Combined Northern Canine Committee Inc (AM SHOW) (NSW)

Date of Show : 13-Jan-18 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Sylvia Brackman (NSW)   (Total Entry : 448)

Best in Show & Open in Show: Afghan Hound
Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Baby in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Bojojamile Black Pepper (nbt) (Mr RH & Mrs VJ Hutton)
Minor in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Puppy in Show: Maltese
Aust Ch Erintoi Magics Final Finn (John L Sheppard)
Junior in Show: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Aust Bred in Show: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Inizio Xcelance (Bruce Hutchison)


Group 1 Results

Specials Judge : Mrs Judith Starky (NSW)  (Group Entry : 108)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (Amesen Kennels / B & S Abraham)
Runner Up in Group & Junior in Group: Chinese Crested Dog
Chinois Twist Of Fate (P & A Schultze)
Baby in Group: Pug
Kangala Un See This (Kerry Cannon)
Minor in Group: Pug
Kangala Timberland (Kerry Cannon)
Puppy in Group: Maltese
Aust Ch Erintoi Magics Final Finn (John L Sheppard)
Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hautchien Over The Limit (Jeff & Jane Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Balkana She Wears It Well (J W Camac)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caperway Sweet Dream (R R Duffy)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)

Chihuahua (Long Coat)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Mexicatl Saucy Sally (S A Smith & S C Montgomery)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Invalhalla onefinga sahloot (P & A Schultze)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chinois Twist Of Fate (P & A Schultze)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Come And Get It (P Williams)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hashki Dennis The Menace (Mr P Williams)
Baby of Breed: Hashki Sharknado (Philip Williams)

Maltese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Erintoi Magics Final Finn (John L Sheppard)

Papillon
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Seyoso Cassiopeia (D & S Rickard)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (Amesen Kennels / B & S Abraham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pomquest Y So Serious (Miss R Walsh / B & S Abraham)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Bewitched (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby of Breed: Pomquest Hello Gorgeous (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Mad Max (Roz Wilson & Gail Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kangala Timberlake (AI) (Kerry Cannon)
Bitch CC: Aust Ch Leace Little Miss Precious (Kathy Minns)
Res Bitch CC: Kangala Teen Idol (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Kangala Un See This (Kerry Cannon)
Minor of Breed: Kangala Timberland (Kerry Cannon)
Junior of Breed: Mickshl Black Beauty (Jodie Miller)


Group 2 Results

Specials Judge : Ms Sharon Hannigan (NSW)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Intermediate in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Runner Up in Group & Junior in Group: Smooth Fox Terrier
Aust Ch Selwor Stand By Me (Matina Butcher)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourgang Bang Bang Youre Dead (Annabel Wolf & Belinda White)
Minor in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Collessie Rockstar Hendrix (Jude Costello)
Puppy in Group: Airedale Terrier
Driesdale Richmond Virginia (Mrs M A Fittler)
Open in Group: Bull Terrier
Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Driesdale Richmond Virginia (Mrs M A Fittler)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Redplatinum Let There Be Rock (AI) (Cassie Caple)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pradakka Pure Elegance (AI) (T Talbot)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Quatroniko The Replicah (Sheree S Linek)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Irrawang Kiss My Fancy Pants (A & L Boote)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson / S Gilkison)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch/JWW-16/ JRus /JHung /JBely Ch L'end Show Maybach Ace For Your Game (Imp RUS) (Eileen Clarke)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Baby of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bullwhip Amity Affliction (Natalie Southam)

Cairn Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Collessie Rockstar Hendrix (Jude Costello)

Smooth Fox Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Selwor Stand By Me (Matina Butcher)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pinnacle Snow Way Jose At Selwor (Imp NZ) (J & L Rowles)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Baby of Breed: Joelleigh Diamond Solitaire (Leesa Musgrove)
Minor of Breed: Joelleigh Ziggy Stardust (Leesa Musgrove)
Puppy of Breed: Whatajack Whispering Magic (Garry Butler)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gillecky Blak Suede Rose (G M Sanders)
Baby of Breed: Gillecky Faeriebribie (G M Sanders)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ardgaeithe Ballinbar Magnus (Dr N Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ardgaeithe Derrydale Dara (Dr N Smith)

