Wodonga Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

Date of Show : 26-Nov-2016 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Stephen Meredith (New Zealand)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Scottish Terrier
Aust Ch Shortblak With One (Stacey Sullivan)
Junior in Show: Poodle (Toy)
Aust Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
Intermediate in Show: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Gobsmacker (Miss L M Hickie / R & Y Barter)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup & Neut Ch Sharndah Butterfly Kisses (T Walters)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

Minor in Group: Griffon Bruxellois
Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daejilon Swarovski (Jill Eerden)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Daejilon Princess Aurora (Jill Eerden)
Baby of Breed: Daejilon Zharina (Jill Eerden)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Clarelly Shine On Me (Jan Kelly)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: El-toro kiwis billy the kid (Imp NZ) (Ms Glen Donnan)
Baby of Breed: Invalhalla Angel Of Death (A & P Schultze)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bendonichi Marlon Brando (Ms Glen Donnan)
Baby of Breed: Bendonichi Scarlet Ohara (Ms Glen Donnan)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Caddarra Sheis Theone (Les & Hilary Cadan)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Armorgrif Beelzebub (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Armorgrif Temperance (Ms R & Mr A Morse)

Havanese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kiseki Tadashi (L McArthur & M A Barras)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kiseki Kazumii (Ms L McArthur)

Lowchen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mystique C My Bare Derriere (R & M Clancy)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Showbiz Itza Cheek-ee Kiwi (Imp NZ) (R & M Clancy)

Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lustafair Leave Me Breathless (S E Scarcella)

Papillon
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sailoz Riverdance (K Lewis/J & J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nightfire's Xclusive Winner (Imp GMY) (Mr & Mrs J Sullivan/Ms K Lewis)

Pekingese
Baby of Breed: CandellaRose The Squire (Kinderscout Kennels)

Pug
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gramish Snap Dragon (Triseter Kennels)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Barrajy Summer Aura (J & T Gard)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Stinear New Kid On The Block (J & T Gard)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Kim Haddon (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Shortblak With One (Stacey Sullivan)
Runner Up in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Joymont Dream Catcher (Cathy Scotton)
Baby in Group: Border Terrier
Chanpema Spice Up Your Life (AI) (Chanpema Kennels)
Intermediate in Group: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Argowan The Sassenach (Stacey Sullivan & Lynne Harwood)
Open in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Clydebrook Spiced Rum (Imp UK) (Robert Brooks)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Spiced Rum (Imp UK) (Robert Brooks)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ingalou Hello Im On Show (Maree & Geoff Carroll)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Newbelle Spot The Dot (Mr Brett Matthews/ Ms Nicole Quinlan & Mr M Anderson)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rebelglen Ink Master (John Davidson)

Border Terrier
Baby of Breed: Chanpema Spice Up Your Life (AI) (Chanpema Kennels)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Joymont Dream Catcher (Cathy Scotton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Joymont Sir Winston Churchill (Cathy Scotton)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Joymont April Love (Cathy Scotton)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Joymont Tequila Sunrise (Cathy Scotton)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graebrook Ibawta (Graebrook kennels)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shannawonna Julian Fellowes (Ruth Elkner)

Jack Russell Terrier
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Whatajack Firenbrimstone (G Butler/S Cadan)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dixiedaly Savvy Gal CCD RN (Janet Palmer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Manches Moonbeam (L J Saxton)
Dog CC: Aust Ch Dixiedaly Jack Black ET JD RA (D Costello)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dixiedaly Jesse James RN (Linda Saxton)
Junior of Breed: Aust Ch Dixiedaly Sweet Charity (Linda Saxton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kazkei Hunters Arms (Linda Saxton)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Kazkei Pink Zephyr AD CCD JDX RN (Linda Saxton)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shortblak With One (Stacey Sullivan)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Argowan The Sassenach (Stacey Sullivan & Lynne Harwood)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Stratford Captain America Downunder (Imp USA) (Iain Bradbeer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ozwheat The Stars Align (Iain Bradbeer)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Anvilhart Poetikool Justice (J Rasche & D Tomney)
Aust Bred of Breed: Anvilhart heaven Scent (J Rasche & D Tomneu)

Tenterfield Terrier
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Triplefun Gimme Reggae (Mrs C Weatherley)
Minor of Breed: Charbon Super Sassy (Mrs C & Mr P Weatherley)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Stephen Meredith (New Zealand)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Hall Of Fame (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
Baby in Group: Cocker Spaniel (American)
Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Junior in Group: Golden Retriever
Wakunpa Moment In Time (Christine Pulis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Kobidan Faustus (Mrs S Nichols & Mrs S Wills)
Runner Up Neuter in Group: Weimaraner
Aust Ch Grauhund Im Trubled By U (K Erlewein & C Wright)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Crowlee Whywhisper (A & D Crowley)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Hall Of Fame (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Staryanks Only Girl In Th World (Debbie & Paul Wilkes / Paige Hopkins)
Baby of Breed: Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cardhu Deal Or No Deal (Lyn Ayres)
Minor of Breed: Kinsheran Carte Blance (J Rasche & R Hartnett)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra See Ther Way Forward (M J & F L Park)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Kobidan Faustus (Mrs S Nichols & Mrs S Wills)

