Greensborough & District Kennel Club Inc (VIC)

Date of Show : 21-Apr-13 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Linda Buckley (ACT)   (Total Entry : 747)

Runner Up in Show: Petit Basset Griffon Vendeen
NZ Gr & Aust Sup Ch Rokeena Garcon Reveur (R J & R J Wallis / R Hay & S Marshall)
Baby in Show: Old English Sheepdog
Perfu Jack The Lad (Sam Templeton & Sue Moore)
Minor in Show: Dobermann
Aust Ch Ikons Chosen One (Imp NZ) (D Filipovic)
Puppy in Show: Pointer
Aust Ch Tyeanbo Look at Me (D & S Crooks / G Munro)
Junior in Show: Airedale Terrier
Aust Ch Oldiron One in a Million (Anne & Ron Sorraghan)
Open Neuter in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Jessicav Wish Upona Star (Sue Smith)


Group 1 Results

Specials Judge : Mrs Sally Baxter (WA)  (Group Entry : 131)

Best in Group & Open in Group: Maltese
Am Gr & Aust Ch Rhapsody's Regarding Henry (Imp USA) (William Warke &Craig Emmerson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Affenpinscher
Aust Sup Ch Strongfort Que Será Será (Kerry McKinnon & Ashley Reid)
Baby in Group: Papillon
Szzan Dalliance with Elegance (Suzanne Goodchild)
Puppy in Group: Yorkshire Terrier
Tanteen Lookin For Trouble (Suzette Woodruffe)
Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Jessicav Wish Upona Star (Sue Smith)

Affenpinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Strongfort Que Será Será (Kerry McKinnon & Ashley Reid)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Leeward's Bearsize Ego (Imp FIN) (J & W Hutchison)
Bitch CC: Leeward's Diabolic Heartbeat (J & W Hutchison)

Cavalier King Charles Spaniel
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Jessicav Wish Upona Star (Sue Smith)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Paparazzi (Sandy Adsett)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mohawk X Factor (Miss V M Bridle)
Neuter BOB: Aust & Neut Ch Mohawk Thriller (Sandy Adsett)

Havanese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Carnwath American Express (Colleen Cott)

Lowchen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Xasterclass (S Holland & P Prescott)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Rhapsody's Regarding Henry (Imp USA) (William Warke &Craig Emmerson)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Vahlia Risque Rogue (Lee Beckley)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Basilika O Rei Pele (Pauline Scott)
Bitch CC: Aust Ch Szzan Cotillon Belle (Suzanne Goodchild)
Baby of Breed: Szzan Dalliance with Elegance (Suzanne Goodchild)
Puppy of Breed: Basilika Strutt My Stuff (L & C John)
Junior of Breed: Wyngay Golden Romance (G D Whiley)

Pug
R/UP BOB: Everlaine Da Balls In Ur Court (T & E Powell / G & C Azzopardi)
Baby of Breed: Everlaine Kiss And Tell (Caroline Azzopardi)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aztlon Shezgorgeous (Imp NZ) (Mrs S & Mr K Bennett)
R/UP BOB & Open: NZ Ch Atzlon Memorise (Imp NZ) (Mrs S & Mr K Bennett)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stakim Sir Salton (Mrs S & Mr K Bennett)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karojenbe Go On I Dare You (Steven Reid)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Tanteen Lookin For Trouble (Suzette Woodruffe)
Junior of Breed: Feywild Yellow Rose of Texas (Martin Chambers & Shellee Finney)


Group 2 Results

Specials Judge : Mrs Linda Buckley (ACT)  (Group Entry : 66)

Best in Group & Junior in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Oldiron One in a Million (Anne & Ron Sorraghan)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Neworder Never Miss a Beat (Mrs B & Miss K Marsh)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Westmor Kiss and Tell (D Goldsmith / M O'Reilly / S Stewart)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Harved Blinded By The White (Miss T Cox & Ms D Huon)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oldiron One in a Million (Anne & Ron Sorraghan)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rythmnblu Lil Harry Luck (Mr L & Mrs S Dowdell / Mr G Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs Pure Obession (J Maloney & K Taylor)
Junior of Breed: Amseraphs Divine Justice (J Maloney & K Taylor)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Piperdene Midnight Cowboy (Piperdene Kennels)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Straitup Dawn Treader RA (Elsa Hoggard)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenbogle Magic Moments (E Hoggard)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wakatang Nowhere Man (Mrs Heather Boyce)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Wakatang I Am The Walrus (Leigh Pride)

