Temora & District All Breeds Kennel Club Inc (AM) (NSW)
Date of Show : 19-May-2017 (Friday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mr Christopher Woodrow (QLD) (Total Entry : 532)
Taejaan Alice In Chains (AI) (N J Rule -Steele)
Runner Up in Show: Bullmastiff
Aust Sup Ch Gameguard Hail To The Chief (AI) (Brooke Turner & Glenn Sparham)
Baby in Show: Shetland Sheepdog
Sharndah Dancin With ThStars (Sharndah Knls)
Minor in Show: Pomeranian
Ferona Won Classic Dream (Yvette Rolfe)
Puppy in Show: Samoyed
Airebis A Rose At Midnight (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Junior in Show: Border Terrier
Aust Ch Bohunt Dot Net (Gaela Whyte)
Aust Bred in Show: Samoyed
Aust Ch Airebis The Journey Of Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Open in Show: Pug
Aust Ch Kabova Pawfectly Dressed (Jenny Williams)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Dr Vicki Knopke (QLD) (Group Entry : 90)
Aust Ch Kabova Pawfectly Dressed (Jenny Williams)
Runner Up in Group & Junior in Group: Griffon Bruxellois
Aust Gr Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Mills & Norman)
Minor in Group: Pomeranian
Ferona Won Classic Dream (Yvette Rolfe)
Intermediate in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & NZ Ch Salinacruz Cruzin On (Imp NZ) (P Schultze)
Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leeward's Winter Is Coming (Imp FIN) (J & W Hutchison/M Newman)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Monjoie Eugenie Bear (John & Wendy Hutchison)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zeltica San Catalina (Mrs J Holcombe)
Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Invalhalla Tazzy Devil (P & A Schultze)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & NZ Ch Salinacruz Cruzin On (Imp NZ) (P Schultze)
Chinese Crested Dog
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Happylea Blak to Basic (Deborah Neumann)
Baby of Breed: Karakush Pants off Friday (M van Roosmalen / L & H Gibson)
English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Toiresort Ikandi (R W & R A Murdoch)
Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Gr Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Mills & Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills and Norman)
Baby of Breed: Alwood Eruption (Alwood Kennels)
Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Hashki New Girl In Town (P Williams)
Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakway Royal Performance (Mrs Maureen Friend)
Dog CC: Aust Ch Bindahlena Dream Maker (Miss C Gould)
Baby of Breed: Aust Ch Oakway Sheer Essential (Maureen Friend)
Japanese Chin
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chincasa High Voltage (A Sharp & N Skeet)
Baby of Breed: Aust Ch Alwood Chizukeki (Alwood Kennels)
Lowchen
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mystique C My Bare Derriere (Imp NZ) (R & M Clancy)
Bitch CC & Minor of Breed: Kilgarrin Tell It To The Frogs (R & D Bennett)
Puppy of Breed: Kilgarrin Fast And Loose (R & D Bennett)
Papillon
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Le-Petit Bonheir De Costalina (Imp BEL) (G D Whiley)
Baby of Breed: Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
Pomeranian
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ferona Won Classic Dream (Yvette Rolfe)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Destined To Win (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Aust Ch Ferona Won Ina Billion (Yvette Rolfe)
Junior of Breed: Aust Ch Ferona Won Envied By All (Yvette Rolfe)
Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Pawfectly Dressed (Jenny Williams)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mrs Rita Francis-Little (NSW) (Group Entry : 70)
Aust Sup Ch Bohunt Fallen Angel (Gaela Whyte)
Runner Up in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Triplefun Noble Vision (J & V Morriss / R Price)
Baby in Group: Parson Russell Terrier
Aust Ch Howlincreek All Eyes On Pinto (Gaela Whyte)
Minor in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Bescotted Mythology (S Campbell)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Brenwick Reign of Power (Robyn Taylor)
Junior in Group: Border Terrier
Aust Ch Bohunt Dot Net (Gaela Whyte)
Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Spiced Rum (Imp UK) (Robert Brooks)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clydebrook New Tricks (Robert Brooks)
Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Regisvista Good Behaviour Bond (Regisvista Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Regisvista Dare T Be Different (Regisvista Kennels)
Border Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bohunt Fallen Angel (Gaela Whyte)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bohunt Dot Net (Gaela Whyte)
