Dogs SA Projected Improvements Committee (AM Show) (SA)

Date of Show : 16-Nov-2013 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Carolyn Butler (NSW)

Best in Show & Open in Show: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Huffish Dynamite Street (Imp SWD) (Brett Hamilton & Camilla Tell-Collinge)
Runner Up in Show & Junior in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Sailor Moon (Heiderst Kennels)
Baby in Show: Basset Hound
Beauchasseur The Coachman (Chris Lawrence)
Minor in Show: Schipperke
Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Intermediate in Show: Bernese Mountain Dog
Branbern Howard I Know (Shane Millard/ Lyn Brand)
Aust Bred in Show: French Bulldog
Aust Ch Repard Mslle Asher (Mrs B Loades & Mrs Y Draper)
Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Shelsian Coastal Dreamer (Le-Anne Schwier / I & C Spangler)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Jenny Whitney (NSW)

Affenpinscher
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Strongfort Balls Rolling (Dr A & Mrs C Pitman)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Balkana Max Walker (J W Camac)

Cavalier King Charles Spaniel
Junior of Breed: Aust Ch Melloway Totally Addictive (J Egan / J & J Weekes)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Cavhill Black Gold (R J Browm)

Havanese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Hollywood Hero (S J Baillie)

Italian Greyhound
Intermediate of Breed: Tunamara Golden Nugget (Daniella Madalinski)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Krystalaine Khan (Chris & Elaine Burdett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Krystalaine Enya (Chris & Elaine Burdett)

Papillon
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Wongan Wherethe Wildthings R (D & S Rickard / V & J / E Carter)
Baby of Breed: Wongan Notes On A Scandal (David and Stephanie Rickard)

Pug
Intermediate of Breed: Pudgypooch Lafayet (Tanya Beavis)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jazzuki Isdancin Withme (Mrs A K Brooks)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Lynn Butler (NSW)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Vanstaff Whats Brewing (Renee Hartnett)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Natuska A Foreign Affair (Kerryn Pearson)
Minor in Group: Bull Terrier
Brasshead Gothic Clown (Brasshead Kennels & Sharon Carter)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ishiross Endless Embrace (D Krinas)
Intermediate in Group: Border Terrier
Aust Ch Chanpema Luke Skywalker (C / H & B van Haasteren & Chanpema Kennel)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stonil's Run Like The Wind (Imp NDL) (J Watson / B Mc Ilvenna)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Stonil's Night Flower (Imp HOL) (J Watson / B Mc Ilvenna)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chanpema Luke Skywalker (C / H & B van Haasteren & Chanpema Kennel)
Puppy of Breed: Aust Ch Chanpema Imagine (Chanpema Kennels)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Brasshead Witches Britches (Brasshead Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Brasshead Gothic Clown (Brasshead Kennels & Sharon Carter)
Puppy of Breed: Veroli Benevolent Master (AI) (P Haseldine)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Natuska A Foreign Affair (Kerryn Pearson)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Joymont Red Sunset (Harry & Iris Glynn)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Natuska Dressed To Thrill (Kerryn Pearson)
Minor of Breed: Natuska Shout At The Devil (Kerryn Pearson)
Open of Breed: Aust Ch Natuska Frankly Scarlet ME (Kerryn Pearson)

