Temora & District All Breeds Kennel Club Inc (AM) (NSW)

Date of Show : 21-May-2017 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Marilyn Hoy (NSW)   (Total Entry : 542)

Runner Up in Show: Samoyed
Aust Gr Ch Kalaska Taken By Storm (T Pittman & K O'Riley)
Baby in Show: Bullmastiff
Stennaroo Whenthesungoesdown (B & M Stennings / M & M McMenamin)
Minor in Show: German Shepherd Dog
Allendell Quick Silver (R Ralphs)
Puppy in Show: Australian Cattle Dog
Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)
Junior in Show: Griffon Bruxellois
Aust Gr Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Mills & Norman)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Kim Tosi (QLD)  (Group Entry : 94)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Kabova Venus Rising (Jenny Williams)
Baby in Group: Pomeranian
Tupishka Gunna Get Toasted (Mrs P Cassidy)
Minor in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills and Norman)
Puppy in Group: Lowchen
Kilgarrin Fast And Loose (R & D Bennett)
Junior in Group: Griffon Bruxellois
Aust Gr Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Mills & Norman)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leeward's Winter Is Coming (Imp FIN) (J & W Hutchison/M Newman)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Monjoie Eugenie Bear (John & Wendy Hutchison)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & NZ Ch Salinacruz Cruzin On (Imp NZ) (P Schultze)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kimissa Hot Sox (R & M Clancy)
Baby of Breed: Karakush Pants off Friday (M van Roosmalen / L & H Gibson)
Intermediate of Breed: Happylea Blak to Basic (Deborah Neumann)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Toiresort Ikandi (R W & R A Murdoch)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Gr Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Mills & Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills and Norman)
Baby of Breed: Alwood Eruption (Alwood Kennels)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Hashki New Girl In Town (P Williams)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakway Royal Performance (Mrs Maureen Friend)
Dog CC: Aust Ch Bindahlena Dream Maker (Miss C Gould)
Baby of Breed: Aust Ch Oakway Sheer Essential (Maureen Friend)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chincasa High Voltage (A Sharp & N Skeet)
Baby of Breed: Aust Ch Alwood Chizukeki (Alwood Kennels)

Lowchen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mystique C My Bare Derriere (Imp NZ) (R & M Clancy)
Bitch CC & Minor of Breed: Kilgarrin Tell It To The Frogs (R & D Bennett)
Puppy of Breed: Kilgarrin Fast And Loose (R & D Bennett)

Papillon
Baby of Breed: Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ferona Won Envied By All (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Ferona Won Classic Dream (Yvette Rolfe)
Dog CC & Open of Breed: Aust & Int Ch 007Secretagentforuk (Imp ITY) (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tupishka Gunna Get Toasted (Mrs P Cassidy)
Puppy of Breed: Aust Ch Ferona Won Ina Billion (Yvette Rolfe)

Pug
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Venus Rising (Jenny Williams)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Tanya McDonald (QLD)  (Group Entry : 70)

Runner Up in Group & Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W Lyon & Mrs J Lyon)
Baby in Group: Border Terrier
Bohunt The Witch Is Back (Gaela Whyte)
Minor in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Bescotted Mythology (S Campbell)
Intermediate in Group: Border Terrier
Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels & P Hopkins)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Spiced Rum (Imp UK) (Robert Brooks)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clydebrook New Tricks (Robert Brooks)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Regisvista Good Behaviour Bond (Regisvista Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Regisvista Dare T Be Different (Regisvista Kennels)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bohunt Dot Net (Gaela Whyte)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels & P Hopkins)
Baby of Breed: Bohunt The Witch Is Back (Gaela Whyte)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Yarrinarra Anything Goes (R Palmer)

Cesky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chalan Czech Mate (Pam Kilburn)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Triplefun Noble Vision (J & V Morriss / R Price)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ecirp Fantastique (R & K A Price)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ecirp Magnifique (R & K A Price)
Baby of Breed: Ecirp Salute To Kevin (R & K A Price)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Brenwick Reign of Power (Robyn Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Covejack Winkipop (Jayne Hawkins)

Parson Russell Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Howlincreek All Eyes On Pinto (Gaela Whyte)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Bescotted Mythology (S Campbell)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W Lyon & Mrs J Lyon)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionsden A Whole Lot Of Rosie (Mr A W Lyon & Mrs J Lyon)
Res Bitch CC: Aust Ch Seighford Out Of Africa (AI) (Seighford Staffords)
Baby of Breed: Pennyflower Black Opal (Pam Kilburn)
Baby (Dog) of Breed: Pennyflower Phantom Ovth opera (Pam Kilburn)
Puppy of Breed: Powerpaws Laura Norda (Ms L Lelliott)