Baby of Breed: Bohunt The Witch Is Back (Gaela Whyte)
Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Yarrinarra Anything Goes (R Palmer)
Cesky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chalan Czech Mate (Pam Kilburn)
Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Triplefun Noble Vision (J & V Morriss / R Price)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ecirp Fantastique (R & K A Price)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ecirp Magnifique (R & K A Price)
Baby of Breed: Ecirp Salute To Kevin (R & K A Price)
Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Brenwick Reign of Power (Robyn Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Covejack Winkipop (Jayne Hawkins)
Parson Russell Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Howlincreek All Eyes On Pinto (Gaela Whyte)
Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Bescotted Mythology (S Campbell)
Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W Lyon & Mrs J Lyon)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seighford Out Of Africa (AI) (Seighford Staffords)
Baby (Dog) of Breed: Pennyflower Phantom Ovth opera (Pam Kilburn)
Minor of Breed: Aust Ch Seighford Wizzards Accomplice (Dr D & Mrs F Lowe)
Puppy of Breed: Powerpaws Laura Norda (Ms L Lelliott)
Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rangeaire John Farnham (R W & R A Murdoch)
West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Glemand Eenie Meeny Tifany (Mr G & Mrs S Mason)
Minor of Breed: Glemand Fashion Lucky Charm (Mr G & Mrs S Mason)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mrs Sue Davis (NSW) (Group Entry : 83)
Aust & NZ Ch Afonderi Armed N Red E (Imp NZ) (S Brackman/J McBurney/N Ryan)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Gr Ch Belcroft One Man Show (D & M Bellamy)
Minor in Group: Weimaraner
Aust Ch Weisup Royal Flush At Bromhund (Imp NZ) (Bromhund Kennels)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Intermediate in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Gr Ch Hotwyr Ice Ice Baby (Fiona Dempster/Rae Bank)
Chesapeake Bay Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova The Wolf Among Us (J Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Dances With Wolves (J Williams)
Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft One Man Show (D & M Bellamy)
Minor of Breed: Belcroft Jurney To The Far Side (D & M Bellamy)
Junior of Breed: Aust Ch Alinta Pepperjack (Mrs P & Miss L Oliver)
Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Parkavon Coco-Wears-Chanel (Imp NZ) (Mrs M Hanley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
English Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Lucksheray Design Dandy To Fairray (Imp ITY) (M Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nundialla The Princess In Me (Marlene Cross)
English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosherville Touch of Silk (Ms S Raine & Mr E Glass)
German Shorthaired Pointer
Baby of Breed: Silvagun Flying Solo (Silvagun Knls)
German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hotwyr Bizniz Class (Fiona Dempster/Rae Bank)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Hotwyr Ice Ice Baby (Fiona Dempster/Rae Bank)
Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
Baby of Breed: Sinderby Simply Hot (B R & M L Hanley)
Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gamecall The Ocean Tayke Me (AI) (John & Sian Hine)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gamecall Making Waves (John & Sian Hine)
Labrador Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cigwn Simply Regal Winnie (Katy Thomas)
Puppy of Breed: Aust Ch Cigwn Moody Blues (E Thomas)
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Can GCh & Aust Ch Oryxes Fancy Duck Downunder (Imp CAN) (John Chapman & Peter Holdaway)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Glenmave Lucan (John Chapman & Peter Holdaway)
Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Chesterhope Blow Your Mind (Imp NZ) (N Pearson & D O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shtar Victoria's Secret (Silvagun Knls)
Weimaraner
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Weisup Royal Flush At Bromhund (Imp NZ) (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Free Fall (Bromhund Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Weisup Royal Hawaiian At Bromhund (Imp NZ) (Bromhund Kennels)
Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Afonderi Armed N Red E (Imp NZ) (S Brackman/J McBurney/N Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mycroft Must Be Summer (Sylvia Brackman)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Mycroft Marlowe (Sylvia Brackman)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Ms Kim Tosi (QLD) (Group Entry : 47)