Scottish Terrier
Baby of Breed: Scotsbairn Heather Mist (Louise Edson)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kanidor Eldar (G & S P Swalling)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vanstaff Whats Brewing (Renee Hartnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ishiross Stylish Embrace (Carrie Nourse)
Baby of Breed: Waurstafford Lil Bit Fancy (Danny & Kyra Ricketts)
Junior of Breed: Ishiross Endless Embrace (D Krinas)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gumhaven Chasing Stars (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gumhaven Edge of Glory (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Janentie Night Rider (Maureen Schutt)
Junior of Breed: Aust Ch Gumhaven Sand Piper (Maureen Schutt)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Alborada Tamborilero (Imp ESP) (Cathy Kuchel)
Bitch CC: Aust Ch Whitebriar Jennifer Juniper (Imp NZ) (Mrs L P Edson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Best in Group & Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Sailor Moon (Heiderst Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Irish Setter
Aust Ch Martinridge Flirting WTulane (B Martin)
Minor in Group: Flat Coated Retriever
Skyehaven All About Me (Tina Corbell)
Puppy in Group: Clumber Spaniel
Westobri Lizou Lars (Westobri Kennels)
Open Neuter in Group: Weimaraner
Aust Gr / Dual Ch (T) & Neut Ch Waldwiese Penthouse Pet CCD CD RN ET TDX (Jessie Hughes/ P & L Daly)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Westobri Lizou Lars (Westobri Kennels)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Azel La Chienne Noire (John / Valerie & Erin Carter)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dizzyki MF David Crosby (Dizzyki Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dizzyki MS Ariel (Dizzyki Kennels)
Puppy of Breed: Dizzyki DJ Imagine Love (Dizzyki Kennels)

English Springer Spaniel
R/UP BOB & Puppy of Breed: Rosherville Duke Of Calvdale (Joseph Callery)
Bitch CC & Junior of Breed: Ozdezign The Black Pearl (Mrs Kate Callery)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bushman Power To Shine (Kirstin Gurner & Tina Corbell)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Poweron Tails Of Wonder (Kirstin Gurner)
Minor of Breed: Skyehaven All About Me (Tina Corbell)
Puppy of Breed: Poweron Gunnabe Trouble (Kirstin Gurner)
Junior of Breed: Poweron Here Comes Trouble (Kirstin Gurner)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Heiderst Sailor Moon (Heiderst Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Heiderst Risky Business (Heiderst Kennels)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Baradav Law N Order (AI) (Mr D M & Mrs B A Joseph)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baradav Noble Affair (AI) (Barb & David Joseph)
Junior of Breed: Baradav Skys The Limit (ai) (Barb & David Joseph)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aceweis I Am Sam I Am (Mrs L Jarvis & Mrs L O'Malley)

Irish Red and White Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tintookie Style And Charisma (Mr J & Mrs S Nickholds / Tintookie Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tintookie Maggie Mae Winn (Mr J & Mrs S Nickholds / Tintookie Kennels)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Martinridge Flirting WTulane (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Martinridge Whisperin Secrets (B & S Martin)
Puppy of Breed: Martinridge Timeless Beauty (B Martin)
Junior of Breed: Martinridge Promises Promises (B Martin)

Irish Water Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust & Am Ch Whistlestop Mine To Keep At Tirriki (Imp USA) (C P / H R & B N van Haasteren)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kirkdell The Oracle (Chanpema Kennels & B Jones)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lidlriva Trick or Treat (AI) (J Leibhardt & E Simon)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Waldwieze Don't Ask Why (Imp NZ) (Waldwiese Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waldwieze Dirty Lil Secret (Imp NZ) (Waldwiese Kennels)
Minor of Breed: Waldwieze Graevelvet At Poshvwei (Imp NZ) (Jessie Hughes)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Waldwiese A Cause For Applause (Waldwiese Knls / K Christison)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Gr / Dual Ch (T) & Neut Ch Waldwiese Penthouse Pet CCD CD RN ET TDX (Jessie Hughes/ P & L Daly)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup & Dual Ch (T) Waldwiese Y Would You TDX (Waldwiese Knls)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Robyn Nagle (NSW)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Grand Royale (A Jones & B Farrell / G & P Russell)
Baby in Group: Basset Hound
Beauchasseur The Coachman (Chris Lawrence)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Gersndach Captain Jack (Steve Emery)
Puppy in Group: Beagle
Langrigg Baby Cakes (L & H Gibson / R & K Hutchings)
Open Neuter in Group: Irish Wolfhound
Aust Gr & Neut Ch Greycroft Memphis (Michelle Thomson)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Suliman Suprima Ballerina (Kerin & Rachel Hutchings)

Basenji
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Arendt Baileys Irish Cream (Heather A Budd)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kareta Pirate King (Mrs Chris Lawrence)
Baby of Breed: Beauchasseur The Coachman (Chris Lawrence)

