Manly & District Kennel & Dog Training Club Inc (NSW)

Date of Show : 4-Jan-2015 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Hugh Gent OAM (NSW)   (Total Entry : 604)

Best in Show & Open in Show: Clumber Spaniel
Aust Sup Ch Clussexx Kangaroo Jack (Imp ITA) (P McIntyre & T Garvey)
Runner Up in Show & Junior in Show: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)
Baby in Show: West Highland White Terrier
Aust Ch Macbraedly White Heather (Mrs L K Brown)
Minor in Show: Australian Shepherd
Aust Ch Dykinta Twist and Turn (Wendy Atkins)
Intermediate in Show: Boxer
Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Aust Bred in Show: Whippet
Aust Ch Buffalo First Class (Mike & Sandra Patterson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Carole Doherty (NSW)  (Group Entry : 126)

Best in Group & Junior in Group: Pomeranian
Aust Ch Delrunda Lord O The Manor (Mrs E Friedman)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Bichon Frise
Cannondale Phantom Troll (Miss P J A Page)
Baby in Group: Pekingese
Aust Ch Athalow Ben dela Creme (Jonathon Nash & Marlow Magnayon)
Minor in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Karakush Bald N The Beautiful (L & H Gibson)
Puppy in Group: Pug
Aust Ch Sebandee A Lil Black Numba (Colin Seymour)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Cavalierlove Pollys Pride (Sue Donahue & Bob Boyce)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rosedale Fidelity (Mrs L Mineif)
Dog CC: Aust Ch Rosedale Aussie Legend (Mrs L Mineif)
Baby of Breed: Rosedale Cinderella (Mrs LV Mineif)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Cannondale Phantom Troll (Miss P J A Page)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cavalierlove Pollys Pride (Sue Donahue & Bob Boyce)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Caperway Media Circus (Rosemary Duffy)
Baby of Breed: Cavalierlove Seductive Trix (Sue Donahue)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Cogglyn Anahi (Kerry Cannon)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Karakush Bald N The Beautiful (L & H Gibson)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Karakush Wax On Wax Off (Sid & Lynne Toomey/ Le & Helen Gibson)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Happylea Let Him Go (Deborah Neumann)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Happylea Let Me Down Ezy (Deborah Neumann)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Raweke Apple Cider (J Wistuba & M Parker Brien)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Xarnego Master Composer (Mr S Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berizza Burlesque (Kristin Carroll)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blizzard Storm in a Teacup (Mr Paul Cootes)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Blizzard Chindarella (Mr Paul Cootes)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Marblanc Touched By Magic (Mrs M P Atkinson)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Marniechar Follow My Lead (Kathy Potts)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marniechar Kodak Moment (K M Potts)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Marniechar Black Jade (Kathy Potts)

Papillon
Puppy of Breed: Piarki Marilyn Moth (Jo & Robyn Brown)

Pekingese
Baby of Breed: Aust Ch Athalow Ben dela Creme (Jonathon Nash & Marlow Magnayon)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Delrunda Lord O The Manor (Mrs E Friedman)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kangala Nathan Nacker Tash (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee A Lil Black Numba (Colin Seymour)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Barbara Skilton (NSW)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Welsh Terrier
Am Ch & Aust Sup Ch Mooregreens Metropolis (Imp USA) (Adrian Adams/ Diann Flory)
Runner Up in Group: Bull Terrier (Miniature)
Urubu Lady Morgana (D Kidner)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Macbraedly White Heather (Mrs L K Brown)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Alsoloyal Caramel Crunch (Cassie Caple)
Junior in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Alsoloyal Ring Of Fire (Jody Goodwin)
Intermediate in Group: Jack Russell Terrier
Aust Sup Ch Joelleigh Hidden Treasure (Leesa Musgrove)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Newbelle ACDC ET (M Anderson / T Talbot)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Newbelle ACDC ET (M Anderson / T Talbot)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Amstafican Return Of D Goddess (Adrian Martiniello)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alsoloyal Ring Of Fire (Jody Goodwin)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Skylarulz Thanx For Comin (Hera Manihera)
Baby of Breed: Hotashell A Touch O Class (AI) (Hotashell Amstaffs)
Minor of Breed: Aust Ch Alsoloyal Caramel Crunch (Cassie Caple)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bulrrush Gilbert of Putney (Penny Prott)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bullacktiv Empire of the Sun (Penny Prott)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Gr Ch Bullacktiv Snow Warrior (Paulene Zullo)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Urubu Lady Morgana (D Kidner)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bullacktiv Spotted Owl (P Zullo)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blackhills Let There Be Rock At Riverlands (Imp NZ) (Kelly Hooper)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Clayco Walk On By (McMahon/Mills & Knight)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Joelleigh Hidden Treasure (Leesa Musgrove)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Joelleigh Darya Ye Noor (Leesa Musgrove)
Baby of Breed: Ozjack Wilson (Bob Purss)
Baby (Bitch) of Breed: Lizneb Light My Fire (Liz Nelson)

