Hawkesbury Kennel Club (Show B) (NSW)

Date of Show : 7-Jul-2013 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Glen Vernon (NSW)   (Total Entry : 733)

Best in Show & Open in Show: Pekingese
Aust Sup Ch Frawai Reflections (Frances Wickens and Marie Patten)
Baby in Show: Rottweiler
Ubersein Mirror Image (AI) (G Sparham / B Turner / L Russell)
Minor in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Been Worth The Wait (R H & V J Hutton)
Puppy in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Junior in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Clayco High MTN Rattlin Bones (Mr S P Mills / Mrs T Dennis / Mrs A E Knight)
Open Neuter in Show: Siberian Husky
Aust Sup / NZ & Neut Ch Aeukanmanuva All that Jaz (B W & C J Yate)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Sue Davis (NSW)  (Group Entry : 107)

Best in Group & Open in Group: Pekingese
Aust Sup Ch Frawai Reflections (Frances Wickens and Marie Patten)
Minor in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Karakush Wax On Wax Off (Le & Helen Gibson / S & L Toomey)
Puppy in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Sasndash Jack O Diamonds (J C and Mrs S J Wills)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Elfking Against All Odds (Chris Darwen)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hautchien Walking On Sunshine (Rosedale Kennels & Mrs N F Walker)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bedafareal River Song (Rosedale Kennels & Mrs N F Walker)
Baby of Breed: Pondaroza Bal Hannah H Two O (Mrs D Jacques)
Puppy of Breed: Karlyermai Ima Wicked One (Karlyermai Kennels)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tejada Gotya Nickers In A Knot (K Spiteri & G Greig)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Elfking Against All Odds (Chris Darwen)

Chihuahua (Long Coat)
Minor of Breed: Voncronan The Dutchess (Rick Carter)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Puffen Up Princess (G Cleland / L & H Gibson)
R/UP BOB & Minor of Breed: Aust Ch Karakush Wax On Wax Off (Le & Helen Gibson / S & L Toomey)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash Jack O Diamonds (J C and Mrs S J Wills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sasndash Black Velvet (Mr J C and Mrs S J Wills)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Raweke Apple Cider (J Wistuba & M Parker Brien)
Baby of Breed: Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hashki Little Bear (Mr P Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hashki Dark N Devious (Jo McIntyre)
Baby of Breed: Hashki LL Cool J (Philip Williams)

King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Chacombe Red Louie (Imp UK) (C Rodrigues)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wilsight Red Dash (C Rodrigues)
Bitch CC: Aust Ch Wilsight Perfect Crush (C Rodrigues)

Maltese
Baby of Breed: Aust Ch Marblanc Tearsinheaven (Mrs M P Atkinson)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kleingewurtz Rosaline Jewel (Cooper S & Poyzer D)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Frawai Reflections (Frances Wickens and Marie Patten)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Frawai Bejing Lilly Ling (Jonathon Nash & Marlow Magnayon)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yetholme Esprit (Mrs J Clarke & Mrs A Gavan)
Baby of Breed: Lannaj Beetles Diamond Diva (Alanna Gavan / Jan Clarke)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Debra Howell (ACT)  (Group Entry : 92)

Best in Group & Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust & Jap Ch Mon Amour JP Time After Time (Imp JAP) (Mills/McGhie/Knight/Miichi)
Baby in Group: Fox Terrier (Smooth)
Clayco Garden Designon HighMtn (S / K / B & M Mills / A Knight)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Covejack Surfy Chick (Jayne Hawkins)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Clayco High MTN Rattlin Bones (Mr S P Mills / Mrs T Dennis / Mrs A E Knight)
Open Neuter in Group: Border Terrier
Neut Ch Witby Hell For Leather JD SD SE RN ET (Dr Penny Mead)

Airedale Terrier
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Belltirna Believeitornot (Susan A Jolly & Wayne Lewis)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Multi Ch Orion Red Mist King Of Rings (Imp SRB) (J Martiniello)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amstafican Return Of D Goddess (Adrian Martiniello)

Border Terrier
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Neut Ch Witby Hell For Leather JD SD SE RN ET (Dr Penny Mead)