Staffordshire Bull Terrier
Res Dog CC & Puppy of Breed: Bxact Youre In My Spot (Kristy Roebig & James White)
Baby of Breed: Ourgang Bang Bang Youre Dead (Annabel Wolf & Belinda White)
Minor of Breed: Zeracious She Will Reign (James White)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Janentie A Real Dazzler (Robbie Haidar)


Group 3 Results

Specials Judge : Miss Susan Rose (NSW)  (Group Entry : 59)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby in Group: Golden Retriever
Tyassagold The Keeps Watch (Miss S Anderson)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Puppy in Group: American Cocker Spaniel
Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
Junior in Group: Golden Retriever
Aust Ch BlueBreeze Devine Intervention (Debra Stubbings)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)

Chesapeake Bay Retriever
Baby of Breed: Kabova Total Recall (R Holtkamp)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sheldarich Midnight Mystique (Holly Rey)
Res Dog CC: Sheldarich Spirit of Raven (Holly Rey)
Puppy of Breed: Occuli Veiled Virtues (D J & D C Mahoney)

American Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jettz American Flyer (Victoria Masterfield)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho Viking Princess (Imp SWE) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Minor of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dykinta Brandee Alexander (Wendy Atkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch BlueBreeze Devine Intervention (Debra Stubbings)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch BlueBreeze Hero Of Never Land (Debra Stubbings)
Baby of Breed: Tyassagold The Keeps Watch (Miss S Anderson)
Minor of Breed: BlueBreeze Over The Moon (Debra Stubbings)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kenoz Roknroze Star Quality (Jodie Fogarty)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Kenoz Rocks Lady Marmalade (Mr R & Mrs C Austin)

Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesterhope Taste Of T Art (Imp NZ) (Annaliesse Teasdel)

Weimaraner
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Waldwiese Made To Order (Mr R Hope & Mrs L Hope)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)



Group 4 Results

Specials Judge : Mr Myron Arthur (NSW) (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Minor in Group: Basenji
Remwin Nevergonnabreakmystride (A Lummevaara & L Hughes)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Almarjo Laura Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Steel Doll (AI) (Day / Sinclair / Murdoch / Faint)

Basenji
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zanzipow Bowies China Girl (Jennifer Power)
Minor of Breed: Remwin Nevergonnabreakmystride (A Lummevaara & L Hughes)

Basset Hound
Baby of Breed: Safehaven Saint Charmond (T N Speight)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dachyclan Gaila Of Estee (Miss E V Graham)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)
Res Bitch CC: Belthazor In The Limelight (Miss K Smith & Mrs J Clarke)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nicholyev Russian Revolution (AI) (S Kelly & J Bower)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Nicholyev Russian Gold (AI) (S Kelly & J Bower)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dacville Leads Th'Way (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch LaEchelon Artist's Palette (Imp NZ) (K L Glanford)
Res Dog CC: Dacville Kiwi Temtation (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Baby of Breed: Kajmytt Classic Hunter (Mrs K L Glanford)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Midaka Where Is Wally (Jemma Gledhill)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Ava Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark & Joanne Yardley)
Junior of Breed: Almarjo Laura Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)
R/UP BOB & Minor of Breed: Jimab Dream Lover (Mr B & Mrs J Knowles)
Bitch CC & Puppy of Breed: Jimab Jersey Girl (Mr B & Mrs J Knowles)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sleykh Girl On Fire (AI) (Ms N Burton & Mr D Addems)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)


Group 5 Results

Specials Judge : Mrs Kay Eldred (NSW)  (Group Entry : 68)