Staffordshire Bull Terrier
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Helstaff Atouchovclass (Mr M & Mrs L Gibson)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Atenta Mista Wags (Christine Alderton)

Welsh Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch & Aust Sup Ch Mooregreens Metropolis (Imp USA) (Adrian Adams/ Diann Flory)

West Highland White Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Macbraedly White Heather (Mrs L K Brown)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Robyn Williams (NSW)  (Group Entry : 103)

Best in Group & Open in Group: Clumber Spaniel
Aust Sup Ch Clussexx Kangaroo Jack (Imp ITA) (P McIntyre & T Garvey)
Runner Up in Group: Golden Retriever
Aust Gr Ch Burragundy Dusty Drover (Mr T & Mrs P Kelly)
Baby in Group: Weimaraner
Aust Ch Lukedom Let's Go Party (AI) (Studholme / Lawler / Grech)
Minor in Group: Pointer
Chesterhope the real thing (Imp NZ) (Miss A Barber)
Puppy in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Showfield Snow White(AI) (S & S Strang)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Demorz Flesh For Fantasy (Mrs D E A Moran)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Clussexx Kangaroo Jack (Imp ITA) (P McIntyre & T Garvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Showfield Snow White(AI) (S & S Strang)
Minor of Breed: Aust Ch Showfield Snow Angel (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Showfield Royalty has Arrived (S & S Strang)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Avalonsfirst I Am The One (Imp USA) (Victoria Masterfield & Bryon Santos)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Boxcrest Absolute Dream (Rebecca Pandelis)

Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Silverbirch Jamboree Hytea (John & Rachel Robertson)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Flatterhaft Greysouthen Mind Games (Imp SWD) (Peter King)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Demorz Flesh For Fantasy (Mrs D E A Moran)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Arendt Explosive Time (Deb Moran)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hotwyr Here Comes Honey Boo Boo (AI) (Fiona Dempster & Rae Bank)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Burragundy Dusty Drover (Mr T & Mrs P Kelly)
Bitch CC & Minor of Breed: Fetchnpoint Hook Line N Sinka (Ms B Gaywood/ Miss S Stephens & Ms T Platt)
Intermediate of Breed: Burragundy Ned Kelly (D & S Piper / T & P Kelly)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waterboys Stormy Knight (P McIntyre / P Smith)

Pointer
Res Dog CC & Minor of Breed: Chesterhope the real thing (Imp NZ) (Miss A Barber)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lukedom Starz In Her Eyez (Studholme / Lawler / Grech)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Hard Act To Follow (Jaime Grech)
Baby of Breed: Aust Ch Lukedom Let's Go Party (AI) (Studholme / Lawler / Grech)
Baby (Dog) of Breed: Aust Ch Lukedom Walkin On Th Wild Side (Studholme / Lawler / Grech)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kadma Kikin it up A Notch (Deborah Neumann)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Helen Beasley (NSW) (Group Entry : 79)