Bull Terrier (Miniature)
Baby of Breed: Urubu Gaius (D Kidner)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Clayco High MTN Rattlin Bones (Mr S P Mills / Mrs T Dennis / Mrs A E Knight)
Bitch CC: Aust Ch Clayco High MTN Wildflower (Mr S P Mills & Mrs A E Knight)
Baby of Breed: Clayco Garden Designon HighMtn (S / K / B & M Mills / A Knight)

Glen of Imaal Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kiadale Jack Sparrow (Kim Farthing)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Jap Ch Mon Amour JP Time After Time (Imp JAP) (Mills/McGhie/Knight/Miichi)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Whatajack Grand Elegance (Garry Butler)
Minor of Breed: Covejack Surfy Chick (Jayne Hawkins)
Puppy of Breed: Joelleigh Diamond Dazzler (Leesa Musgrove)
Junior of Breed: Kelston/jr Sobegood (L Freund)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Jacknthebox Definta EIC RN (L Shannahan)

Lakeland Terrier
Baby of Breed: Sandimorn Born This Way (Mr S Mills and Mr W Mowles)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jewelhart NumoonDiablo (K Snerling & N Worth)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Vanstaff Hardyakka (K Hopkins / C & A Vankleeff)
Bitch CC: Aust Ch Numoon Devils Romance (K Snerling)
Puppy of Breed: Jaybeecee Reign of Terror (Ms Elisa Scala)
Junior of Breed: Jaybeecee Whataneiffel (Kylie Smallwood)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Helstaff Hellava Showoff (Karen Crawley)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Susan Rose (NSW)  (Group Entry : 116)

Runner Up in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Kerbalea Krazy Little Thing (G Love / K Hutt & S McFadden)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Open Neuter in Group: English Setter
Aust Ch Nundialla Heavens Above (Amber O'Flynn)

Brittany
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Magicbrit Isabelle (Peter Marsh)
Dog CC: Am & Aust Gr Ch Tonan's Encore Time Out (Imp USA) (Peter Marsh)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Boroniahil Befana (S & S Strang)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kerbalea Krazy Little Thing (G Love / K Hutt & S McFadden)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Royoni Never Say Never (Royoni Kennels)
Puppy of Breed: Showfield Royalty has Arrived (S & S Strang)

English Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bendeela To The Manor Born (Paul Terrett)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Nundialla Heavens Above (Amber O'Flynn)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Reibey Premiere Downunder (AI) (S Lancaster & G Render)
Baby of Breed: Azudance Diamonds In The Sky (Miss M Lauder)
Minor of Breed: Kinsheran Don Alfonso (Ray Barratt)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Moruada California County (Moruada Kennels)

German Wirehaired Pointer
Baby of Breed: Hotwyr Here Comes Honey Boo Boo (AI) (Fiona Dempster & Rae Bank)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Devine Right (Debra Stubbings)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dykinta Southern Express (Wendy Atkins & Erica Stubbings)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Clanset Stormin Norman (Finlaison & Hunt)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Metropolis Avant Tout (Robyn Hanney)

Hungarian Wirehaired Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eszter-Hazi Drotos Boldog (Imp HUN) (Anne Salisbury)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aralyen Devine Ice (Anne D O'Connor)

Pointer
Baby of Breed: Zensu Zanzibar (B & H Clarke / B Lougheed)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graysville Femme Fatale At Amarige (Imp NZ) (Ms A Kraskuska / Mrs L Butler / Mrs S Norbury)
Dog CC: Aust Ch Amarige Walk The Line (R & S Norbury)
Aust Bred of Breed: Gunclip Smokey Nonchalance (Norman Speed)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wynwhisper Wicked (LH) (Bronwyn Gaywood)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Grausturm The Smoking Cowboy (Norman Speed)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Susan Butler (NSW) (Group Entry : 95)

