Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

Date of Show : 22-May-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Julie Keenan (VIC)   (Total Entry : 518)

Best in Show & Open in Show: Maltese
Aust Sup Ch Merimalt Living The Dream (L Walton / P & P Cutler)
Runner Up in Show: Newfoundland
Aust Ch Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Baby in Show: Basset Hound
Yarramba Caught Red Handed (Bryan Mangelsdorf)
Minor in Show: Poodle (Standard)
Kysan King of the Kids (Linda Robinson)
Puppy in Show: Staffordshire Bull Terrier
Wooloostaff Devils Undeniable (Sue Lambert)
Junior in Show: French Bulldog
Aust Ch Senarabull Hermossa (Senthil Arunachalam)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Wooloostaff The Devils Envy (Susan Lambert)
Runner Up Neuter in Show: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Leonie McRae (VIC)  (Group Entry : 94)

Best in Group & Open in Group: Maltese
Aust Sup Ch Merimalt Living The Dream (L Walton / P & P Cutler)
Runner Up in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Baby in Group: Pug
Triseter Mopsi Sassy (Triseter Kennels)
Minor in Group: Papillon
Papco Simply Elegant (R Hawkins)
Puppy in Group: Havanese
Ananda Material Girl (Mrs A Lay)
Intermediate in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Caddarra South Of The Border (H Cadan/ S Cadan & D Hippisley)
Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Griffonsburg Scarlett Vivien (Dr I T Mitchell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Havanese
Aust Gr Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs A Lay & Ms S Lay)
Runner Up Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust Gr Ch Fairsky Dci Jane Tennison (H Cadan/ S Cadan & D Hippisley)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caribelle Fantasy On Ice (Raewyn McCullough)
Minor of Breed: Eireannmada That'll Be The Day (Greg Browne)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caddarra South Of The Border (H Cadan/ S Cadan & D Hippisley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Fairsky Dci Jane Tennison (H Cadan/ S Cadan & D Hippisley)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griffonsburg Scarlett Vivien (Dr I T Mitchell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Venus Victorious (Dr I T Mitchell)

Havanese
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Material Girl (Mrs A Lay)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs A Lay & Ms S Lay)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kristarz Sparkle N Spritz at Sparchens (N Millward/ K & C Harding)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Merimalt Living The Dream (L Walton / P & P Cutler)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Lustafair Keep Your Eye On Me (S Scarcella)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland/ J & W Stewart-Cook)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Basilika Stand Aside Boys (L & C John)
Bitch CC & Junior of Breed: Basilika When Dreams Come True (Kaitlynn Ramsauer & Christina John)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Papco Simply Elegant (R Hawkins)
Baby of Breed: Basileus When Tomorrow Comes (Ms C John)
Baby (Dog) of Breed: Basileus Benni and the Jets (Miss A Ramsauer)
Puppy of Breed: Pinklee Where’s Wally (Ms M Sarif)
Intermediate of Breed: Sailoz Designed To Shine (Ms R Hawkins & Ms K Lewis)

Pug
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Triseter Mopsi Quincy (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brezel Splash Of Syrup (Mrs B Garner)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Sassy (Triseter Kennels)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr James Camac (VIC)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Handpikd Miss Bombay (A Dean & G Bator)
Runner Up in Group & Open in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Joymont Picture In Motion (Mrs C M Wittick)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Wooloostaff Devils Undeniable (Sue Lambert)
Junior in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Saintsoldier All Star (Paolo Gibilisco)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Wooloostaff The Devils Envy (Susan Lambert)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oldiron King of the Road (Anne & Ron Sorraghan)

