Far South East Kennel Club (NSW)

Date of Show : 7-Nov-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Nellie Abela (NSW)   (Total Entry : 564)

Best in Show & Intermediate in Show: Basset Hound
Aust Ch Earlingford Howz That (AI) (John Bink)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Australian Kelpie
Aust Ch Tegoura Dont Funk Wthmy Heart (Mr S A & Mrs S M Lewis)
Baby in Show: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Beljekali Just off Centre (AI) (J Fynmore)
Minor in Show: Golden Retriever
Goldtreve Anzac Special Blend (AI) (Mr F / Mrs B & Ms J Hession / Mrs R Clout)
Puppy in Show: Schipperke
Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Junior in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
Open in Show: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Veteran (7 Years and Over) in Show: Newfoundland
Aust Gr Ch Shelridge Washington (M Rogers)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Samoyed
Aust Ch Anaky Truly A Princess (Mrs R Mills Crismale)
Runner Up Neuter in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Bit of a Hunk (Kayla Grannall & Tim Farmer)

Baby SweepStakes - 1st Place: Chow Chow
Marsanchow Dragon Of The Nyte (Mr P & Mrs M Grebert)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Samoyed
Crystalfern Highland Gold (K Anderson)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Cairn Terrier
Barragan Jillaroo (Neil Curwen)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Welsh Springer Spaniel
Mycroft Miraquel (S J Brackman)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Shetland Sheepdog
Kelanmee Loveon Display (Kim Tresidder)

Veteran SweepStakes - 2nd Place: Newfoundland
Aust Gr Ch Shelridge Washington (M Rogers)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Sandra McMahon (NSW)  (Group Entry : 93)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pekingese
Aust Sup Ch Ormalu Giorgio Armani (Mr Peter Jones)
Runner Up in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
Baby in Group: Pug
Kangala Conundrum (Kerry Cannon)
Minor in Group: Maltese
Soyeux Butterfly Effect (Cristina Goodman)
Puppy in Group: Pug
Kabova Once Were Warriors (Kerry Cannon)
Junior in Group: Italian Greyhound
Vantarsi Some Like It Hot (S Ryan)
Open in Group: Pug
Aust Ch Kabova Stand My Ground (J Whitney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Elcavel Top Billing (Mrs K A Rolfe)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Elcavel Keepsake (Mrs K A Rolfe)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Elcavel Im Impressive (Mrs K A Rolfe)
Junior of Breed: Elcavel Black Opal (Mrs K A Rolfe)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Alexabelle Gentle Reign (S Boyce)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Darcels Back in black (Cecilia Dobson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Darcels D Gunslinging Gal (Cecilia Dobson)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ertae Blushing To The Croft (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Guilcroft Jacinta Blushes Pink (Pamela & Garth Harding)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karyme Do I Dare (Gail Ransom & Jenny Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Queen of Oz (T Stewart)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Furperson Fire InThe Mist (S Ryan)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Furperson Special Agent (A & T Dixon)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Vantarsi Some Like It Hot (S Ryan)
Puppy of Breed: Sherabill Dreams Ov Fame (Maureen Friend)

Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Soyeux Imagine (Cristina Goodman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Soyeux Butterfly Effect (Cristina Goodman)
Dog CC & Puppy of Breed: Angelofwhite Smooth Operator At Soyeux (Cristina Goodman)

Papillon
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Pekingese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ormalu Giorgio Armani (Mr Peter Jones)

Pomeranian
Puppy of Breed: Sunnioaks Mellow Dansa (S Ryan)

Pug
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kabova Once Were Warriors (Kerry Cannon)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Stand My Ground (J Whitney)
Baby of Breed: Kangala Conundrum (Kerry Cannon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Westntib Rafiki (F Westwood)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Caroline Yate (NSW)  (Group Entry : 75)