German Wirehaired Pointer
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)

Golden Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Fernfall Time Traveller (Christine Pulis)
Baby of Breed: Meshkhent Remeber Me (A & D Crowley)
Junior of Breed: Wakunpa Moment In Time (Christine Pulis)
Open (Bitch) of Breed: Iamgoldn Moment In The Sun (Christine Pulis)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Triseter Celtic Seal (Triseter Kennels)

Hungarian Vizsla
Baby of Breed: Hubertus Never Miss A Deal (Agnes Pali)

Labrador Retriever
Res Bitch CC & Junior of Breed: Alexlab Moon Shadow (Janet Aldous)

Lagotto Romagnolo
Bitch CC & Junior of Breed: ILNasosa Aroma Arancio (Ms J Ward & Ms C Ward-Jackson)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenmave Lucan (John Chapman & Peter Holdaway)

Pointer
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Abtei Shining Light (Peter Holdaway & John Chapman)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bromhund Get N Line (Bromhund Kennels)
Junior of Breed: Bromhund Free Fall (Bromhund Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Grauhund Im Trubled By U (K Erlewein & C Wright)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Bryson (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)
Runner Up in Group & Open in Group: Azawakh
Aust Gr Ch Wakili Ak Ilaman (Imp ESP) (Ms D Huon)
Minor in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Kamahi Devil In Disguise (W & G Tape)
Puppy in Group: Dachshund (Long Haired)
Briarmist Bush Ballad (Mr J & Mrs L Black)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Juzrival Amarok (A Barter & L Fletcher)
Aust Bred in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Empire Rose (Jim & Lyndall Black)

Azawakh
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wakili Ak Ilaman (Imp ESP) (Ms D Huon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jumadabey Ovarzazate (Ms Debra Huon)

Basset Hound
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarramba Under Wraps (W & G Tape)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jancintine Margarite (Miss S A Hutcheson)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch / Aust Ch Koradox Pramada's Dyn-O-Mite SL (Imp USA) (Jim & Lyndall Black)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briarmist Empire Rose (Jim & Lyndall Black)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Briarmist Bush Ballad (Mr J & Mrs L Black)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Selkris Amber Jade (L & K Brown)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kamahi Devil In Disguise (W & G Tape)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eilrig Galena (Sandra Waugh)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Deakin (AI) (R G & M South)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Stecin Nordic Secret (C Garro)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ridgesetter How Easy It Is (A Barter & L Fletcher)
Junior of Breed: Juzrival Amarok (A Barter & L Fletcher)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Juzrival Amadictive (A Barter & L Fletcher)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)

Best in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
Runner Up in Group: Old English Sheepdog
Am Ch & Aust Sup Ch Barkshire's Captain America (Imp USA) (Mr C & Mrs S Moore / Mr J Moore)
Puppy in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Caleebra Diamonds Are Forever (C & B Ralphs)
Junior in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Blueamble True Loves Kiss (A & J Lamberton)
Intermediate in Group: Border Collie
Aust Ch Merrinda Mercury On The Rise (Lyn Allshorn)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelmanna Playing for Keeps (Mrs S Fox)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup & Neut Ch Sharndah Butterfly Kisses (T Walters)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel Royal Turbo ET (A & R Spargo)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Baby of Breed: Wyhandoo Lady Charlotte (Nicky Hale)
Baby (Dog) of Breed: Circlebartee Night Train (K Erlewein)
Puppy of Breed: Nerralee Kiss My Asset (AI) (W & L Greasley)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blueamble True Loves Kiss (A & J Lamberton)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Merrinda Who's That Girl (Lyn Allshorn)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Merrinda Mercury On The Rise (Lyn Allshorn)
Junior of Breed: Aust Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ellerran Azure High Lights (Shannon Vickery)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Caleebra Diamonds Are Forever (C & B Ralphs)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Armahani Diamond Davvir (AI) CD RA ADX JDX ET (C & B Ralphs / J Lincoln)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Hillmagic Black Cabb Sav (M Hopgood & R Wanders)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Andacht Torque Awhile (L & Y Hornsey)
Res Dog CC: Aust Ch Allendell Man In The Mask (L & Y Hornsey)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Once Upon A Dream (R L Ralphs)
Junior of Breed: Hillmagic Kricket (P Jones/ B Parsons & A Toretto)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: TS Gr / Dual Ch (T) Neut Ch Killara Volcanic Lava CDX RAE RM ET (U & T Rhyn)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch & Aust Sup Ch Barkshire's Captain America (Imp USA) (Mr C & Mrs S Moore / Mr J Moore)

