samantha Bradley)
Baby of Breed: Eclipsen Gold Dust Woman (JL & SP Bristow)
Open of Breed: Stolzsein House Of Prada (Rob & Chris Coles / Samantha Bradley)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrawon Prinz (Joanna Starling)

Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Snowispa Boston General (Miss A Lawton & Mrs B Lawton)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chicabud Come If You Dare (Keira Walker & Jan Reeves)
Baby of Breed: Aust Ch Dabinette Special Agent Gibbs (Edgington and Hocking)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tai Yuan King Clovis (Imp NZ) (Denny Hill)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & Junior in Group: British Bulldog
Aust Ch Swartzlic Gaylord Focker (Craigrossie Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Gr Ch Paceaway Xclusive Ticket (Mr M & Mrs R Clarke)
Baby in Group: Chow Chow
Boombachow Chicks Dig Scars (A & E Rogers)
Puppy in Group: Dalmatian
Underfoot Sorcerers Apprentice (R & T Williams)
Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Tommy Tucker (Garwey Kennels)
Aust Bred in Group: French Bulldog
Youshi Sauvigon Blanc (Mr Aaron Rebelo)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bostonbob Grizzly Gretta (J Semmler)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)
Junior of Breed: Aust Ch Baronrath Daisy Oso pretty (Julian Mahon)
Aust Bred of Breed: Bostonway Keepa Secret (Joann Semmler)
Open of Breed: Bostonbob Little Lotta Lies (J Semmler)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Swartzlic Gaylord Focker (Craigrossie Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Janayin Spellbound (AI) (Linda Dempsey & Jeff Jansz)
Aust Bred of Breed: Janayin Strut Ya Stuff (L Dempsey / L & R Crane)

Chow Chow
Baby of Breed: Boombachow Chicks Dig Scars (A & E Rogers)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Paceaway Xclusive Ticket (Mr M & Mrs R Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Underfoot Sorcerers Apprentice (R & T Williams)
Junior of Breed: Aust Ch Jalorca La Copa De La Vida (Carol Brady)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Jalorca Takin Care of Business (Carol Brady)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Avonmist Antoni Gaudi (Craigrossie Kennels)
R/UP BOB & Minor of Breed: Carrski Cast A Spell (Mr & Mrs R & N Wilson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Youshi Sauvigon Blanc (Mr Aaron Rebelo)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clanaran Causing Chaos (Veronica Bennetts)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rysup Easy A (Mr N & Mrs V Gladstone / Miss R L Millner)
Baby of Breed: Dynabull Jasper (Mrs V Bennetts & Mr P Vella)
Minor of Breed: Soolim To Have And Have Not (R Shearer)

Poodle (Standard)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aglaia Unchained Melody (D & D Treherne / Ms K Whiteley)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tommy Tucker (Garwey Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beadale Little Snowy (Ophnbark Kennels)
R/UP BOB & Open of Breed: Beadale Beleive It Or Not (Mrs K A Doyle & Mrs L P Niemann)