Camden Show Society Inc (NSW)

Date of Show : 5-Apr-2014 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Robert Lucas (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Runner Up in Show & Open in Show: Bichon Frise
Aust Sup Ch Kelzarki Kissing Bandit (Mr L Bradney / Miss P Page & Mr T Tancred)
Baby in Show: Labrador Retriever
Aust Ch Driftway Valentino (Guy Spagnolo)
Minor in Show: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Beljekali I Go Where Hugo (J Fynmore)
Puppy in Show: Bracco Italiano
Aust Ch HiPoint Arabella (J & R Mirto)
Junior in Show: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Magnufi Eliana (Lorene Cantarella)


Group 1 Results

Specials Judge : Mr Graham Cruse (NSW)

Best in Group & Open in Group: Bichon Frise
Aust Sup Ch Kelzarki Kissing Bandit (Mr L Bradney / Miss P Page & Mr T Tancred)
Runner Up in Group: Lowchen
Cib/Fin/Se/Est/Ltu/Ee Jr Ch Chic Choix Inner Sound (Imp FIN) (Mrs L J Shanahan)
Baby in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Chartruese Celtic Thunder (Rosemary Duffy)
Minor in Group: Lowchen
Aust Ch Triscadec Roar To Success (B G Riddell)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ausilk Varian the conqueror (Vivian Price)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karlyermai Lil ray osunshine (Vivian Price)
Intermediate of Breed: Pelgate princess Fionia (Vivian Price)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kelzarki Kissing Bandit (Mr L Bradney / Miss P Page & Mr T Tancred)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grunane The Adventuress (M Stoppini)
Baby of Breed: Frostqueen Ambrosia (K Spiteri)
Junior of Breed: Aust Ch Mistbreeze Move On Over (M Stoppini)

Cavalier King Charles Spaniel
Baby of Breed: Chartruese Celtic Thunder (Rosemary Duffy)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch El-Toro Taranaki Pearl (Imp NZ) (B G Riddell)
Puppy of Breed: Aust Ch El-Toro Taranaki Buddy-Boy (Imp NZ) (B G Riddell)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Staplechi Out O The Blue (Miss V Morse)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Piccino Jitterbug (Mr G &Mrs B DeSanti / Mr M & Mrs S Reeve)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blizzard Storm In A Teacup (Mr Paul Cootes & Mr Les Bradney)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Cib/Fin/Se/Est/Ltu/Ee Jr Ch Chic Choix Inner Sound (Imp FIN) (Mrs L J Shanahan)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Triscadec Roar To Success (B G Riddell)

Maltese
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Erintoi Sno Kisses (J L Sheppard)

Pekingese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Notron In All My Glory (Norman Porter & Tony Tau)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Notron Im A Paddy (Norman Porter & Tony Tau)
Minor of Breed: Tailane One Classy Lady (Norman Porter & Tony Tau)


Group 2 Results

Specials Judge : Mr Robert Harbin (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Sandimorn The Real Fury (Bradney/ Tancred/ Duffy)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Ozjack Edin (Bob Purss)
Minor in Group: Airedale Terrier
Oldiron Trust Jessie (John Pye)
Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Clayco Walk On By (S McMahon / S Mills & A Knight)
Junior in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Dallaroo Donalddaynnight (Mr W Lewis & Ms S Jolly)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Stirling Wild Side Eclipse (Imp USA) (Susan Jolly)
Bitch CC & Minor of Breed: Oldiron Trust Jessie (John Pye)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Newbelle ACDC ET (M Anderson / T Talbot)
Baby of Breed: Nikar Strike Force Delta Blue (Karen Sloane)
Junior of Breed: Aust Ch Newbelle Live Wire (Anderson / Talbot)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riverlands Mr Brownstone (Kelly Hooper)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Clayco Walk On By (S McMahon / S Mills & A Knight)
Bitch CC & Open of Breed: Am Ch Wedigit Covert Affair (Imp USA) (Kelly Hooper)
Baby of Breed: Blackhills Let There Be Rock At Riverlands (Imp NZ) (Kelly Hooper)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Whatajack Grand Elegance (Garry Butler)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Bluepanda Hidden Moment (B & G Clinch)
Baby of Breed: Aust Ch Ozjack Edin (Bob Purss)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dallaroo Donalddaynnight (Mr W Lewis & Ms S Jolly)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sandimorn The Real Fury (Bradney/ Tancred/ Duffy)