American Hairless Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lilcracka Nothin Like Me Cept Me (Kay Holmes)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Saintsoldier All Star (Paolo Gibilisco)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alcaneeka Gold N Design (Al) (Alcaneeka Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Llubinim Frozen Assets at Willown (Ai) (Mr K & Mrs F Willox)
Baby of Breed: Willown bully boy bandit (Faye Willox)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Joymont Picture In Motion (Mrs C M Wittick)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ecirp Salute To Kevin (R Price)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ecirp Super Expialidocious (Robyn Price Killeen)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: US Ch Bradberry's Houston, We Have Lift Off! (Imp USA) (Iain Bradbeer)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bradberry's Love Her to the Moon and Back (Imp USA) (Iain M Bradbeer)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Handpikd Miss Bombay (A Dean & G Bator)
Dog CC & Puppy of Breed: Wooloostaff Devils Undeniable (Sue Lambert)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wooloostaff The Devils Envy (Susan Lambert)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Mark Clarke (VIC)  (Group Entry : 75)

Best in Group & Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Glenayden Frozen Soda (Ann O'keefe)
Runner Up in Group & Open in Group: Irish Setter
Aust Sup Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Canawindra High Tea (Ms Raelene Trimble)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Canawindra Rise To Th Occasion (M J & F L Park)
Junior in Group: Labrador Retriever
Driftway My Magic Charm (Guy Spagnolo)
Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Livin The High Life (AI) (Deb Moran/ Mark Nielsen & Heiderst Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Brittany
Aust Ch Tobenlee Shes Full Of Style (M & J Taylor)

Brittany
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tobenlee Shes Full Of Style (M & J Taylor)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Carohn Total Genius (Janelle Beaumont)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenayden Frozen Soda (Ann O'keefe)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Injitali Forever Young (AI) (Rhonda Williams)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Injitali Toblerani Sydney (Rhonda Williams)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Heiderst Livin The High Life (AI) (Deb Moran/ Mark Nielsen & Heiderst Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra Rise To Th Occasion (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Over The Moon (Mrs B & Mr C Walter)
Baby of Breed: Canawindra High Tea (Ms Raelene Trimble)
Baby (Dog) of Breed: Canawindra High Flyer (Ms Raelene Trimble)
Minor (Bitch) of Breed: Canawindra Rise And Shine (M J & F L Park)
Junior of Breed: Canawindra Ahead Of The Game (M J & F L Park)
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)

Golden Retriever
R/UP BOB & Bitch CC: Camuka Will You Be Mine (Jane Hodges)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Triseter celtic yeoman of brodruggan(AI) (E Joseph/J Stewart)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hubertus What About A Deal (A Pali)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rhiannon Red Letter Day (Marina & Jacinta Scott)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Rhiannon Don't Mess With Magic (Marina & Jacinta Scott)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Morndew Jaide (AI) (Laskelsa Labradors)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Driftway Test Of Time (Gina Williams & Guy Spagnolo)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Driftway Cinders N Ash (AI) (Laskelsa Labradors)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Driftway My Magic Charm (Guy Spagnolo)
Minor of Breed: Driftway Fly Me To The Moon (Laskelsa Labradors)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch, Neut Ch Ballydoon Tahitian Beauty (Sharon Mulgrew)
R/UP Neuter BOB and Neuter Dog CC: Neut Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)

Murray River Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Laity Baci (Rod and Karen Howard)
Baby of Breed: Barokamurray Shes Country (Rod and Karen Howard)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Barokamurray River Boy (Rod and Karen Howard)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lidlriva Archie Seedoo (I & A Blainey)
Bitch CC & Puppy of Breed: Glenmave Armed With A Twist (G Forster)
Junior (Dog) of Breed: Glenmave Flashy Fennick (Carmel Chew)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Mick Wilkinson (VIC) (Group Entry : 52)

Baby in Group: Basset Hound
Yarramba Caught Red Handed (Bryan Mangelsdorf)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Berghutte Dream Time (Mrs C Irvin)
Junior in Group: Basset Hound
Aust Ch Kamahi New Sheriff in Town (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Aust Bred in Group: Borzoi
Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
Open in Group: Basenji
Am GCH & Aust Ch Akuaba N Eldorado Time Traveler (Imp USA) (S Coe)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Neut Ch Berghutte Paint It Black (Kinderscout Knls)