Smooth Fox Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Pinnacle Kiwi Made (Imp NZ) (K & J Campbell / S Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Optimo Optical Illusion (K & J Campbell)
Puppy of Breed: Aust Ch Keimaya Hunters Arrow (Jennifer Buller)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Baylock Master Brew (Miss Kimberley Azzopardi)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Neworder Never Miss a Beat (Mrs B & Miss K Marsh)
Bitch CC & Junior of Breed: Neworder After Dark (Mrs B & Miss K Marsh)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Harved Blinded By The White (Miss T Cox & Ms D Huon)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Westmor Kiss and Tell (D Goldsmith / M O'Reilly / S Stewart)


Group 3 Results

Specials Judge : Mrs Karenne Harris (NSW)  (Group Entry : 141)

Best in Group & Junior in Group: Weimaraner
Aust Ch Silkwind Turn Me Loose To Bromhund (Imp USA) (Bromhund Kennels)
Puppy in Group: Pointer
Aust Ch Tyeanbo Look at Me (D & S Crooks / G Munro)
Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Abtei Confide in Me (Lorraine Brennan)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bernedale Power Of Magic TD (Faraldazar Kennels)

American Cocker Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sharnbrae Magical Mystery (Tanya Smith)
Baby of Breed: Highgatte Busy Being Fabulous (Helen Pereyra)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wongan CJ Dennis (J Waite)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Injitali Intriguing Secret (R Williams)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Injitali Intriguing Tale (R Williams)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kobidan Hot in the City (Cattell/Brennan)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Kobidan Grand Inquisitor (J Cattell & S Nichols)
Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Abtei Confide in Me (Lorraine Brennan)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kiriel Heavens Angel (Ms Elizabeth Mitchell)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kiriel Il Divo (Elizabeth Mitchell)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T) Fernamber Edynn CCD RN TSDX (M S & L Klecka)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hubertus Rodeo Drive (AI) (A Pali)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hubertus Queen O Hearts (Agnes Pali)
Baby of Breed: Hubertus To Good To Be True (AI) (Agnes Pali)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Gr Ch Tirriki Emotion Explosion TSDX (P Gelme / H & B van Haasteren)

Labrador Retriever
Puppy of Breed: Aust Ch Bonnsway Dressed in White (Ms D Travers)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Scaraval Monte Carlo Baby DWDF.S HTM.S (Raylene Laver)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daykeyne Heads I Win (Miss T Buckley & Mr G Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tyeanbo Dixie Chick (D & S Crooks / G Munro)
Puppy of Breed: Aust Ch Tyeanbo Look at Me (D & S Crooks / G Munro)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silkwind Turn Me Loose To Bromhund (Imp USA) (Bromhund Kennels)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund First Class (AI) (Bromhund Kennels)
Baby of Breed: Bromhund Exotic Tails (Bromhund Kennels)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Sharlani Fudgie Bear (Verity Adams)



Group 4 Results

Specials Judge : Mr Geoffrey Blyth (TAS) (Group Entry : 79)

Best in Group & Open in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
NZ Gr & Aust Sup Ch Rokeena Garcon Reveur (R J & R J Wallis / R Hay & S Marshall)
Runner Up in Group: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Tristar (Talkabout Knls / Mr G P & Mrs P L Russell)
Baby in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Rokeena Last Tango In Paris (R J & R J Wallis)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Kleindraht Kaught At The Borda (Mr H & Mrs J Smith)
Puppy in Group: Basenji
Karamo Mikolo (A & C Curnick)
Junior in Group: Azawakh
Aust Ch Wakili Ak Ilaman (Imp ESP) (Ms D Huon)

Basenji
Puppy of Breed: Karamo Mikolo (A & C Curnick)