Skye Terrier
Baby of Breed: Ashjay Sands Of Time (Wendy Moody & Letisha Pelchen)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Whiteheather All Fired Up (G & J Monagle)


Group 3 Results

Specials Judge : Mr Robert Lucas (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust & Am Ch Dawnglow It Shouldn't Be Legal (Imp USA) (Toni Dennis)
Baby in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Driftway Valentino (Guy Spagnolo)
Minor in Group: Labrador Retriever
Driftway Whole Lotta Rosie (Guy Spagnolo)
Puppy in Group: Bracco Italiano
Aust Ch HiPoint Arabella (J & R Mirto)
Junior in Group: Cocker Spaniel (American)
Parkavon Coco-Wears-Chanel (Imp NZ) (Mrs M Hanley)
Intermediate in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Gr Ch Hotwyr No Bizniz Like Show Bizniz (Fiona Dempster)

Bracco Italiano
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch HiPoint Arabella (J & R Mirto)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Dawnglow It Shouldn't Be Legal (Imp USA) (Toni Dennis)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Am Gr & NZ Ch Mar-k's Prologue (Imp USA) (Brown/Gray/Ness)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Parkavon Coco-Wears-Chanel (Imp NZ) (Mrs M Hanley)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cardhu Scentually Yours (E & M Borg)
Minor of Breed: Cardhu Flat Bush Burning (E & M Borg)
Puppy of Breed: Silvaspring Wish Upon A Star (E / M & A Borg)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Fieldspan Jammie Dodger (John & Rachel Robertson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Meadowbriar Lady De Bourgh (J & R Robertson)

Flat Coated Retriever
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Skyehaven All Guns Blazing (M O'Shannassy / T Corbell)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tealpoint Zoe Dancing Queen (Susan Brown)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tealpoint Zeus Lord Of The Sky (Susan Brown)

German Wirehaired Pointer
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hotwyr Big Bang Theory (AI) (Dempster & Bank)
Junior of Breed: Aust Ch Hotwyr Here Comes Honey Boo Boo (AI) (Fiona Dempster & Rae Bank)
Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Hotwyr No Bizniz Like Show Bizniz (Fiona Dempster)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sinderby Pheonix (B R & M L Hanley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dykinta Secrets Safron (Bronwyn Gaywood)
Puppy of Breed: Wynwhisper Trouble (B Gaywood)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus The Real Deal (AI) (M W & T E Blaik)

Labrador Retriever
Baby of Breed: Aust Ch Driftway Valentino (Guy Spagnolo)
Minor of Breed: Driftway Whole Lotta Rosie (Guy Spagnolo)

Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch HiPoint Under The Tuscan Sun (AI) (Hipoint Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Tarlorise Kristiana (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Gr Ch Pikes Peak Rocky Mountain High (Imp USA) (L Butler / S Norbury / L Novosad)
Baby of Breed: Aust Ch Talfryn Colorado Dream (L J Butler)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Cruisenif Rev It Up (Catherine Fisher)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wynwhisper Wicked (Bronwyn Gaywood)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bushwacker Hot Pursuit via Highclaire (Imp UK) (Sylvia Brackman)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Featherdale Fearless Fighter (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Featherdale Knights Kiss (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
Minor of Breed: Mycroft Merlion (S J Brackman)
Puppy of Breed: Mycroft Mayahuel (S J Brackman)