Tenterfield Terrier
Junior of Breed: Aust Ch Rangeaire John Farnham (R W & R A Murdoch)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Fiona Ellis (NSW)  (Group Entry : 93)

Best in Group & Open in Group: Pointer
Chesterhope Blow Your Mind (Imp NZ) (N Pearson & D O'Neill)
Runner Up in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust & NZ Ch Afonderi Armed N Red E (Imp NZ) (S Brackman/J McBurney/N Ryan)
Baby in Group: Golden Retriever
Sinderby Simply Hot (B R & M L Hanley)
Minor in Group: Bracco Italiano
Aust Ch Freeman U Can Chill Ezra (Imp NZ) (John Palmer)
Puppy in Group: Welsh Springer Spaniel
Mycroft Marlowe (Sylvia Brackman)
Junior in Group: Chesapeake Bay Retriever
Aust Ch Kabova Dances With Wolves (J Williams)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Freeman U Can Chill Ezra (Imp NZ) (John Palmer)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova The Wolf Among Us (J Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Dances With Wolves (J Williams)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft One Man Show (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alinta Pepperjack (Mrs P & Miss L Oliver)
Minor of Breed: Belcroft Jurney To The Far Side (D & M Bellamy)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Parkavon Coco-Wears-Chanel (Imp NZ) (Mrs M Hanley)

English Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Lucksheray Design Dandy To Fairray (Imp ITY) (M Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nundialla The Princess In Me (Marlene Cross)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Alubyc Ladysmith Black Mambazo (Kirstin Henderson)

German Shorthaired Pointer
Baby of Breed: Silvagun Flying Solo (Silvagun Knls)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Soshyl Flower of Scotland (R McNab)
Baby of Breed: Sinderby Simply Hot (B R & M L Hanley)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gamecall The Ocean Tayke Me (AI) (John & Sian Hine)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gamecall Making Waves (John & Sian Hine)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Glenmave Lucan (John Chapman & Peter Holdaway)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Can GCh & Aust Ch Oryxes Fancy Duck Downunder (Imp CAN) (John Chapman & Peter Holdaway)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Chesterhope Blow Your Mind (Imp NZ) (N Pearson & D O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shtar Victoria's Secret (Silvagun Knls)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Free Fall (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Weisup Royal Flush At Bromhund (Imp NZ) (Bromhund Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Weisup Royal Hawaiian At Bromhund (Imp NZ) (Bromhund Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Afonderi Armed N Red E (Imp NZ) (S Brackman/J McBurney/N Ryan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Mycroft Marlowe (Sylvia Brackman)
Bitch CC & Junior of Breed: Mycroft Must Be Summer (Sylvia Brackman)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) (Group Entry : 53)

Best in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Long Haired)
Am & Aust Ch Koradox Pramada's Dyn-O-Mite SL (Imp USA) (Jim & Lyndall Black)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Basenji
Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Millissa Fox)
Baby in Group: Whippet
Zatini Diamond In The Ruff (T Stephens)
Minor in Group: Basset Hound
Earlingford Tim Tam (John Bink)
Junior in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Bush Ballad (Mr J & Mrs L Black)
Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Gr Ch Tianze Warlock (Bear Paintain)
Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Ridgesetter How Easy It Is (A Barter & L Fletcher)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tianze Warlock (Bear Paintain)

Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Millissa Fox)

Basset Hound
Minor of Breed: Earlingford Tim Tam (John Bink)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kemasu Prince Marco Polo (AI) (Barbara Taylor)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Intermediate of Breed: Aust Ch Brialey Cloud Dancer (Andrea Coss)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am & Aust Ch Koradox Pramada's Dyn-O-Mite SL (Imp USA) (Jim & Lyndall Black)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Briarmist Bush Ballad (Mr J & Mrs L Black)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shadowglen Vintage Crop (Kenneth Connor)
Res Dog CC & Junior of Breed: Nikorf Markopollo (Kenneth Connor)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cooledach Nala Bosede (Elizabeth Cowie)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Meydak Dance With the Tsars (Mrs B Taylor)

Deerhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Nelungaloo Uilleam (J M Kernot)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nelungaloo Cullen (J M Kernot)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ornumflow Quirinius (Sean Bennetts)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rokeena Pause for Applause (R & R Wallis)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ridgesetter How Easy It Is (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Amadictive (A Barter & L Fletcher)

Whippet
Baby of Breed: Zatini Diamond In The Ruff (T Stephens)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Donna Puttock (NSW)  (Group Entry : 74)

Runner Up in Group: Shetland Sheepdog
Am & Aust Ch Bellarose Holly Bluff Be Still My Heart (Imp USA) (Nicky Renwood)
Minor in Group: German Shepherd Dog
Allendell Quick Silver (R Ralphs)
Puppy in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)
Junior in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Mirriyuula De Ja Blu (T & A Jenkins)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Linwood Breath of Snow N Ashes (Leslie Mathieson)