Beagle
R/UP BOB & Intermediate: Aust Ch Hounsley Here From Heaven (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Maharlikah Eye Succeed (Mr Edgar Sison)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Berghutte Burnt Black (Mrs C Irvin)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Stardayne Dee Lovely (Mrs V Tapp & Mr R Hackett)
Baby of Breed: Berghutte Black Betty (Mrs C Irvin)
Minor of Breed: Berghutte Day by Day (Mrs C Irvin)
Junior of Breed: Aust Ch Stardayne Sheamus (Mr Roy Hackett)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Kleindraht Kaught At The Borda (Mr H & Mrs J Smith)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jacobite Braemhor (Pam Moffitt)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greycroft Tullamore Warlord (AI) (B & S McClure)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Rokeena Garcon Reveur (R J & R J Wallis / R Hay & S Marshall)
Baby of Breed: Aust Ch Rokeena Last Tango In Paris (R J & R J Wallis)

Rhodesian Ridgeback
BOB & Bitch CC: Aust Ch Ingwe Spring Into Trouble (D & H Gibson)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Tristar (Talkabout Knls / Mr G P & Mrs P L Russell)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dachlah Indiana Parcelle (Rhonda Dearnaley)


Group 5 Results

Specials Judge : Ms Katrina Santas (NSW)  (Group Entry : 122)

Runner Up in Group: Bouvier des Flandres
Aust Sup Ch Rogues Frontier Lady of the Outback (Imp USA) (Estrik Kennels)
Baby in Group: Old English Sheepdog
Perfu Jack The Lad (Sam Templeton & Sue Moore)
Minor in Group: Bouvier des Flandres
Estrik Lieben Barli (Estrik Kennels)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Purdella Affair To Remember (Mr H & Mrs J Smith)
Junior in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Perfu Queen Of The Knight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Aust Bred in Group: Collie (Smooth)
Aust Ch Baqilodge Zats All Folks (Mim Bester)
Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup & Neut Ch Sharndah Butterfly Kisses (T Walters)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Baby of Breed: Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)

Australian Shepherd
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ellagant Great Expectations TDX (Ross Carlson)
Minor of Breed: Ellagant Greatest Hits (Ellagant Kennels)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Brigadoon Harry's Son (Brigadoon Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brigadoon Harry's Gift (Brigadoon Kennels)
Baby of Breed: Toriavic Byshilston (AI) (Shilston Kennels)
Minor of Breed: Abmaci Star Gazer (C & C Evans)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sashdan Blues Th New Blak (Ms Gaye McKiernan)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Steadfast That Ol' Black Magic (Ms Gaye McKiernan)
Intermediate of Breed: Steadfast Luv N Other Bruises (Ms Gaye McKiernan)

Bouvier des Flandres
BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Rogues Frontier Lady of the Outback (Imp USA) (Estrik Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Estrik Lieben Barli (Estrik Kennels)
Baby of Breed: Estrik Mucho Costo (AI) (Estrik Kennels)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baqilodge Zats All Folks (Mim Bester)

Finnish Lapphund
Baby of Breed: Lumottu Wild Secret (N Toohey)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Decklan Osz A Star (Decklan Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Decklan Time Travla (Decklan Knls)
Minor of Breed: Schaeferhund Astra (Irina Borodinova)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Decklan Undaraps (Decklan Knls)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Decklan Uttly Awesum (Decklan knls)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Perfu Queen Of The Knight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Baby of Breed: Perfu Jack The Lad (Sam Templeton & Sue Moore)

Shetland Sheepdog
Bitch CC: Aust Sup Ch Shelmanna Zulu Moonbeams (Miss Lisa Berrill)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Sharndah Butterfly Kisses (T Walters)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aberlee Midnight Sequel (G Woodward / J Watson / H & J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Purdella Affair To Remember (Mr H & Mrs J Smith)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Fantasy od Bijelih Andela (Imp HRV) (Karin Scholz)



Group 6 Results

Specials Judge : Miss Vivienne Ashby (TAS)  (Group Entry : 117)

Best in Group & Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Sjecoin Spies And Lies (Rosina Brace)
Baby in Group: Boxer
Kadence On Fire At Chizack (Imp NZ) (Andrew Hobday)
Minor in Group: Dobermann
Aust Ch Ikons Chosen One (Imp NZ) (D Filipovic)
Junior in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Hot Jam (Mr A & Mrs W Hobday)
Open Neuter in Group: Dobermann
Dual Ch (T) & Neut Ch Bisart Diamond Spirit CGC CD ET WAC ROM AOM (Bisart Kennels)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hamalek Rumble In The Jungle (H & R French-Davis & S Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Niltaran Karuzr Blazer (AI) (Niltaran Kennels)