Best in Group & Junior in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)
Runner Up in Group & Open in Group: Basenji
Aust Sup Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)
Baby in Group: Beagle
Aust Ch Sarangrave Wateva The Weatha (Imp NZ) (Mr R J R Lucas)
Aust Bred in Group: Whippet
Aust Ch Buffalo First Class (Mike & Sandra Patterson)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aviva Mirror Image (AI) (A & J Janonis / R & P Bacich)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)

Beagle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Fudeta Christmas Carol (Mr J Lanser / Mr L & Mrs H GIbson)
Baby of Breed: Aust Ch Sarangrave Wateva The Weatha (Imp NZ) (Mr R J R Lucas)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarrangower Tyzack SE (Douglas McKay)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Uglee Rosa Ballerina (Rev G Tompkins)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch HuntingRidge Send In The Clone (AI) (Di Brennan)

Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Benbridge Angel of Faith at Buffalo (Imp NZ) (Mike & Sandra Patterson)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Buffalo First Edition (Mike & Sandra Patterson)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Buffalo First Class (Mike & Sandra Patterson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Sheppard (NSW)  (Group Entry : 97)

Best in Group & Aust Bred in Group: Puli
Aust Sup Ch Rustufarion Indelible Ink (C Spencer/ P Smith & R Valore)
Runner Up in Group: Bearded Collie
Aust Gr Ch Keiramyst Mi Wizard of Oz PT (Lynda Brandt)
Baby in Group: White Swiss Shepherd Dog
Soverenpark Blonde Bombshell (A Sneddon & A Kasbarian)
Minor in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Dykinta Twist and Turn (Wendy Atkins)
Intermediate in Group: Border Collie
Aust Ch Neecabe Conquistadorable (Mr S Hayne)
Open in Group: White Swiss Shepherd Dog
Aust Sup Ch Vallgårdens Ghostly Gladiator (Imp SWE) (A Sneddon / M & S Nimmo)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Queblue Jaffa (T Canciani & I Elliott)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kla Simply High Class (J Spacek)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Suthenskys Strikes At Sunset (Lee-Anne Symonds)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Dykinta Twist and Turn (Wendy Atkins)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dykinta Night Music (Wendy Atkins)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Keiramyst Mi Wizard of Oz PT (Lynda Brandt)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mirribandi Corsini Grayson (AI) (T A Glawson)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Neecabe Conquistadorable (Mr S Hayne)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matlint My Sweet Dreams (Louise Thomas-van Der Weide)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cathkin Thdevil Made Me Doit (A Hopkins)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Matlint Always On My Mind (Louise Thomas-van Der Weide)
Puppy (Bitch) of Breed: Matlint Forever In My Heart (Gemma Beharrell)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Caleebra Armani Diamond (L Sundstrom & C Ward)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Babagna Frisco (A & K Katon / G Katon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Freevale Hippe Hippe Shake (M & C Morris)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Freevale Shake Rattle N Roll (M & C Morris)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Freevale Something Special (M & C Morris)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Graywolf Rain Dancer (G & K Katon)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Foxdale Federico (Ms Carolyn McLean)
Baby of Breed: Aust Ch Chincona Ruby Tuesday (Carolyn McLean)

Puli
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rustufarion Indelible Ink (C Spencer/ P Smith & R Valore)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hartly Witch Craft (Nicole Pearson)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Vallgårdens Ghostly Gladiator (Imp SWE) (A Sneddon / M & S Nimmo)
Baby of Breed: Soverenpark Blonde Bombshell (A Sneddon & A Kasbarian)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Marie Patten (NSW)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
NZ Gr & Aust Sup Ch Alyeshka Little Miss Perfect (Imp NZ) (Sarah Halliday/ Tamzin Letele/ Cherie Karam / Pauline Suhr)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Baby in Group: Boxer
Craihall Special Blend (J and M Craig)
Minor in Group: Rottweiler
Emerey Captain America (D Borg & M Krueger)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Walamara Promises Promises (Imp NZ) (Sandra Mair)
Aust Bred in Group: Rottweiler
Aust Gr Ch Zalapa Son Of A Gun (Donna Borg & Mathew Krueger)