Group 4 Results

Specials Judge : Mr Jon Skiller (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Basenji
Aust Sup Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Whippet
Aust Ch Buffalo First Class (Mike & Sandra Patterson)
Puppy in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Halgrove Purple Rain (P / K & K McIntyre)
Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Kysaridge Cevarda Jupiter RN ET (Helen Mosslar)

Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kanibaru Black Elikia (Dr D Braithwaite)
Intermediate (Bitch) of Breed: Eurabbie Black Dhalia (Dr D A Braithwaite)

Basset Hound
Bitch CC & Minor of Breed: Chezami Coming At Ya (P & M Simmons)
Puppy of Breed: Chezami Eyes Wide Open (P & M Simmons)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Briala Frank N Fearless (Linda Stevens)
Bitch CC: Aust Ch Briala Bourne Supemacy (L Stevens)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wulfgar Deakin (AI) (R & M South)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Halgrove Purple Rain (P / K & K McIntyre)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kahuti Little Adele (P / K & K McIntyre)
Baby of Breed: Stecin Exalted One (P / K & K McIntyre)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lahej Supa Nova (AI) ET (Belinda Mitchell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kysaridge Cevarda Jupiter RN ET (Helen Mosslar)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Buffalo First Class (Mike & Sandra Patterson)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Buffalo First Edition (Mike & Sandra Patterson)


Group 5 Results

Specials Judge : Mr Lawrence Wheeler (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Puli
Aust Ch Rustufarion Outta Star (AI) (Mr R Valore)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Willowpark Poker Face HT (Sandra Stapley)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Beljekali I Go Where Hugo (J Fynmore)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Been Worth The Wait (R H & V J Hutton)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Blueamble Racy Red Knickers (Ann & John Lamberton)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Willowpark Poker Face HT (Sandra Stapley)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Itsozi Blue With A Dash (C & G Arkell)
Baby of Breed: Willowpark Mick Dundee (Sandra Stapley)
Minor of Breed: Aust Ch Willowpark Shooting Star (Sandra Stapley)
Puppy of Breed: Aust Ch Willowpark Denim & Lace (R & S Stapley)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sandsprite Anzac Legend (Leanne Hagarty)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ashem Red Poppie (Leanne Hagarty)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Blueamble Racy Red Knickers (Ann & John Lamberton)
R/UP BOB: Aust Ch Nuthinbutt Obvious Class (Nicole Griffiths)
Dog CC & Minor of Breed: Nuthinbutt Risky Business (Melanie Kirk)
Minor (Bitch) of Breed: Nuthinbutt Reality Bites (Nicole Griffiths)
Junior of Breed: Nuthinbutt Zips Funny Gal (Melanie Kirk)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Coming Up Stumps (C & G Arkell)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Edinglen Enchanting (AI) (Michele Lincoln)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Keiramyst Mi Wizard of Oz PT (Lynda Brandt)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Easy Feeling du Crepuscule des Loups (Imp FRA) (C A & J A Fynmore)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Beljekali I Go Where Hugo (J Fynmore)

Border Collie
Baby of Breed: Dalheath Johnny Come Lately (A J Cowin / M Rockey)

Briard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aubrey's French Kiss (Imp NZ) (D & J M Bartley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tiahart Hellene (D & JM Bartley)

Collie (Rough)
Puppy of Breed: Swinbrad Secret Agent (Morris/Peterson/Peterson)
Junior of Breed: Petemarg Spirted Siren (Peterson / Peterson)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graywolf Hot N Sassy (A /B & G Katon / K Webster)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Babagna Frisco (Kieran Webster)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Freevale Double The love (Debbie Martin)

Puli
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rustufarion Outta Star (AI) (Mr R Valore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rustufarion Foreign Agent (Mr R Valore)

Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nireno Goldfinger (R H & V J Hutton)
Puppy of Breed: Aust Ch Bojojamile Blowing in the Wind (AI) (R H & V J Hutton)
Junior of Breed: Aust Ch Bojojamile Been Worth The Wait (R H & V J Hutton)



Group 6 Results

Specials Judge : Mr John Comerford (NSW)

