Maree Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

Date of Show : 17-Jul-2021 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Denise Smith (QLD)   (Total Entry : 490)

Runner Up in Show: Hungarian Vizsla
Aust Ch Shaunuff Whole Lotta Love (D Winch & P Johnson)
Baby in Show: Keeshond
Rymiska Bewitched Body n Soul (T Parker & L Cassidy)
Minor in Show: Finnish Lapphund
Theldaroy Beyond Comparison (AI) (L C & R A Seare)
Puppy in Show: Pug
Kabova Courage Unda Fire (Ms Jenny Whitney)
Junior in Show: Labrador Retriever
Aust Ch Driftway Moment in Time (Guy Spagnolo)
Intermediate in Show: Afghan Hound
Aust Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (Dawn Ashton/ K & R Hutchings)
Aust Bred in Show: Border Collie
Aust Ch Nahrof Single Shot (R & J McKiernan / J & N Attridge)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bev Cornish)
Runner Up Neuter in Show: French Bulldog
Aust & Neut Ch Brindlelicus Shes Demanding (N Oldfield)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Kim Tosi (QLD)  (Group Entry : 87)

Best in Group & Open in Group: Papillon
Aust Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen & Kaye Mcghie)
Runner Up in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Pomp and Ceremony (AI) (Wilshier/ Morse & Henderson)
Baby in Group: Pomeranian
Zeigen Prince Of Angelz (Kim Haddon)
Minor in Group: Lowchen
Aust Ch Paceaway Angel Mist (Fran Darling)
Puppy in Group: Pug
Kabova Courage Unda Fire (Ms Jenny Whitney)
Junior in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Wachowa Emily Jane (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Australian Silky Terrier
Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Runner Up Neuter in Group: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs A C Glass)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Pomp and Ceremony (AI) (Wilshier/ Morse & Henderson)
Baby of Breed: Kahleyvale Celtic Whispers (Carol A Yates)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust / Cib/ Est/ Fin/ Lva/ Nor & Ltu Ch Triangel Joy Un Sorriso (Imp EST) (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Emily Jane (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wachowa Sorriso Felica (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Billy Bunter (Mrs Jennifer Watt)
Baby (Bitch) of Breed: Wachowa Sorriso De Mona Lisa (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Workn For The Man (Mrs Jennifer Watt)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ketts Miss Indi (Catherine & Gary Cunningham)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alynga Knitting Nancy (D Norman & M Huisman)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Can Gr Ch That's Mendota's Jack of Hearts (Imp USA) (G B Neave / D & D Scheiris / P Lucas)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme Velvet Kiss (M & S Cronshaw)
Baby of Breed: Havahart Parisian Princess (Lorree Cox)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Igsquisite Your a Wizard Harry (Maureen Friend)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oakway Sheer Elegance (Jill Marks)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Paceaway Angel Mist (Fran Darling)
Baby of Breed: Paceaway Time to Dance (Ms F E L Darling)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Faibel Rodger (Samantha Oberle)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen & Kaye Mcghie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sabelia For The Throne (Amanda Gill)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Zeigen From Russia With Love (Mrs Kim Haddon)
Baby of Breed: Zeigen Prince Of Angelz (Kim Haddon)

Pug
Baby of Breed: Kabova Stroke Of Midnight (J Whitney)
Puppy of Breed: Kabova Courage Unda Fire (Ms Jenny Whitney)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Melody Darragh (QLD)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Puppy in Group: Cairn Terrier
Yarrinarra Down Under Drifter (Ms M F Lee)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (Miss S McKenzie & Miss K Gordon)
Junior in Group: Irish Terrier
Aust Ch Tawnyoak Dashing Fergus (Ms Raelene Campbell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)
Runner Up Neuter in Group: Bedlington Terrier
Chismene Mr Kinky (Bonnie Keen)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (Miss S McKenzie & Miss K Gordon)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Xanthorrhoea Sardonyx (Lauren Lobegeiger)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Xanthorrhoea Witches Amethyst (Ann Davies and Lauren Lobegeiger)