Best in Group & Open in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Runner Up in Group: Irish Terrier
Nezhoyne Plamya Alfrid (Imp RUS) (P Gerrey)
Baby in Group: Cairn Terrier
Barragan Jillaroo (Neil Curwen)
Minor in Group: Cairn Terrier
Barragan It Has To Be Me (Neil Curwen)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Weejasper Chilled Perfect (Ms M Small & Mrs P E Sedat-Carey)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Wildbunch Cosmic Rumble (I & L Stanley)
Aust Bred in Group: Sealyham Terrier
Aust Gr Ch Pennyflower Dave In Deep Space (Christine Timms)
Runner Up Neuter in Group: Australian Terrier
Aust Neut Ch Laspamas Zebediah (Mrs S M Massey)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nikar She Not The End (Karen Sloane)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Newbelle Perfect Storm (M Anderson)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Atrigema Defy The Force (Emma Anderson)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Shandez Blu By You (Mrs S M Massey)
Puppy of Breed: Atrigema Superior Defiance (Emma Anderson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Laspamas Zebediah (Mrs S M Massey)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Shandez Warrior Princess (Mrs S M Massey)

Bull Terrier (Miniature)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Daminabul Breakin Da Rulz (Damiano & Katarina Manna)
Res Bitch CC: Daminabul Eye Candy (D & K Manna)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Barragan It Has To Be Me (Neil Curwen)
Baby of Breed: Barragan Jillaroo (Neil Curwen)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nezhoyne Plamya Alfrid (Imp RUS) (P Gerrey)
Baby of Breed: Tawnyoak Caspian (Pam Gerrey)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Winterbourne Highland Avenger (Mrs LM Freund)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Covejack Wild Wahine (Jayne Hawkins)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Kivamynk Jacksons Lad (Dr Carla Day)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kivamynk Beautiful Bridget (K Smith & Dr C Day)
Baby of Breed: Kivamynk Sunstorm (K M Smith)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pennyflower Dave In Deep Space (Christine Timms)

Staffordshire Bull Terrier
Dog CC & Junior of Breed: Wildbunch Cosmic Rumble (I & L Stanley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Weejasper Chilled Perfect (Ms M Small & Mrs P E Sedat-Carey)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Sylvia Gartner (NSW)  (Group Entry : 78)

Best in Group & Aust Bred in Group: Gordon Setter
Aust Sup Ch Triseter Celtic Tartan (Mrs Michele Thomas)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
Kobidan The Whole Shebang (Joanne Hagan)
Minor in Group: Golden Retriever
Goldtreve Anzac Special Blend (AI) (Mr F / Mrs B & Ms J Hession / Mrs R Clout)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Labrador Retriever
Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)
Runner Up Neuter in Group: Field Spaniel
Aust & Neut Ch Dawnus Always Dare to Dream ET WPD (S Betts)

Brittany
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Riverreed Kybeyan (Judith Barlow)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kirinbell Game Changer (Mrs S Ibbott-Cordi & Ms M Boon)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kirinbell U Should Be So Lucky (Samantha Ibbott-Cordi)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kabova Total Recall (Jenny Marie Whitney)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bolwarra Walks Like An Angel (Megan Markotany)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Bolwarra Pina Colada (Megan Markotany)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Azel Deal Or No Deal (Azel Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Jettz Samamari Run The World (V Masterfield & S Kaul)

Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Killaraís First Class Ticket (IMP USA) (S Betts)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dawnus Always Dare to Dream ET WPD (S Betts)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyehaven Devil At Play (Meaghan O'Shannassy)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kobidan The Whole Shebang (Joanne Hagan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Heiderst Sous Le Ciel De Paris (Miss K & Mrs I Hincksman)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Puppy of Breed: Heiderst Pretty Penny (K Hincksman & Heiderst Kennels)

Golden Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Goldtreve Anzac Special Blend (AI) (Mr F / Mrs B & Ms J Hession / Mrs R Clout)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Triseter Celtic Tartan (Mrs Michele Thomas)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Metropolis Patriarch Paloma (Robyn Hanney)
Junior of Breed: Metropolis Hosanna In Xcelsis (Ms Robyn Hanney)