Baby in Group: Siberian Husky
Canyonlands Once in a blu Moon (Amanda Becconsall)
Minor in Group: German Pinscher
Aust Ch Guardian Ivys Fabulous Image (AI) (Guardian Kennels)
Puppy in Group: Bullmastiff
Aust Ch Bullsrkool Red Devils Star (E & A Esad)
Junior in Group: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Magnufi Eliana (Lorene Cantarella)
Intermediate in Group: Akita
Aust Ch Daykeyne Takin Names N Kickin Ass (Mr A Molan)
Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Apolar O My Oohlala (Julie Wales)

Akita
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daykeyne Takin Names N Kickin Ass (Mr A Molan)

Anatolian Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tribocie Spice Things Up (E & A Esad/ F Alac)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tribocie Stir It Up (E & A Esad / C Bantoft)

Bullmastiff
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Bullsrkool Red Devils Star (E & A Esad)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Bullsrkool Bringin T Music Home (Mrs A Pratt)
Baby of Breed: Bullsrkool Wild One (A Pratt)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Guardian Ivys Fabulous Image (AI) (Guardian Kennels)

Leonberger
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Furrychild Fire Ant (S McDowell)
R/UP BOB & Minor of Breed: Aust Ch Furrychild the Spitfire (S McDowell)

Neapolitan Mastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Magnufi Eliana (Lorene Cantarella)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Shelridge Washington (M Rogers)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Espinay Azun (S McDowell & T Bassett)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Rotteln Enuff Said (L & S T Fletcher)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rotteln Howzat QT (Sue & Lee Fletcher)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Apolar O My Oohlala (Julie Wales)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Colebrook Come In Spinner (R & N E Inglis)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Flip Of The Coin (R & N E Inglis)
Puppy of Breed: Aust Ch Colebrook Penny Lane (R & N E Inglis)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Avalanches Bling Bling (Steven Curtotti)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Avalanches Astro Starnavigator (Steven Curtotti)
Baby of Breed: Canyonlands Once in a blu Moon (Amanda Becconsall)
Junior of Breed: Arcticpalace Snow Bunny (Miss O Brunton / Mr C & Mrs R Foster)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Mikulov Cool Montie (Miss O Brunton)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Casperscove Harpers Bazaar (AI) (Jamie & Tracy Clapham)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lusanne Count Dooku (Imp NZ) (Judith Brunton)
Intermediate of Breed: Aust Ch Lusanne Xerox Kid (Imp NZ) (Judith Brunton)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kalsang Norbu (Imp NZ) (N Ford & J Brunton)


Group 7 Results

Specials Judge : Mrs Toni Comerford (NSW)

Runner Up in Group & Minor in Group: Boston Terrier
Aust Ch Zareba The Devine Miss M (D Norquay & A Corbett)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Bouffant Call The Papparazzi (AI) (Deborah Saunders)
Junior in Group: Great Dane
Aust Ch Stordansk Davincis Aria (AI) (Mrs Julie Hyde)
Open in Group: British Bulldog
Aust Ch Bumbullb Withya Pantz Down (D Whillock)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Zareba The Devine Miss M (D Norquay & A Corbett)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Zareba Paparazzi (D Norquay & A Corbett)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bumbullb Withya Pantz Down (D Whillock)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Janayin Party In Ya Pantz (D Whillock)
Baby of Breed: Aust Ch Janayin Pantz On Fire(AI) (D Whillock)

Dalmatian
Junior of Breed: Aust Ch Starswept Siriusly On Fire (Michelle Bower)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Stordansk Davincis Aria (AI) (Mrs Julie Hyde)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Daesdaemar Its A Love Story (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Daesdaemar Truth About Love (Amanda Huggins)
Baby of Breed: Mannerking Midnight Memories (D A King)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bouffant Call The Papparazzi (AI) (Deborah Saunders)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rynkls Peiattention Inth Lodge (Lauren Pocklington)

Shih Tzu
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lawrenzu I Have A Dream (Ms Diane Milne)