Basenji
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am GCH & Aust Ch Akuaba N Eldorado Time Traveler (Imp USA) (S Coe)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kamahi New Sheriff in Town (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Baby of Breed: Yarramba Caught Red Handed (Bryan Mangelsdorf)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Marakhoff Taanichka (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ralines Aviation (Imp UK) (Edgar Sison)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sarsica Sweet Cosmopolitan (E Sison/ V Pettigrove)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Dream Time (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kamahi Little Miss Sassy Pants (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Emmiline Cosmic Love (AI) (K Brooks)
Baby of Breed: Berghutte Ming Dynasty (C Bowler & C Irvin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Berghutte Paint It Black (Kinderscout Knls)

Foxhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Foxhunt Image Is Everything (Mr J Bryson / Mrs C Bryson / Miss B Bryson / Miss L McVilly)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tirowen Sandor (Dr F & Mrs A McEvoy & Mr S Jervies)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Antefa’s Aragorn (Imp SWE) (Teresa Gaudio)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Khanysha Edge Of Darkness (AI) (Miss L & Mrs B McVilly)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Crisnick The Phantom Menace (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Whiskey On Ice (AI) (Talkabout Kennels)

Whippet
Res Dog CC & Junior of Breed: Ingwe Miracle Man (Swami Karunananda)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Carol Hobday (VIC)  (Group Entry : 97)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)
Minor in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Kardibroke Dave The Dude (Tracy Mcclellan)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Shelmanna Time to Shine (Shirley Fox)
Runner Up Neuter in Group: Finnish Lapphund
Armahani Fireopal Fapmu (Jacqualine Lincoln)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Jindawan Dreamtime Girl (Vicki Duncan)

Australian Kelpie
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morkerbook Saffire Night (Jan Scholtz)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ellagant I Will Make U Famous (Ellagant Kennels)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glyntwood Ticket To Ride (Cathryn Hoare)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glyntwood Your The One (Cathryn Hoare)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Milangimbi Mad About Diamonds (Ethan James)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Milangimbi Chilli By Chance ET (D Miller)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Foxbell Fashion Zista At Orthanc (Shelley Donald)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Foxbell You Fetchem At Orthanc HSAs (Shelley Donald)

Dutch Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Darkceltic Anook (Michelle Minardi)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Armahani Nacre Nuotio (AI) (J Lincoln & A Brooks)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Armahani Kunzite Kruunu (AI) JC (Ms M Thomas & Ms S Dillon)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Armahani Fireopal Fapmu (Jacqualine Lincoln)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Aust Sup Ch Rimerini Dare To Dream CCD RAE (L Brownhill)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Sapharo Arctic Dream (L Brownhill)

Polish Lowland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mirriyuula Playboy (Janelle Sleebs)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shelmanna Diamond Dynasty (Mrs S Fox)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Shelmanna Time to Shine (Shirley Fox)

Welsh Corgi (Cardigan)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kardibroke Dave The Dude (Tracy Mcclellan)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bekaa Starts With A Kiss (AI) (Bekaa Kennels)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Owecarose Eszak of Allenovah (AI) (Ellie Martinez)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Michel A Glover (VIC)  (Group Entry : 71)

Best in Group & Open in Group: Newfoundland
Aust Ch Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bullmastiff
Aus Ch Mymooch Judges Quest (Mrs M & Miss E Edwards)
Minor in Group: St Bernard
Coonara Unforgettable Girl (Paul & Kris Willingham)
Puppy in Group: Siberian Husky
Canyonlands One More Time (M & J Boase)
Junior in Group: Boxer
Kesdar Fifty Shades Darker at Tonmar (Jen Davis & Helen Keele)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Monarkin One Step Ahead (Mike Higgins)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Vevey You Shookme Allnightlong (Ms R Fosang)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Montreaux Dear Abby (Ms S Wallis)
Minor of Breed: Vennberne Jingle Bell rock (Julie Venni)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kesdar Kindred Spirit (J Davis & H Keele)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kesdar Fifty Shades Darker at Tonmar (Jen Davis & Helen Keele)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Niteswatch Frozen In Time (Sharon Mead)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aus Ch Mymooch Judges Quest (Mrs M & Miss E Edwards)
Bitch CC & Puppy of Breed: Sweetbryar Strictly Ballroom (Shelley Johnson)
Baby (Dog) of Breed: Bullgladiata Tennesse Whisky (AI) (Miss R Crilly & Mr K Wernicke)