Bergamasco Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bejoco Chasing Dreams (Leon Milthorpe)

Border Collie
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Neut Ch Langtry Royal King Reigns (Susan Morris)
Minor of Breed: Langtry Christmas Edition (Susan Morris)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mirriyuula De Ja Blu (T & A Jenkins)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Allendell Quick Silver (R Ralphs)

Pumi
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beginning A Dream Pumida (Imp CZK) (Corinne Chandler)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Bellarose Holly Bluff Be Still My Heart (Imp USA) (Nicky Renwood)
Puppy of Breed: Lyndream Flirting Withthe Rest (Lyn Pearson)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lynann Song Of My Angel (Toni Chandler)
Baby of Breed: Kalora Storms of Gold (Dee Milthorpe)

White Swiss Shepherd Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Eiramor Kensey Snowflake (Silversuisse Kennel / S Brunskill)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Christopher Woodrow (QLD)  (Group Entry : 80)

Best in Group & Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Gr Ch Kalaska Taken By Storm (T Pittman & K O'Riley)
Runner Up in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Ch Ikons Devils Candy (Imp NZ) (Daniel Filipovic)
Baby in Group: Bullmastiff
Stennaroo Whenthesungoesdown (B & M Stennings / M & M McMenamin)
Minor in Group: Dogue de Bordeaux
Durhamdogues Kahlessi (AI) (Richard Healey)
Puppy in Group: Samoyed
Airebis A Rose At Midnight (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)

Akita
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itabass Moon Goddess (Rosalyn Ross)

Boxer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belchlo A Day Dream Away (Mr S Bonnici)

Bullmastiff
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Vroom Vroom (K Neumann)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Talrasha Ella (R Coppin)
Baby of Breed: Stennaroo Whenthesungoesdown (B & M Stennings / M & M McMenamin)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kylasha The Impaler (Nicole Tetley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Thoreoz lets get ridiculous (O J & A J Holland)
Res Bitch CC: Redgladiator China (AI) (Rosalyn Ross)
Minor of Breed: Thoreoz Walking in Memphis (Mr O J & Mrs A J Holland)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ikons Devils Candy (Imp NZ) (Daniel Filipovic)
Minor of Breed: Walamara Y-U-R The Ultimate (Imp NZ) (S Morrison)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Darseadogues Red Baron (L Umhauer)
R/UP BOB & Res Dog CC: Darseadogues Wreck N Ball (Mrs D & Mr S Moran)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Durhamdogues Extra Gold (R Healey)
Minor of Breed: Durhamdogues Kahlessi (AI) (Richard Healey)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kalaska Taken By Storm (T Pittman & K O'Riley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Airebis A Rose At Midnight (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Junior of Breed: Airebis I Love Cookies N Cream (Mrs J / Mr G & Miss K Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N E Inglis)

Shiba Inu
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Puppy of Breed: Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Mystery Girl (C Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Dr Vicki Knopke (QLD)  (Group Entry : 78)

Best in Group & Junior in Group: Shar Pei
Rynkls Captain James T (AI) (D Gooding & C Thompson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Schipperke
Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
Minor in Group: French Bulldog
Bullecourt Au Champ D Honneur (Angela McInnes)
Puppy in Group: French Bulldog
Sancerre Hello Darling (Nati Pikoulos)
Open in Group: Boston Terrier
Aust Ch Dentrese stop lookin imhere (Imp NZ) (Rod Kirby)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Havfun Torquay Lad (Rod Kirby)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dentrese stop lookin imhere (Imp NZ) (Rod Kirby)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Eddybul Mr Crown Prosecutor (Laurie Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eddybul New Sensation (L Edwards)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eddybul Ice Ice Baby (L Edwards)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sancerre Hello Darling (Nati Pikoulos)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Maplewood Hello (K Cassidy)
Minor of Breed: Bullecourt Au Champ D Honneur (Angela McInnes)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Allawa Express (IID) (Lynne Wilson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Angelique (IID) (Lynne Wilson)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Midnight Mist (E & R Ryan)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)

Great Dane
Minor of Breed: Aust Ch Danefred On The Catwalk (Frieda Clifton)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belzbentley South of the Border (Rebecca Bentley)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Saturn Five (Rebecca Bentley)
Minor of Breed: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)

Keeshond
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ryfrost Another Penny (E & R Ryan)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rynkls Captain James T (AI) (D Gooding & C Thompson)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Rynkls Luvs Fruit Mynce Pei (AI) (Di Gooding)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amorenekid Stark Naked (Deborah Neumann & Toula Cameron)