Beagle
Puppy of Breed: Langrigg Baby Cakes (L & H Gibson / R & K Hutchings)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stardayne Smooth Approach (Mrs V Tapp)
Minor of Breed: Gersndach Captain Jack (Steve Emery)

Dachshund (Smooth Haired)
R/UP BOB & Minor of Breed: Tullacrest Liquorice Coated (Tullacrest Kennels)
Puppy of Breed: Tullacrest Liquorice Allsort (Tullacrest Kennels)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenfels Toby Wright (Sarah Baker)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wulfgar Fire Cracker (M Thomson)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Greycroft Memphis (Michelle Thomson)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rokeena St Louis Blues (R J & R J Wallis)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mikozi High Plains Drifter (V Macgill)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rijstone Enchanted Dreams (Sheryl Polomka)
Minor of Breed: Usakose Girlwitha Dragontattoo (AI) (Jana Tolmacheva & S Taylor)
Puppy of Breed: Shakuru Honky Tonk Woman (Rebecca Lamb)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Grand Royale (A Jones & B Farrell / G & P Russell)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Pazada Star View (G & P Russell / A & B Farrell)
Junior of Breed: Pazada Sin With A Grin (B Farrell & A Jones / G & P Russell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Arthur Fry (VIC)

Puppy in Group: Australian Shepherd
Sutter's Speechless (Imp NZ) (Mrs Sarah McInerney/ Miss Lindy Dawkins)
Junior in Group: Border Collie
Tullacrest Black Caviar (Tullacrest Kennels)
Intermediate in Group: Bearded Collie
Aust Ch Lokynnda Captain Jack Harkness (Lynda Webb)
Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Shelsian Coastal Dreamer (Le-Anne Schwier / I & C Spangler)

Australian Kelpie
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Glendari The Tar Boy (E J Delaporte)
Minor of Breed: Glendari The Black Witch (E J Delaporte)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Tolazrun Too Good To Be Blue (M & H Tolar)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sutter So Bedazzled (Imp NZ) (K Davis)
Puppy of Breed: Sutter's Speechless (Imp NZ) (Mrs Sarah McInerney/ Miss Lindy Dawkins)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lokynnda Captain Jack Harkness (Lynda Webb)
Bitch CC: Aust Ch Lokynnda Playing With Fire (Lynda Webb)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tullacrest Black Caviar (Tullacrest Kennels)

Briard
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cacharel Homme De Mes Reves (Liz Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch J'Aint She A Dream Moravia Campanella (Imp CZE) (Liz Bennett)
Minor of Breed: Pranoha Isadora (AI) (Liz Bennett)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Wiru Undressed For Success (D M & T M Adams)
R/UP BOB and Dog CC: Robgai Last Tango in Paris (Mr S & Mrs M Almond)
Intermediate of Breed: Billand Always Bet on Black DWDF S (D M & T M Adams)

German Shepherd Dog
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Neut Ch Vonrauten D Brazn Mystic (Susan Mertineit)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vladimir Glam I Am (Cristel Leonard)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Shelsian Scintilla (I R & C E Spangler)
Minor of Breed: Rimini Divine Design (Brian Turner)
Junior of Breed: Rimini Treasure Hunter (J Elaine Hall)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Shelsian Coastal Dreamer (Le-Anne Schwier / I & C Spangler)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kirarth Black Tie N Tails (M Kirss / J Arthur)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kirarth Black Brocade (M Kirss & J Arthur)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Saffioraire Albarino Weekends (Shepherdhill Kennels)
Bitch CC: Cro Jr/ Serb Jr & Hung Jr Ch The Mission Accomplished Ice Lilien (Imp) (Shepherdhill Kennels)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Nellie Abela (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Branbern Howard I Know (Shane Millard/ Lyn Brand)
Runner Up in Group: Rottweiler
Aust Gr Ch Alchemy War Pigs (Alchemy Kennels and B Palmer)
Baby in Group: Bullmastiff
Fynobull Midnight Mojo (Mel McDermott)
Minor in Group: Dobermann
Copperdobe Standing Ovation (Imp NZ) (A & J Janonis / M O'Callaghan / J Hovell)
Puppy in Group: Akita
Aust Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn)
Open Neuter in Group: Shiba Inu
Aust & Neut Ch Aaczar Midnight Glow (T Jones)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Daykeyne Stop Looking Im Here (Jassie van der Kolk & Tabatha Buckley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn)
Junior of Breed: Shokuma The Writing Onthe Wall (D Klingberg & W Osborn)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Koujume Go Miyagi Kozaki Kensha (Imp JPN) (Hillary Packer)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Branbern Howard I Know (Shane Millard/ Lyn Brand)