Taejaan Alice In Chains (AI) (N J Rule -Steele)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Basenji
Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Millissa Fox)
Baby in Group: Whippet
Zatini Diamond In The Ruff (T Stephens)
Minor in Group: Basset Hound
Earlingford Tim Tam (John Bink)
Aust Bred in Group: Deerhound
Aust Ch Nelungaloo Cullen (J M Kernot)
Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Millissa Fox)
Basset Hound
Minor of Breed: Earlingford Tim Tam (John Bink)
Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Brialey Cloud Dancer (Andrea Coss)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shadowglen Vintage Crop (Kenneth Connor)
Res Dog CC & Junior of Breed: Nikorf Markopollo (Kenneth Connor)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cooledach Nala Bosede (Elizabeth Cowie)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Meydak Dance With the Tsars (Mrs B Taylor)
Deerhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nelungaloo Cullen (J M Kernot)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Nelungaloo Uilleam (J M Kernot)
Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ornumflow Quirinius (Sean Bennetts)
Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rokeena Pause for Applause (R & R Wallis)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ridgesetter How Easy It Is (A Barter & L Fletcher)
Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Taejaan Alice In Chains (AI) (N J Rule -Steele)
Baby of Breed: Zatini Diamond In The Ruff (T Stephens)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mrs Tanya McDonald (QLD) (Group Entry : 79)
Aust Ch Louanda Livin Ona Prayer (Louanda knls)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bearded Collie
Aust Ch Stylwise Mess Is Mine (Jessica Buckley)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Sharndah Dancin With ThStars (Sharndah Knls)
Minor in Group: Australian Shepherd
Lanbart Princess Shambi (Mel Chisholm)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Ch Bethwyn Llwelyn Fawr (Mr W & Mrs B Downie)
Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)
Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Linwood Breath of Snow N Ashes (Leslie Mathieson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Princess Shambi (Mel Chisholm)
Bearded Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stylwise Mess Is Mine (Jessica Buckley)
Bergamasco Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bejoco Chasing Dreams (Leon Milthorpe)
Border Collie
Minor of Breed: Langtry Christmas Edition (Susan Morris)
German Shepherd Dog
Minor of Breed: Allendell Quick Silver (R Ralphs)
Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Louanda Livin Ona Prayer (Louanda knls)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Am & Aust Ch Bellarose Holly Bluff Be Still My Heart (Imp USA) (Nicky Renwood)
Baby of Breed: Sharndah Dancin With ThStars (Sharndah Knls)
Puppy of Breed: Lyndream Flirting Withthe Rest (Lyn Pearson)
Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bethwyn Llwelyn Fawr (Mr W & Mrs B Downie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Bethwyn Breanna (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Kalora Storms of Gold (Dee Milthorpe)
White Swiss Shepherd Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Eiramor Kensey Snowflake (Silversuisse Kennel / S Brunskill)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mrs Melissa Burton (NSW) (Group Entry : 74)
Aust Sup Ch Gameguard Hail To The Chief (AI) (Brooke Turner & Glenn Sparham)
Runner Up in Group & Open in Group: Shiba Inu
Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Baby in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Dont Eat The Car (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
Minor in Group: Dogue de Bordeaux
Durhamdogues Kahlessi (AI) (Richard Healey)
Puppy in Group: Samoyed
Airebis A Rose At Midnight (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)
Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis The Journey Of Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Boxberry Surfing Superstar (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Spanish Eyes (Brooke/ Halliday & Badman)
Res Bitch CC: Aust Ch Belchlo A Day Dream Away (Mr S Bonnici)
Baby of Breed: Aust Ch Boxberry Dont Eat The Car (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Gameguard Hail To The Chief (AI) (Brooke Turner & Glenn Sparham)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Vroom Vroom (K Neumann)