Bernese Mountain Dog
Baby of Breed: Montreaux Winterlude (Sheridan Holmes and Kerrin Balchin)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sjecoin Spies And Lies (Rosina Brace)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Hot Jam (Mr A & Mrs W Hobday)
Baby of Breed: Kadence On Fire At Chizack (Imp NZ) (Andrew Hobday)
Puppy of Breed: Sjecoin Drop Dead Gorgeous (Mrs R J Brace)

Bullmastiff
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Nightquest Rose Of England (Mrs M Edwards)
Junior of Breed: Nightquest Star Affair (Mrs M Edwards)

Dobermann
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ikons Chosen One (Imp NZ) (D Filipovic)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ikons Dark Beauty (Imp NZ) (Jo Jennings)
Puppy of Breed: Ikons One Vision (imp NZ) (Daniel Filipovic)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T) & Neut Ch Bisart Diamond Spirit CGC CD ET WAC ROM AOM (Bisart Kennels)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paragon's Ruby (R & S Willie)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Deep Love French Eiffel at Paddlepaws (Imp FRA) (W / J & M Boundy)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Uptrend Secret Ryder (Christine Taylor & Robert Barger)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stolzsein Cannon Bolt (Samantha Bradley)
Baby of Breed: Stolzsein Karbon Ruler (Rob & Chris Coles / Samantha Bradley)
Puppy of Breed: Rakaaz Quintessential (J & S Baird)

Miniature Schnauzer
BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Schaylyn Start A Rukus (Edgington & Hocking)


Group 7 Results

Specials Judge : Ms Mandy Schelbach (QLD)  (Group Entry : 91)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Shar Pei
Aust & Am Ch Shine's Gift Wrapped For Silkston (Imp USA) (S White)
Baby in Group: Keeshond
Aust Ch Keez Devil Wears Prada (Trevor & Cheri Rogers)
Puppy in Group: Great Dane
Swayd Doing It My Way (AI) (Kerry McKinnon & Jasmin Briscoe)
Junior in Group: French Bulldog
Aust Ch Carrski Rumour Does It (Mr & Mrs R & N Wilson)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Louveteau A Date With Destiny (Karen Ewing)
R/UP BOB: Leggen Dream Of The Best (Imp HUN) (Barry Wickers)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowbull Our Oklahoma (Mr & Mrs D Seivers)
R/UP BOB: Bewtifulbul Beastie Boy (Bewtifulbul Kennels)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Carrski Rumour Haz It (R & N Wilson)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Carrski Rumour Does It (Mr & Mrs R & N Wilson)
Baby of Breed: Bullecourt Sovereign (Vicki Scott)

Great Dane
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Darkat Agent Provocateur (Tracey Coyle)
R/UP BOB & Minor of Breed: Thunderfire Christian Grey (G Revill)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ondane Dancin Ona Star (AI) (Mrs K and Mr J Ward)
Puppy of Breed: Swayd Doing It My Way (AI) (Kerry McKinnon & Jasmin Briscoe)

Japanese Spitz
BOB and Dog CC: NZ Ch Drakon Damn Right I'm White (Imp NZ) (Rebecca Marshall / Anya Trainor)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keez Kause For Koncern (Trevor & Cheri Rogers)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Venardu The Maestro (Mrs Sue Emary)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Venlo What About Me (Pam & Andrew Yu)
Baby of Breed: Aust Ch Keez Devil Wears Prada (Trevor & Cheri Rogers)

Standard Poodle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Starus Think UR Cooler Than Me (Miss N R Tetof)

Toy Poodle
Junior of Breed: Aust Ch Garwey Tommy Tucker (Garwey Kennels)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale High Flyer (AI) (Hapipet Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hapipet Radio Waves (Hapipet Kennels)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & Am Ch Shine's Gift Wrapped For Silkston (Imp USA) (S White)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dobromil Ulan (Stacey White)

Shih Tzu
BOB & Bitch CC: Aust Ch Placky Oh So Dreamy (S J Plackett)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch O'Malley's Sebastian (Imp SWD) (Kinderscout Kennels)