Hungarian Wirehaired Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vadaszat Hell On The Heart (Alex Whyte)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Vadaszat Briar Rose (Mr A Whyte)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Vadaszat Ashridge Woodland (Lucy Weatherby)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Edensundown Fair Play (Paulene Andrews)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bromhund Hello Holly at Ybemine (Bev & Mick Channell)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mycroft Miraquel (S J Brackman)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Elaine Knox (NSW) (Group Entry : 64)

Best in Group & Intermediate in Group: Basset Hound
Aust Ch Earlingford Howz That (AI) (John Bink)
Runner Up in Group & Open in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Lowehund Hot To Trot (Jo Thompson)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Earlingford Howz That (AI) (John Bink)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wellingtess Amazonite (T N Speight)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Nicholyev Killer Queen (Mrs Sandra Taylor & Ms S Kelly)
Baby of Breed: Vivant Avant Garde (Ms C McCusker)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)

Irish Wolfhound
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch MacLaomainn Autumn Rain (Rona Moss)

Petit Basset Griffon Vendeen
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Goldtreve PB Donít Stop Me Now (Mr F / Mrs B & Ms J Hession / Mrs R Clout)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Valeighunter Magneto (D & C Shearer / D Mitchell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Valeighunter Meshindi (D & C Shearer / D Mitchell)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Kuvutia Stunna Superstar (Mrs J Thompson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Lowehund Hot To Trot (Jo Thompson)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tiana Let The Magic Begin (C & G Arkell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Nellie Abela (NSW)  (Group Entry : 113)

Best in Group & Aust Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Tegoura Dont Funk Wthmy Heart (Mr S A & Mrs S M Lewis)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Snofyre OMG Oh What Kaos (G Richards & C Fitzgerald)
Baby in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Beljekali Just off Centre (AI) (J Fynmore)
Minor in Group: Australian Shepherd
Edensundown Indi Rose (Paulene Andrews)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Kelanmee Loveon Display (Kim Tresidder)
Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Melcathra Ace High (J Nicholas)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Bit of a Hunk (Kayla Grannall & Tim Farmer)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melcathra Ace High (J Nicholas)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tegoura Dont Funk Wthmy Heart (Mr S A & Mrs S M Lewis)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lanbart Cherokee Cowgirl (Hessenberger/ Oakey)
Minor of Breed: Edensundown Indi Rose (Paulene Andrews)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Baby of Breed: Beljekali Just off Centre (AI) (J Fynmore)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Neecabe Versace (Sharon Hannigan)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Mirriyuula Boomshakalaka (T & A Jenkins)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snofyre OMG Oh What Kaos (G Richards & C Fitzgerald)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Snofyre Xotic Kaos (G Richards & C Fitzgerald)
Baby (Bitch) of Breed: Watersedge Charmed N Dangerous (Jacqueline Richards)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Whitefall Scottish Soldier (A & C Finlay)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kelanmee Loveon Display (Kim Tresidder)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Becassmic Doctor Love At Begrayced (Renay Grace)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Elfor Modern Love (Kayla Grannall & Tim Farmer)
Res Bitch CC: Samiha The Fairy's Wish (S & G Chick)
Junior of Breed: Samiha Wish I May Wish I Might (S & G Chick)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit of a Hunk (Kayla Grannall & Tim Farmer)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Clarelly Flesh For Fantasy (AI) (Joanna Sallows)
Dog CC & Puppy of Breed: Clarelly No Apologies (Jan Kelly & Clare van der Wolde)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)  (Group Entry : 79)

Best in Group & Intermediate in Group: Newfoundland
Aust Ch Planhaven Nordic Sundowner (AI) (R Parkin / P & J McFarlane)
Runner Up in Group & Junior in Group: Samoyed
Auramist Enchanted Eclipse (AI) (Bailey Campbell)
Baby in Group: Samoyed
Crystalfern Highland Gold (K Anderson)
Minor in Group: Boxer
Bocsavil Wickd Witchesbritches (M & J Carey)
Puppy in Group: Siberian Husky
WolfGirl Winter Storm (L Opbroek & N Tetley)
Veteran (7 Years and Over) in Group: Newfoundland
Aust Gr Ch Shelridge Washington (M Rogers)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Ch Anaky Truly A Princess (Mrs R Mills Crismale)
Runner Up Neuter in Group: Boxer
Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Akita
Baby of Breed: Blaqaviar A Touch Of Frost (AI) (Mrs L Buckley & Ms S Salehi)

