Hunter Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

Date of Show : 1-May-2021 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Carol Donaldson (QLD)   (Total Entry : 418)

Best in Show & Open in Show: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Bichon Frise
Jnr Ch Ltu, Ch Tauro Kansas ( Ltu) (L Bradney & E & M Friedman)
Baby in Show: Shetland Sheepdog
Glenmurry Gold Rush By Nite (Mrs J D Herd)
Minor in Show: Samoyed
Arcticlight Little White Rock (Joanne McDougall)
Puppy in Show: Australian Shepherd
Goldmaid Bet On The Black (D & L Meagher)
Junior in Show: Beagle
Karakush Its Rhetorical (Mrs L Lanser & Mr J Lanser)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Lhasa Apso
Aust Gr & Neut Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa O'Brien)
Runner Up Neuter in Show: Brittany
Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC (Samantha Ibbott-Cordi)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Carol Donaldson (QLD)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Intermediate in Group: Bichon Frise
Jnr Ch Ltu, Ch Tauro Kansas ( Ltu) (L Bradney & E & M Friedman)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Kangala Ricky Ticky Toc (Kerry Cannon)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Chevalove Sweetsensation (K & M Munro)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Chevalove Kings Of Leon (K & M Munro)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)
Runner Up Neuter in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Magical Story (Rachel Walsh)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jnr Ch Ltu, Ch Tauro Kansas ( Ltu) (L Bradney & E & M Friedman)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kelzarki Debonair (Les Bradney)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chevalove Sweetsensation (K & M Munro)
Dog CC & Junior of Breed: Chevalove Kings Of Leon (K & M Munro)
Baby of Breed: Chevalove Shield Maiden (K & M Munro)
Intermediate of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
Open of Breed: Aust Ch Chevalove Nobel By Design (K & M Munro)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Furnlea Propaganda Princess (Mrs Anita Mudd)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)

Havanese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beljala Game Set And Match (James & Alanna Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Beljala Honor Roll (James & Alanna Bell)
Minor of Breed: Beljala Jumpstart My Heart (James & Alanna Bell)

Italian Greyhound
Res Bitch CC & Junior of Breed: Furperson Fire InThe Mist (S Ryan)
Minor of Breed: Vantarsi Some Like It Hot (S Ryan)

Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust/Lva Jnr/Ltu Jnr & Ltu Ch Tauro Axel (Imp LTU) (Mr J Sheppard)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Erintoi Eyesar Candy Girl (John Sheppard)

Pekingese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Athalow Platinum N Pearls (J Nash)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Athalow in Ruby Red Pumps (J Nash)
Baby of Breed: Athalow Ace of Sin (J Nash / M Magnayon)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pomquest Lest We Forget (Mr B Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Pomquest Daydreamer (B Abraham & R Walsh)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sunnioaks Foxtrot Dansa (Ms J Holt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Pomquest Magical Story (Rachel Walsh)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Ricky Ticky Toc (Kerry Cannon)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kangala Versace On The Floor (Kerry Cannon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kangala Kung Fu Kevin (Kerry Cannon & Greg Lamb)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Smidgit Femme Fatale (Mrs D Lemanski)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Smidgit goodness gracious (Frank & Toni Wozniak)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Sandra McMahon (NSW)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Aust Bred in Group: Irish Terrier
Aust Ch Anluan Ruff N Tumbl at Ayladee (Donna Robinson)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Rhaegal Tighty Whitey (Samantha King)
Minor in Group: West Highland White Terrier
Dassin Just Push Play (C Moore & R Mallinder)
Junior in Group: Bedlington Terrier
Aust Ch Piperdene Candle Inthe Wind (Anu K Lummevaara)
Open in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Southstock Shes Got The Look (Ms C l Rea)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Portizon ring of fire (Lydia Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Redwhitenblu Miss American Pi (Lydia Jones)

Bedlington Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Piperdene Candle Inthe Wind (Anu K Lummevaara)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Joymont The Dark Knight (Cathy Scotton & Donna Robinson)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anluan Ruff N Tumbl at Ayladee (Donna Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ayladee Isle of Innisfree (Donna Robinson)
Baby of Breed: Anluan Music To My Ears (Donna Robinson)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Rhaegal Waitingforagirllikeu (Samantha King)
Baby of Breed: Rhaegal Tighty Whitey (Samantha King)