Cane Corso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kylasha The Impaler (Nicole Tetley)
Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ikons Chosen One (Imp NZ) (D Filipovic)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ikons Devils Candy (Imp NZ) (Daniel Filipovic)
Minor of Breed: Walamara Y-U-R So Classy (Imp NZ) (Lisa Hudson)
Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Durhamdogues Extra Gold (R Healey)
Dog CC: Aust Ch Fyreworx Louis (Mrs D & Mr S Moran)
Minor of Breed: Durhamdogues Kahlessi (AI) (Richard Healey)
Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)
Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Airebis The Journey Of Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Puppy of Breed: Airebis A Rose At Midnight (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Junior of Breed: Airebis I Love Cookies N Cream (Mrs J / Mr G & Miss K Hughes)
Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N E Inglis)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yukan Go Kotomitsuki San (Anna-Lee Forsberg)
Puppy of Breed: Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)
Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Mystery Girl (C Yate)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)
St Bernard
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tai Yuan Blast From T' Past (Imp NZ) (Leslie Mathieson)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mrs Helen Hill (VIC) (Group Entry : 89)
Aust Sup Ch Gengala Gobsmacker (Miss L M Hickie / R & Y Barter)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Barjarz About Time (Vicki Scott)
Minor in Group: Great Dane
Aust Ch Danefred On The Catwalk (Frieda Clifton)
Puppy in Group: Boston Terrier
Aust Ch Havfun Torquay Lad (Rod Kirby)
Junior in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Belzbentley South of the Border (Rebecca Bentley)
Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Havfun Torquay Lad (Rod Kirby)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Saihabostons Queen Maya (Rod Kirby)
British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Eddybul Mr Crown Prosecutor (Laurie Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eddybul New Sensation (L Edwards)
Junior of Breed: Tamad A Storm In A Teacup (Jeoff & Bev Levett)
French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Barjarz About Time (Vicki Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Barjarz Upbeat Funk Chunk (Vicki Scott)
Res Dog CC & Open of Breed: Ungaro Radahan of The Leo Hill (Imp POL) (Linhope Kennels)
Baby of Breed: Warpaint Silver N Gold (D & C Beacock)
Minor (Dog) of Breed: Bullecourt Au Champ D Honneur (Angela McInnes)
Intermediate of Breed: Zoska Firebox (Imp POL) (Mambilou Kennels)
German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Allawa Express (IID) (Lynne Wilson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Angelique (IID) (Lynne Wilson)
German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ryfrost Top Ace (E & R Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Midnight Mist (E & R Ryan)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Pollyanna (E & R Ryan)
Great Dane
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Buckersdane Jitterbug (Margaret Buckland)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Danefred On The Catwalk (Frieda Clifton)
Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belzbentley South of the Border (Rebecca Bentley)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Saturn Five (Rebecca Bentley)
Minor of Breed: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)
Keeshond
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ryfrost Another Penny (E & R Ryan)
Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Azflex Power Prowess (Mrs Jennifer Sculac)
Poodle (Toy)
Baby of Breed: Sweetooth Music Ofthe Night (L M Boyd)
Schipperke
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Adorin One Day More (Ms Rochelle Manderson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beadale Belle Of The Ball (Rochelle Manderson)
Minor of Breed: Adorin One Way Or Another (Ms Rochelle Manderson)
Puppy (Bitch) of Breed: Monterrez You Betta Believe It (Ms Rochelle Manderson)
Shar Pei
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rynkls Luvs Fruit Mynce Pei (AI) (Di Gooding)
Dog CC: Rynkls Captain James T (AI) (D Gooding & C Thompson)
Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Gengala Gobsmacker (Miss L M Hickie / R & Y Barter)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Caerlaverock Gon-Po Pema (Imp NZ) (Mr R & Mrs V Bennetts)
Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amorenekid Stark Naked (Deborah Neumann & Toula Cameron)