Best in Group & Aust Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Tegoura Tomodachi RA (Casey Morrison)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Tyrilebee Making Memories (Casey Morrison)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Bojojamile Black Pepper (nbt) (Mr RH & Mrs VJ Hutton)
Minor in Group: Australian Kelpie
Oatland Black Pearl (Mrs K Hicks & Mrs J Lambourne)
Junior in Group: Border Collie
Kerensa Icebreaker (AI) (K Hicks /J Lambourne)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tegoura Tomodachi RA (Casey Morrison)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Qdos Hard Yakka (J Lambourne/K Hicks)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Oatland Black Pearl (Mrs K Hicks & Mrs J Lambourne)
Puppy of Breed: Aust Ch Dalalyn Outback Romance (Mrs Lee-Anne McLean)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maisilva Funky Cole Medina (AI) (L Meagher/A Petersen/L Willis)
Baby of Breed: Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Waminda Jewel of the Nile (J Lambourne/K Hicks)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kerensa Icebreaker (AI) (K Hicks /J Lambourne)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tyrilebee Making Memories (Casey Morrison)
Baby of Breed: Tyrilebee Revenge is Sweet (Casey Morrison)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Baby of Breed: Bojojamile Black Pepper (nbt) (Mr RH & Mrs VJ Hutton)



Group 6 Results

Specials Judge : Mrs Sylvia Brackman (NSW)  (Group Entry : 34)

Best in Group & Intermediate in Group: Newfoundland
Aust Ch Newfcastle My Muse (R Nagle & H Durell)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Inizio Xcelance (Bruce Hutchison)
Baby in Group: Siberian Husky
Arcticpalace Eye Of The Tiger (Mr C & Mrs R Foster)
Minor in Group: St Bernard
Methusela Zeus (L Rowles)
Junior in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Private Idaho (AI) (Imp NZ) (Andrew Hobday & Katrina Santas)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Rider On The Storm- Cayenne Nickaigoiakitas (Imp Grc) (Mrs Maryam Emam)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fireandmist Soaring Heart (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Private Idaho (AI) (Imp NZ) (Andrew Hobday & Katrina Santas)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Copperdobe Raise Your Glass (Imp NZ) (Raquel Fitzgerald)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Indpac Regal Spirit (M Hart)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Inizio Xcelance (Bruce Hutchison)
Baby of Breed: Omaggio Fiammetta (Rochelle Andrews)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Newfcastle My Muse (R Nagle & H Durell)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ubersein Pistols At Dawn (Jules Freeman & Louise Russel)

Miniature Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Redorah Hell Hath No Fury (Ms D Lawson)
Bitch CC: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ebshine Fifty Shades Of Grey (V Craig)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fauxfox Thunder Down Under (C Whitney/J Nield)
Baby of Breed: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Angelic Krystal (Mr C & Mrs R Foster)
Baby of Breed: Arcticpalace Eye Of The Tiger (Mr C & Mrs R Foster)

St Bernard
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Methusela Zeus (L Rowles)

Tibetan Mastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jangbu Empress Yuan (Kristie Bates)


Group 7 Results

Specials Judge : Mrs Sue Davis (NSW)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Runner Up in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
Baby in Group: Shih Tzu
Erintoi Love At First Sight (John Sheppard)
Minor in Group: Lhasa Apso
Zaland Step Aside I'm Here (B Beves & N Estatheo)
Puppy in Group: Shar Pei
Aust Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)
Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
Aust Bred in Group: British Bulldog
Unforgetabul Sargent Pepper (M & G Hartman)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Unforgetabul Sargent Pepper (M & G Hartman)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottatella Moorish Idol (Julie & Sharna Barnett)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vonleenard Paddington Bear (K McGuinness)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Llancarfan Windsong (Kathleen McGuinness)

Great Dane
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
Bitch CC & Junior of Breed: Danestorm Mystic Magic (W & L Hamaty)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)

Lhasa Apso
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zaland Step Aside I'm Here (B Beves & N Estatheo)

Miniature Poodle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)

Toy Poodle
R/UP BOB & Res Dog CC: Schau Hell Yeah (B J Biggs)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lavandera Tiger Lilly (B J Biggs)
Baby of Breed: Lysandra Sparkling Perignon at Schau (Imp NZ) (B J BIGGS)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Shih Tzu
Baby of Breed: Erintoi Love At First Sight (John Sheppard)

Tibetan Terrier
Baby of Breed: Gengala Get Used To It (Louise Hickie)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)