Staffordshire Bull Terrier
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Highbourne Lonhro (Mr C A & Mrs J Frazer)
Baby of Breed: Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Southstock Shes Got The Look (Ms C l Rea)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Baby of Breed: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dassin Just Push Play (C Moore & R Mallinder)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 77)

Best in Group & Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Gr Ch Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Minor in Group: Golden Retriever
BlueBreeze The Mikado (AI) (Debra Stubbings)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Boxcrest Absolute Bliss (Mrs E V Gordon-Pandelis & Miss R Pandelis)
Junior in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Brittany
Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC (Samantha Ibbott-Cordi)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Get Off My Cloud ET (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kirinbell The Girls Got Game (Samantha Ibbott-Cordi)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Kirinbell Game Changer (Mrs S Ibbott-Cordi & Ms M Boon)
Baby of Breed: Kirinbell I Absolutely Love U (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC (Samantha Ibbott-Cordi)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wymeswold Mr Rumble (Imp NETH) (Phoebe & Paul McIntyre)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sandtoys Smoke N Mirrors (N & S Lane)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Boxcrest Absolute Bliss (Mrs E V Gordon-Pandelis & Miss R Pandelis)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Azucroft Vow And Declare (Mr R Lauder / Mrs Y Lauder / Miss T Perkiss)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Blackregal Fastnet Rock (Peter King)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Germanicus NeverSay NeverAgain (AI) (Lara Haynes)
Open (Dog) of Breed: Kobidan Quick Smart (J Cattell & S Nichols)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch BlueBreeze Hero Of Never Land (Debra Stubbings)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Goldbrior Monsieur Henri (Ms Jane E Carpenter)
Bitch CC & Intermediate of Breed: BlueBreeze Romeos Passion (AI) (Debra Stubbings)
Res Bitch CC & Minor of Breed: BlueBreeze The Mikado (AI) (Debra Stubbings)
Baby of Breed: BlueBreeze Little Drummer Boy (AI) (Debra Stubbings)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Latchmere Demolition Man (Justine Teo)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Carnoustie Brave At Heart (J Teo)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch OttogaL Got King Of The North (Mr G & Mrs C Ashurst)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch OttogaL Coco Pop (Mrs L Krzemien)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Diana Fenton (NSW) (Group Entry : 39)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Saluki
Pazada Keeping With Tradition (AI) (G & P Russell)
Junior in Group: Beagle
Karakush Its Rhetorical (Mrs L Lanser & Mr J Lanser)
Runner Up Neuter in Group: Foxhound
Aust & Neut Ch Fudeta Matilda Me Darlin (Ms C l Rea)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karakush Delicious (AI) (Jodie Walker / Le & Helen Gibson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Karakush Its Rhetorical (Mrs L Lanser & Mr J Lanser)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beedashie Any Dream Will Do (Miss K Smith)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dacville Kiwi Temtation (Imp NZ) (Laraine Wasson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lemaison Luv Me Do (Mrs L Wasson)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Lemaison Leading The Way (Laraine Wasson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Beedashie Cotton Candy (Miss K Smith)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Nerricky Willowangels (Nerida Gilfillan)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Eilrig Tanzanite at Lainnir (AI) (Sandra Waugh)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lainnir Kunzite (Sandra Waugh)

Foxhound
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Fudeta Matilda Me Darlin (Ms C l Rea)

Petit Basset Griffon Vendeen
Minor of Breed: Jimab Limited Edition (Mr B & Mrs J Knowles)

Saluki
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pazada Keeping With Tradition (AI) (G & P Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)

Whippet
Res Dog CC: Aust Ch Ridgesetter Where The Boyz Are (J M & T A Comerford)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ridgesetter Lexus (J M & T A Comerford)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Patrice Johansen (QLD)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Glenmurry Gold Rush By Nite (Mrs J D Herd)
Minor in Group: Bearded Collie
Keiramyst Fly Me To The Moon (Sharon Roche)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Goldmaid Bet On The Black (D & L Meagher)
Open in Group: Border Collie
Aust Ch Nahrof Fire When Ready (L Somers & E Badior)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Gr Ch Orical Juhaofarcadia (AI) ET WPD (L Mills & T Richardson)
Runner Up Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wazwallaby Quite A Catch (Elizabeth Mannix)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)
Baby of Breed: Goldmaid The Winning Bid (D & L Meagher)
Baby (Bitch) of Breed: Goldmaid U Wanna Piece Of Me (D & L Meagher)
Puppy of Breed: Goldmaid Bet On The Black (D & L Meagher)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Sarbinma Chokerrerouge CD RN (D Whyburn)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cumbydene Lady Veronica (Robynne Metcalfe)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Keiramyst Fly Me To The Moon (Sharon Roche)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nahrof Fire When Ready (L Somers & E Badior)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Kellagem Somthn Inthway Shmovs (Brooke Taylor)