Boxer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Boxberry Xanthous (Mr D W Halliday)
Res Dog CC: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Baby of Breed: Boxberry Catch A Wave (Mr D W Halliday)
Minor of Breed: Bocsavil Wickd Witchesbritches (M & J Carey)
Puppy of Breed: Bocsavil Wicked Wizard (M & J Carey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Tequila With Daveren (Michele Beyer)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaitler Flamenco With Daveren (IID) (Shana Lennox)

Mastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Charvannah Royal Bling (Lee & Anne-Maree Docherty)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Planhaven Nordic Sundowner (AI) (R Parkin / P & J McFarlane)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Newfantastic Light my Fire (Margaret Rogers)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Capebass a promise kept (Ms S Yeong)
Junior of Breed: Newfashion All Loved Up (Ms S Yeong)
Veteran (7 Years and Over) of Breed: Aust Gr Ch Shelridge Washington (M Rogers)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Arcticpalace Ocean Diver (Craig & Robyn Foster)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Auramist Enchanted Eclipse (AI) (Bailey Campbell)
Baby of Breed: Crystalfern Highland Gold (K Anderson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Anaky Truly A Princess (Mrs R Mills Crismale)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ovashun Tequila Sunrise (Mrs M Outten & Ms K Martin)
Baby of Breed: Alemannisch Verdi (AI) (M Lees & M Lyons)

Shiba Inu
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar RickyDontLoseThatNumbr (Lyne Browning)

Siberian Husky
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: WolfGirl Winter Storm (L Opbroek & N Tetley)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Articpride Running the Snow (A Constantine/R & B Lloyd)
Junior of Breed: Arcticpalace Dreams and Sass (C & R Foster)

Yakutian Laika
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Orical Wild at Heart (L Mills)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lyn Brand (NSW)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Puppy in Group: Schipperke
Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dalmatian
Krystaway Gloria Glamour (R & D Harbin)
Baby in Group: Chow Chow
Marsanchow Dragon Of The Nyte (Mr P & Mrs M Grebert)
Minor in Group: French Bulldog
Sandycreek Pollywaffle Blisbom (Karen Allcorn)
Junior in Group: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Cyber Attack (R & D Harbin)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Polka Dot Bikini JC (R & D Harbin)
Open in Group: Schipperke
Am Gr Ch & Aust Ch Ebonystar Moonshiner Follow The Leader (Imp USA) (L Brown/ G Cruse & N Curwen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Debbie King)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Britishextra the Irishman (C & H Smith / G Edmunds)

Chow Chow
Baby of Breed: Marsanchow Dragon Of The Nyte (Mr P & Mrs M Grebert)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Krystaway Gloria Glamour (R & D Harbin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Krystaway Cyber Attack (R & D Harbin)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Polka Dot Bikini JC (R & D Harbin)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Sandycreek Storm Bringer (Karen Allcorn & Rachel English)
Bitch CC & Minor of Breed: Sandycreek Pollywaffle Blisbom (Karen Allcorn)
Baby of Breed: Taureau Moschino (Luciana Giorgioni)
Baby (Bitch) of Breed: Taureau Gucci Guilty (Luciana Giorgioni)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Mannerking I Did It My Way (Debbie King)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Debbie King)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rokshani Magical Edition (Julie Fraser)

Schipperke
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Monterrez Global Sensation NBT (G Cruse)
Res Dog CC & Open of Breed: Am Gr Ch & Aust Ch Ebonystar Moonshiner Follow The Leader (Imp USA) (L Brown/ G Cruse & N Curwen)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Monterrez Lasting Impression (Graham Cruse)