Akita
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daykeyne Takin Namesnkickn Ass (Alan Molan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Mr D R Atherden)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Darksky Southrn Star (Stuart Presland / Tracey Parker & R Surawski)
Baby of Breed: Aust Ch Southrnwolf Artic Emperor Tux (S Presland)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Baby of Breed: Craihall Special Blend (J and M Craig)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kangala Drama Queen (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Fynobull Southern Starr (Mrs M and Mr A O'Callaghan)
Baby of Breed: Neuwera Bristol Bombay (M & L McAllister)

Dobermann
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Walamara Promises Promises (Imp NZ) (Sandra Mair)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fireax Rhythm of Love (Miss P Robson/Miss E Pieton)
Baby of Breed: Aust Ch Martyn take every chance (AI) (Imp NZ) (Dannie Fleet)

Leonberger
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Furrychild the Spitfire (S McDowell)

Mastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mastdoch Unlucky For Some (Mr P & Mrs A Docherty)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Mastdoch Big River Burning (Mr P Docherty)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Espinay Azun (S McDowell & T Bassett)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zalapa Son Of A Gun (Donna Borg & Mathew Krueger)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Emerey Captain America (D Borg & M Krueger)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Emerey Elektra (D Borg & M Krueger)
Open of Breed: Aust Ch Hardrada Chasing The Wind (Imp NZ) (Louise Vangestel)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lunasea Idol O Klaska (Michelle Johnston)
Res Dog CC & Minor of Breed: Whitecherry Pin Up Boy (Michelle Johnston)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kyushu Play the Game (C Kelly / K Grigg)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Alyeshka Little Miss Perfect (Imp NZ) (Sarah Halliday/ Tamzin Letele/ Cherie Karam / Pauline Suhr)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Articwolf Dances With Wolves (E & M Hardwicke)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chalariz Frozen In Time (AI) (C & J Chalkiotis)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Chalariz Seeker's Gift (AI) (C & J Chalkiotis)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Bruce Riddell (NSW)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Aust Bred in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Gr Ch Ryfrost Pollyanna (E & R Ryan)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Baby in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar Foreign Legion (IID FIN) (Amanda Huggins)
Puppy in Group: French Bulldog
Aust Ch Warpaint Messis Lunae (D & L Thorpe / J Daidone)
Intermediate in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan ET (Katrina L Santas & Brett Thompson)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Starswept Painted From Memory (Mr P Davies / Mr J & Mrs D Wright)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Warpaint Messis Lunae (D & L Thorpe / J Daidone)
Dog CC & Junior of Breed: Warpaint Penumbra (D & L Thorpe / J Daidone)
Minor of Breed: Aust Ch Warpaint La Flamme De Coeur (D & L Thorpe / J Daidone)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Pollyanna (E & R Ryan)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mediaevalage Spread The Word (A & K / B & G Katon)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tenkashiro Sylver Lightening (Denise Sylvester)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Daesdaemar Call Me Queen Bee (Amanda Huggins)
Baby of Breed: Daesdaemar Foreign Legion (IID FIN) (Amanda Huggins)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan ET (Katrina L Santas & Brett Thompson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Life Inth Fast Lane (Katrina Santas & Brett Thompson)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Solo Man (Tracey Parker)
Baby of Breed: Aust Ch Ryfrost Wotzittoya (E & R Ryan)
Minor of Breed: Sandstock King Of The Castle (T Parker)
Intermediate of Breed: Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amesen Born Free (J Longmire/ M Camac & I Glen)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rynkls Peiattention Inth Lodge (Lauren Pocklington)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Placky Both Guns Loaded (Sue Plackett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kajushih just another look (R & R Gill / S Ray)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tibetoes Take My Breath Away (Pamela Ellis)