Best in Group & Intermediate in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Rokeena Man After Midnight (R J & Y T Lauder / R J & R J Wallis)
Runner Up in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Adadach Gold Digger (R Buitenhuis & A Fairless)
Minor in Group: Afghan Hound
Aust Ch Aboukir Toughen Up (Cootes / Day / Sinclair / S & N R Johensen)
Puppy in Group: Basset Hound
Lachambre Cuban Conspiracy (Amber and Julie O'Flynn)
Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Double Identity (G & P Russell / R Davies)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aboukir Suckit Up Buttercup (AI) (Day & Sinclair)
Minor of Breed: Aust Ch Aboukir Toughen Up (Cootes / Day / Sinclair / S & N R Johensen)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lachambre Cuban Conspiracy (Amber and Julie O'Flynn)
Bitch CC: Aust Ch Lachambre Ruby Fortune (Amber and Julie O'Flynn)
Minor of Breed: Lachambre Hit The Jackpot (Amber and Julie O'Flynn)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Lachambre Nouveau Star (Amber and Julie O'Flynn)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Halgrove Bondjamesbond (P / K & K McIntyre)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Barbelka Promien Halgrove (Imp UK) (P / K & K McIntyre)
Minor of Breed: Aust Ch Halgrove Shakeurbonbon (P / K & K McIntyre)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rokeena Man After Midnight (R J & Y T Lauder / R J & R J Wallis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rokeena Addicted To Love (R J & Y T Lauder)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Double Identity (G & P Russell / R Davies)
Puppy of Breed: Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)

Whippet
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Nabihah Peppas Tigra (Buffalo Kennels)
Puppy of Breed: Beauroi Blame It Onth Reign (T & J McNeill)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Garry Dryburgh (NSW)  (Group Entry : 112)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Sup Ch Dorwyn Another Miracle (J Morris & J Stapleton)
Runner Up in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Blueamble Stelaluna (Mr A & Mrs J Lamberton)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Been Worth The Wait (R H & V J Hutton)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Turrella Blue Spanish Panther (Cheryl Edwards)
Open Neuter in Group: Australian Kelpie
Aust & Neut Ch Tomolga Black Thunder (Megan Kain)

Australian Cattle Dog
R/UP BOB & Junior of Breed: Turrella Blue Spanish Panther (Cheryl Edwards)
Minor of Breed: Aust Ch Pavesi High Stakes (S Park)
Intermediate of Breed: Aust Ch Turrella Red Flaming Tiger (Cheryl Edwards)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Turrella Red Flamingstar (Cheryl Edwards)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jevna Baralga (Megan Kain)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kla Simply High Class (J Spacek)
Junior of Breed: Aust Ch Ashem Red Poppie (Leanne Hagarty)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tomolga Black Thunder (Megan Kain)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Blueamble Stelaluna (Mr A & Mrs J Lamberton)
Baby of Breed: Dykinta Sea Patrol (Ros Fraser)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lanbart Hugo Boss HT ET (Stephanie Betts)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
R/UP BOB & Minor of Breed: Belganprix Hear Me Iam Talking (Fay Philp)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rerifar Serendipity (Fay Philp)

Border Collie
Baby of Breed: Kierajay Just A Dream (C Simmons)
Neuter BOB: Aust Ch Neecabe Writn N Stars HT (Margaret Aldous)

Briard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aubrey's French Kiss (Imp NZ) (D & J M Bartley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tiahart Hellene (D & JM Bartley)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Staalon Heartwhole Harry (Imp FIN) (G C & Mrs S V Burnside)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Dog CC & Intermediate of Breed: Abbotsmoor Moonraker HIT (IID) (DEU) (Miss C L Ross)

Old English Sheepdog
Bitch CC & Junior of Breed: Woolebull Royal Reminiscence (P & S Hincks)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dorwyn Another Miracle (J Morris & J Stapleton)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dorwyn Get In Step (AI) (J Morris & V J Stapleton)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Bojojamile Been Worth The Wait (R H & V J Hutton)
Puppy of Breed: Aust Ch Bojojamile Beam of Sunshine (R H & V J Hutton)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Eishund Seize The Day (Angela Sneddon & Mitch Lawson)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Deborah Harbin (NSW)  (Group Entry : 94)