Bullmastiff
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bullmighty Talk Dirty To Me (Becci Dawson)
Baby of Breed: Fynobull Midnight Mojo (Mel McDermott)
Aust Bred of Breed: Bullmighty Yucanleave Ur Haton (B Dawson)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Walamara Here By Request (Imp NZ) (N Griffin)
R/UP BOB & Minor of Breed: Copperdobe Standing Ovation (Imp NZ) (A & J Janonis / M O'Callaghan / J Hovell)

Mastiff
Baby of Breed: Toramis First and Foremost (P & J Buckley)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Alchemy War Pigs (Alchemy Kennels and B Palmer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Alchemy Powderfinger (Alchemy Kennels)

Samoyed
Baby of Breed: Eskydon League Of Shadows (Tahnee Dendy and Janet Dunbar)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Montkhan Song And Dance man (S P & S K Foote)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Volition Jackaroo (Foote / Helps / Slattery)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Treuliebe Kindred Spirit (S P & S K Foote)
Minor of Breed: Treuliebe Fire In The Sky (AI) (S P & S K Foote)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Edelgeist Livin The Dream (Coral Gray)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Maharg Natsu Daikoku (AI) (Heather Perrett)
Baby of Breed: Maharg Fuyu Yoshi (H Perret & K Martin)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Aaczar Midnight Glow (T Jones)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Asryn Always Forever (K Bryant / L Fox & A Wittenberg)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Asryn Dream Seeker (Karen Bryant & Ashley Wittenberg)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Mikulov Twilight Blue (M Carr)

St Bernard
Bitch CC & Minor of Breed: Tai Yuan Beamzstar Sassy (Imp NZ) (M & J Ross)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Jim Black (ACT)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Huffish Dynamite Street (Imp SWD) (Brett Hamilton & Camilla Tell-Collinge)
Runner Up in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
Minor in Group: Schipperke
Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Junior in Group: Shar Pei
Aust Ch Miniatura It Is My Reflection (Rodney J Connelly)
Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Repard Mslle Asher (Mrs B Loades & Mrs Y Draper)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bullyack Muskateller (M & B Ackland)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Bullyack The Don (Bullyack Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullyack Kssd Byn Angel (M & B Ackland)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Repard Mslle Asher (Mrs B Loades & Mrs Y Draper)
Puppy of Breed: Orobosca Defying Gravity (D Horne & M Carr)
Open of Breed: Thunder Road Cherie Duchess (Imp SWD) (K & M Stansfield)

Keeshond
R/UP BOB & Puppy of Breed: Tamaari Talkin Too You (Mrs M Sawley)
Bitch CC & Minor of Breed: Calivale Bear It All Attamaari (Mrs M Sawley)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amesen Gold Class (Mr Michael Camac & Mrs Jenny Longmire)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Huffish Dynamite Street (Imp SWD) (Brett Hamilton & Camilla Tell-Collinge)
Baby of Breed: Kirada DJ Fontana (J V McLeay)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale Little Captain (Mr Barry Tyrrell)
R/UP BOB & Minor of Breed: Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Beadale Tia Marria (Beadale Kennels)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Miniatura Picture Perfect (Mr Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Miniatura It Is My Reflection (Rodney J Connelly)
Baby of Breed: Miniatura I Am The One (Rodney J Connelly)