Dobermann
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bisart The Holy Grail (Fiona & Rodney Ashton)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bisart Bring The Bling (Bisart Dobermanns)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Durhamdogues No Nonsense SWN (R Healey)

Leonberger
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glamourford That Spark (AI) RN TKS TD (B Bieleny/B Halliwell)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Baby of Breed: Newfashion A Little Bit Tipsy at Clazzic (Mr C Stewart & Miss E Durant)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Uptrend Celestial Navigator (Ms C Taylor & Mr R Barger)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moccorott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch OzRuski Stoick (Paul Groome)

Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lohnro Back To The Future (S Dekker & E Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snerzok Mishka So Cool (Miss N Mikic)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rushmere Joy To The World (Williams & Lay)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Joker Land’s Top Seaclet FCI (Imp JPN) (Williams & Lay)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Canyonlands One More Time (M & J Boase)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Coonara Sweet November (Paul & Kris Willingham)
Dog CC: Coonara Made With Distinction (Paul & Kris Willingham)
Minor of Breed: Coonara Unforgettable Girl (Paul & Kris Willingham)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Paige Clarke (VIC)  (Group Entry : 78)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Chic Choix Parti Trouble At Elshamara (Imp FIN) (Sue Schulz)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Dalmatian
Dimadal Olympic Torch (AI) (Dimadal Knls)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Kysan King of the Kids (Linda Robinson)
Junior in Group: French Bulldog
Aust Ch Senarabull Hermossa (Senthil Arunachalam)
Intermediate in Group: Japanese Spitz
Puddleducky Starry Night (Jane Buckland)
Aust Bred in Group: Shih Tzu
Sadiya Devil Made Me Do It (A Bowler & C Pedini)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bostonbob Secret Little Lies (J Semmler & V Clarke)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Pride of Evie (Ian & Karlene Wilson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Extreme Pride (Ian & Karlene Wilson)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dimadal Olympic Torch (AI) (Dimadal Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jalorca Fire Of The Dragon (Jalorca Dalmatians)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whytewood Gordon Of The Glen (Jalorca Knls)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Dimadal Highgarden (Dimadal Knls)
Minor of Breed: Bangor Pretty In Pink (Tina Wells)
Junior of Breed: Aust Ch Bogieview Del Amor De La Vida (Jalorca Knls)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Senarabull Hermossa (Senthil Arunachalam)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Carrski Murphys Law (R & N Wilson)
Baby of Breed: Carrski Storm Chaser (Carrski Knls)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Underane Girl on Fire (Alisha Watson & Rhonda Harvey)
Dog CC & Intermediate of Breed: Buckersdane Knight Ryder (Alisha Watson / Mr R & Mrs M Buckland)
Baby of Breed: Danefred Living In Dream Time (AI) (Tina Wells)
Minor of Breed: Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Puddleducky Bees Knees (Jane Buckland)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Puddleducky Starry Night (Jane Buckland)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Puddleducky Pika Boo (Jane Buckland)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hunkeedori Mister Party Man (J Whincup)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Venlo Spice Up The Party (Pam & Andrew Yu)
Res Dog CC: Aust Ch Venlo Under Wraps (Ms L Rawlings)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Hunkeedori I Love Lucy (Miss H Whincup & Ms K Santas)
Minor of Breed: Hunkeedori Not A Scruffy RagTag (Miss H Whincup & Ms K Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Chic Choix Parti Trouble At Elshamara (Imp FIN) (Sue Schulz)

Poodle (Standard)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kysan King of the Kids (Linda Robinson)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dicor Black Magic (Diana Cordi)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Garwey Dipped In Chocolate (Garwey Kennels)
Baby of Breed: Zalucha Reign Supreme (Ms Naomi Dunn)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Sadiya Devil Made Me Do It (A Bowler & C Pedini)