Best in Group & Intermediate in Group: Akita
Aust Ch Daykeyne Takin Names N Kickin Ass (Mr A Molan)
Baby in Group: Rottweiler
Ubersein Mirror Image (AI) (G Sparham / B Turner / L Russell)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Music Queen (A Becconsall / B & C Yate)
Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Ch Costog Mompessons Home Bru (Roni Oma)
Open in Group: Anatolian Shepherd Dog
Aust Ch Comarkaan Duman (E & A Esad)
Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup / NZ & Neut Ch Aeukanmanuva All that Jaz (B W & C J Yate)

Akita
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daykeyne Takin Names N Kickin Ass (Mr A Molan)

Akita (Japanese)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Southrnwolf s Wild Chief (S Presland)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Southrnwolf's Ice Age Winds (S Presland)

Anatolian Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Takas Cio Cio San (E & A Esad / L Grgat)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Comarkaan Duman (E & A Esad)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Costog Mompessons Home Bru (Roni Oma)
Baby of Breed: Gameguard Squizzy Taylor (Glenn Sparham & Brooke Turner)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Deauxrogue Nemesis (Deauxrogue / Beaurumba)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beaurumba Twice The Spice (Miss R Hodgson)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Guardian CelticGoddessOfHarmony (Guardian Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kaitler Dark Phoenix ET (Leanne Vowles)

Neapolitan Mastiff
R/UP BOB: Aust Ch Inizio Tamara (Ai) (S & N Cooper)
Dog CC: Aust Ch Heavensgate Eduardo (R Bridges)

Newfoundland
R/UP BOB & Puppy of Breed: Granpaws first fleet (Mrs S Roberts)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zalapa Son Of A Gun (D Borg & M Krueger)
R/UP BOB & Junior of Breed: Darkgypsy El Loco Jose (AI) (D Borg & M Krueger / D & K McKeown)
Baby of Breed: Ubersein Mirror Image (AI) (G Sparham / B Turner / L Russell)
Minor of Breed: Treverhund Django (Deborah Thomas)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Anaky I Dont Give A Damn (A & K Hill)
Minor of Breed: Anaky Truly Scrumptious (A & K Hill)
Junior of Breed: Anaky Angels Brought Me (A & K Hill)
Intermediate of Breed: Anaky Dancing Through Life (A & K Hill)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Regenstauf Courage Under Fire (Regenstauf Kennels)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Colebrook Heads Or Tails (R & N E Inglis)
R/UP BOB and Dog CC: Am & Aust Sup Ch Beauideal I Have A Dream (Imp USA) (C Kelly)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aeukanmanuva Mystery Girl (B & C Yate / A Becconsall & K Fisher)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Music Queen (A Becconsall / B & C Yate)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup / NZ & Neut Ch Aeukanmanuva All that Jaz (B W & C J Yate)

St Bernard
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Summervogel Midnite In Chelsea (Mr C Innes & Ms T Kelly)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Robyn Nagle (NSW)  (Group Entry : 117)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Eng & Aust Sup Ch Kutani Secret Agent (Imp UK) (Belinda Beves / Nina Estatheo and Wendy Cain)
Runner Up in Group & Minor in Group: French Bulldog
Warpaint Kissed By A Rose (AI) (Thorpe & Daidone)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zelos Boston Legal (D Norquay)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vamkel Burn For You (Deby Norquay)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Warpaint Kissed By A Rose (AI) (Thorpe & Daidone)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pendragan In Toto (D W & L M Thorpe / J Daidone)

German Spitz (Mittel)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mediaevalage Champagne On Ice (A & B Katon / K Webster)

Great Dane
Puppy of Breed: Stordansk The Masterpiece (Mrs Julie Hyde)

Keeshond
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ryfrost Sniff Ya Later (E & R Ryan)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Eng & Aust Sup Ch Kutani Secret Agent (Imp UK) (Belinda Beves / Nina Estatheo and Wendy Cain)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Amesen Lady GaGa (M Camac / J Longmire & I Glen)
Minor of Breed: Sooquan My Sweet Addiction (M & L Foster / K Peacock & B Toomey)

Shih Tzu
Bitch CC: Aust Ch Placky Oh So Glamorous (Sue Plackett)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Beltzu Angels Brought Me Here (Belinda Heersema)

Tibetan Terrier
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sesukan Husa N V D One (Keith & Roslind Ellis)