Finnish Lapphund
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Orical Juhaofarcadia (AI) ET WPD (L Mills & T Richardson)

German Shepherd Dog
Res Bitch CC & Junior of Breed: Brashawin Evanescence Beauty (Brashawin Kennels)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eroica Nova (Miss C Bird/ Miss J Bird & Ms K Leonard)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Glenmurry Gold Rush By Nite (Mrs J D Herd)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aliasa Light The Way (Aliasa Kennels)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Intermediate in Group: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle War Party (Robyn Nagle /Helen Durell)
Runner Up in Group: Bullmastiff
Nightquest Brave Warrior (Mrs B Henry)
Minor in Group: Samoyed
Arcticlight Little White Rock (Joanne McDougall)
Junior in Group: Siberian Husky
Taejaan How The West Was Won (AI) (NJ Rule-Steele/ M Burton/ A Taylor/ S Turay)
Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)

Akita
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Centaine The Game Changer (Imp NZ) (Monica A Vaughan)

Akita (Japanese)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Primalspirit Go Riki Ginryuu (M Kearney & K Hammann)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Nightquest Brave Warrior (Mrs B Henry)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Blaqveil Lorenzo Saint John (Nicola Hooper / T Szentes)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dogubrute Harley Quinn (AI) (Doug Burt)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Modavam Big bang (Doug Burt)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle War Party (Robyn Nagle /Helen Durell)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Happybear You R The Reason (D & D Bailey)

Samoyed
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Auramist Enchanted Eclipse (AI) (Bailey Campbell)
Dog CC & Junior of Breed: Auramist Merlins Whisper (AI) (Mrs Serena Neil)
Baby of Breed: Samayah Hallelujah Moon Shine (Julie Wales)
Minor of Breed: Arcticlight Little White Rock (Joanne McDougall)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Regenstauf Master of Mayhem (Susanne Ansell)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Azincourt Desert Rose (Mr A C & Mrs S L Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Azincourt Ooshie (Mr A C & Mrs S L Bird)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taejaan Asgardian (Rule-Steele/Burton)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Articpride Marjestic Runner (AI) (Mr R & Mrs B Lloyd)
Res Dog CC & Minor of Breed: Articpride Yellowstone Cowboy (AI) (Mr R & Mrs B Lloyd)
Junior of Breed: Taejaan How The West Was Won (AI) (NJ Rule-Steele/ M Burton/ A Taylor/ S Turay)

Yakutian Laika
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Orical Russian Empress (Monique Devlin)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Colleen Stoate (VIC)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Open in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
Runner Up in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Minor in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Wazzat Ofelia (J Dinis & L Lanser)
Puppy in Group: British Bulldog
Hullabullula Somerfords Lady (A MacKinlay)
Junior in Group: Boston Terrier
Bostonwood Xclusive Icon (Vikki Tyler)
Aust Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Zaland Bourne Legacy (B Beves & N Estatheo)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lhasa Apso
Aust Gr & Neut Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa O'Brien)
Runner Up Neuter in Group: Boston Terrier
Aust Ch Tipland Eye Of The Tiger (M Gorman)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bostonwood Xclusive Icon (Vikki Tyler)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tipland Eye Of The Tiger (M Gorman)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hullabullula Somerfords Lady (A MacKinlay)

Dalmatian
Bitch CC: Kamea Sheza Hot Attraction (S Lovett-Laverty)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Prettyvales The Big Bang (Ms Sally Cole)

German Spitz (Mittel)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Borndownunda Rose Tattoo (G Folli)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Borndownunda Nina Simone (G Folli)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Underane In Gold (AI) (Sheree Lindeman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Underane Ishara (AI) (Sheree Lindeman/Rhonda Harvey)
Baby of Breed: Stordansk Superstar (Jane Ferguson)

Lhasa Apso
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zaland Bourne Legacy (B Beves & N Estatheo)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa O'Brien)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kenmar Silver Crystal (B J Biggs)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sherabill La Diosa (Toni Cavers)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Ofelia (J Dinis & L Lanser)
Puppy of Breed: Wazzat Ozwaldo (K Mackay & J Dinis)