Puli
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Bowmaker Wizard Of Oz (Imp USA) (Ian Truswell & Collin Tenney)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelmanna Playing for Keeps (Mrs S Fox)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Sharndah Butterfly Kisses (T Walters)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Andesyn In For A Penny (AI) RN ET (Jan Kelly)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)

Best in Group & Open in Group: Samoyed
Am Gr & Aust Ch Smiling Snowball Luminous Pandora (Imp USA) (Y Helen Chen)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Uptrend One Of The Greatest (Mrs R A & Miss S Beaman)
Intermediate in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Megaztar Smarty Pants (Ms P Haigh)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Portuguese Water Dog
Uptrend Thbest From Claircreek (AI) (R & S Beaman)
Runner Up Neuter in Group: Rottweiler
Aust & Neut Gr Ch Stolzsein Candy Coated Kisses (S Bradley)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Southrnwolf Wildchief (S Presland)

Bernese Mountain Dog
Junior of Breed: Berneridge Knight of Carawatha (AI) (U & T Rhyn)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Belchlo Target Hunter (Mr S Bonnici)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Belchlo A Day Dream Away (Mr S Bonnici)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Tyeanbo Simply the Best (Mr S Bonnici)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Walamara Made To Measure (Imp NZ) (Mrs T Versteegen & Mrs A Quinn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cabochon Driveit Like U Stoleit (L Harwood & D Ball)
Bitch CC: Aust Ch Walamara Rapid Rhythm (AI) (Imp NZ) (Emily Manning)
Minor of Breed: Walamara Venture of Faith (Imp NZ) (Mrs T Versteegen & Mrs A Quinn)
Puppy of Breed: Walamara Venture to Victory (Imp NZ) (B & G Alexander / M Wissmer)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Atsamanies Spellbound (AI) (Miss S Iveson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Atsamanies Hands Off My Girl (Miss S Iveson)
Minor of Breed: Moloscyg Calais (AI) (D Emery)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Uptrend One Of The Greatest (Mrs R A & Miss S Beaman)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Uptrend Claircreek Endless Sea (AI) (Mrs R A & Ms S Beaman)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Uptrend Thbest From Claircreek (AI) (R & S Beaman)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stolzsein Livin On The Edge (Samantha Bradley)
Minor of Breed: Blakesims Fire Down Under (A R Barter & L T Fletcher)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Stolzsein Candy Coated Kisses (S Bradley)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Yarrawon Prinz (Joanna Starling)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Medvezhya Staya Ekaterina Velikaya (Imp RUS) (Joanna Starling)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Smiling Snowball Luminous Pandora (Imp USA) (Y Helen Chen)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Megaztar Smarty Pants (Ms P Haigh)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Forestal Absolut Martini (Ms P Haigh)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Robrych Akira (Mr W & Mrs B Downie)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wolfworx Kuroicho (Mr W & Mrs B Downie)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr John Burgess (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Gobsmacker (Miss L M Hickie / R & Y Barter)
Baby in Group: German Spitz (Klein)
Nueboree Born To Storm (Katon / McCahon / Alexander)
Minor in Group: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Magic Touch (D I & D J Wall)
Puppy in Group: Shih Tzu
Aust Ch Sadiya Dance With The Devil (J & C Pedini)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Wave That Wand (R & M Parker)

Boston Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)
Minor of Breed: Baronrath Made To Measure (Ms L King)

British Bulldog
Bitch CC & Minor of Breed: Tamad Chasing Storms (Nicole Zealley)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Strongjean Oliver (Ms Jaye Munn)
R/UP BOB & Bitch CC: Barjarz Upbeat Funk Chunk (Vicki Scott)

German Spitz (Klein)
Baby of Breed: Nueboree Born To Storm (Katon / McCahon / Alexander)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mediaevalage Spread The Word (Kieran Katon)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Wave That Wand (R & M Parker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Kahnhond Magic Touch (D I & D J Wall)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kahnhond Southern Saphire (D I & D J Wall)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup/Intl/Ger/Hun/Cro Ch Chic Choix Five Miles Out (Imp FIN) (Elshamara Kennels)

Poodle (Toy)
Junior of Breed: Aust Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch O'Malley's Sebastian (Imp SWD) (Kinderscout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sadiya Dance With The Devil (J & C Pedini)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Gobsmacker (Miss L M Hickie / R & Y Barter)