Bedlington Terrier
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Chismene Mr Kinky (Bonnie Keen)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bohunt A Promise Is A Promise (Sandra Smid & Steve Hughes)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yarrinarra Down Under Drifter (Ms M F Lee)
Baby of Breed: Yarrinarra Sage (Ms M F Lee)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tawnyoak Dashing Fergus (Ms Raelene Campbell)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Cathasaigh Phantom in the Park (AI) (Georgina Lofting)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Weelochleven Captain Morgan (Mrs T Boughen)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Weelochleven Brandy (Mrs T Boughen)

Sealyham Terrier
Baby of Breed: Bombara Billion Dollar Baby (Juanita Taylor)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Magicmine Knights Angel JC (Paula Hill)
Baby (Bitch) of Breed: Magicmine Spirited Angel (Paula Hill)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Juscot Follow That Dream To Whitebriar (Imp NZ) (Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Westland Bolli Stoli Darling (Mr G & Mrs C Bowers)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maceltic Allt A Bhainne (Larissa Clifford)
Baby of Breed: Tarrafern Mist Over Mourne (Kerry Maguire)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Anthony Eales (QLD)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Shaunuff Whole Lotta Love (D Winch & P Johnson)
Runner Up in Group: Weimaraner (Long-haired)
Aust Ch Greywei Time for Bubbles (Kathleen Rogers)
Minor in Group: Irish Water Spaniel
Waterboys Irish Coffee (Penni Smith)
Puppy in Group: Chesapeake Bay Retriever
Tenarda Rainbow Connection (Sharon Bamford)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Driftway Moment in Time (Guy Spagnolo)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Tarrendayle This Cant Be Legal (Toni Dennis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bev Cornish)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tenarda Rainbow Connection (Sharon Bamford)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Tarrendayle This Cant Be Legal (Toni Dennis)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Acijay Dressed To The Nines With Watervaal (Louise Bygraves)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Birdrise Midnight StateOfMind (Rachael Arnott)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Birdrise Thyme Is Right (J McDonald & R Arnott)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tealpoint Game Set N Match (Dr A Boyd)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shaunuff Whole Lotta Love (D Winch & P Johnson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Elettars Lay Lady Lay (D Winch & P Johnson)
Minor of Breed: Elettars Dominatrix (AI) (D Winch & P Johnson)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Bed Of Roses (AI) (Greg Browne)

Irish Water Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Waterboys Irish Coffee (Penni Smith)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Moment in Time (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Driftway Trade Mark (Guy Spagnolo)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Alandria Given to Fly (Tracy Dryden)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ashlaren Bring Out The Bundy (Mrs E M Knox & Mrs A Page)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greywei Time for Bubbles (Kathleen Rogers)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sarabande Sea of Dreams (AI) (Imp UK) (Bev Cornish)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (AI) (Mrs B Cornish)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bev Cornish)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Karen Mangan (QLD) (Group Entry : 61)

Best in Group & Intermediate in Group: Afghan Hound
Aust Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (Dawn Ashton/ K & R Hutchings)
Runner Up in Group & Junior in Group: Foxhound
Aust Ch Foxhunt Layla (Mrs C / Miss B & Mr J Bryson / B West & A Page)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Splendak Sweet N Sassy (B K & Y J Shaw)
Puppy in Group: Beagle
Orobay All About Eve (Miss Rhonda Telfer)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Afghan Hound
Aust & Neut Ch Chakdarra Holly Go Lightly (Imp NZ) (Mrs J Y Anderson)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Agwyr Que Sera Sera (Mrs D G Hoyle)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (Dawn Ashton/ K & R Hutchings)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Empari Ropes N Rodeos (AI) (Mr D Willson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Chakdarra Holly Go Lightly (Imp NZ) (Mrs J Y Anderson)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arendt Feel Good (Ms K Wishart & Ms C Fowler-Lock)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orobay All About Eve (Miss Rhonda Telfer)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Orobay Burning Love (Rhonda Telfer)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)
Dog CC & Puppy of Breed: Russkimir Secret Wishes (M L Davis)
Baby of Breed: Dorsca Mystic Showman (Mrs A Toleman)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Splendak Next Chapter in Bold (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Heidi Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gersndach Aria Rio Femme (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Splendak Sweet N Sassy (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
Bitch CC & Puppy of Breed: Sandswept Gorgia (Carol Sands)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Agwyr Que Sera Sera (Mrs D G Hoyle)

Foxhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Foxhunt Layla (Mrs C / Miss B & Mr J Bryson / B West & A Page)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dongunya Janeisha (D & E Henzell / J & S Donaldson)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rokeena Hot Toddy (Mrs R & Mr R J Wallis)

Pharaoh Hound
Baby of Breed: Pennhari Star Gazing (Ms Julie Stockbridge)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alarves Lil Buttons N Bows (Lily Rogers)

Saluki
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pazada Keeping Up Appearances (AI) (P & R Bazzocco / G & P Russell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Tanya Hill (QLD)  (Group Entry : 66)

Best in Group & Minor in Group: Finnish Lapphund
Theldaroy Beyond Comparison (AI) (L C & R A Seare)
Runner Up in Group & Open in Group: Bearded Collie
Aust Ch High Jack Ultimate Experience (Imp SWE) (Michele Lincoln)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Maliddie Mi Island Cylence (Mrs H & Miss I Gordon)
Junior in Group: Swedish Vallhund
Osuno Spellbound Saros (Imp NZ) (A E Proudfoot)
Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Ch Nahrof Single Shot (R & J McKiernan / J & N Attridge)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
Baby of Breed: Jayblue Country Scout (AI) (Melissa Powell)
Baby (Bitch) of Breed: Jayblue Country Journey (AI) (Mr A Ziebell)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Callicoma Trailblazer (Mandy Sansom)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Callicoma Midnight Special JDX JDO JDM AD SPDX GDX SD (Graeme & Mechalle Anderson)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Leaddog Blue Horizon (Linda Orr)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch High Jack Ultimate Experience (Imp SWE) (Michele Lincoln)
Baby of Breed: Lokynnda Rhapsody In Blue (Michele Lincoln & Julie Lyons)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: BelgenBeau Bergia Reign Noir (Mr J & Mrs K Kresina)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Belgenbeau Gezed Reevaveer (David Cain)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mirribandi Peppermint Twist (AI) HT PT (Kathryn Winton)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Belginoz Qt Echo Point (David Cain)
Baby of Breed: Vontrevnor Vixen Valentine (Mr J & Mrs K Kresina)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nahrof Single Shot (R & J McKiernan / J & N Attridge)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cannyben Locked N Loaded (Janice McKiernan)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Khayoz Son Of A Preacher Man (Deborah Duckworth & Kate Valk)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Classicyds No White Flag (Jason/, Nadia & Mel Attridge)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Theldaroy Beyond Comparison (AI) (L C & R A Seare)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)

Old English Sheepdog
Baby of Breed: Ottaba Right on Quewe (Mrs A Cassidy)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Maliddie Mi Island Cylence (Mrs H & Miss I Gordon)
Junior of Breed: Sharndah Power Ov One (Sharndah Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Osuno Spellbound Saros (Imp NZ) (A E Proudfoot)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Anwyl Light After Darkness (J McCann & J Burgess)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Breconmohr Hummingbirds Rock at Jopearl (J McCann & J Burgess)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pemmagic Dressesd For Success (Kevin & Elaine Blake)
Baby of Breed: Cuuchin Life O The Party (S & K Field / J Wheeler)
Intermediate of Breed: Aust Ch Antudor Best Kept Secret (K & E Blake)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Brett Thompson (QLD)  (Group Entry : 77)

Best in Group & Open in Group: Rottweiler
Aust Sup Ch Abakahn Ruum Ajax (Mr George Ioannidis)
Runner Up in Group: Samoyed
Aust Ch DeeJae Remember Pozieres (D & J Maguire)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Ebshine Peppas Darling (Mrs K Best)
Junior in Group: Alaskan Malamute
Annakpok Th Devilís Kiss (AI) (Narelle Adams & Sarah Dean)
Intermediate in Group: Boxer
Ronin More Grinner -Thn-Sinner (Imp NZ) (Kym Hopper)
Runner Up Neuter in Group: Dobermann
Wattavue Feiry Winter Sky (Mr & Mrs Burton)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Alchemist Rolling The Dice At Kaisho (Imp USA) (Craig & Malisa Moffat)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Annakpok Th Devilís Kiss (AI) (Narelle Adams & Sarah Dean)

Bernese Mountain Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Polishdream Black Magic Baby (Andrea Wilkinson)
Baby of Breed: Azzabern Mocking Bird (Mr M & Mrs B Eslick)

Boxer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ronin More Grinner -Thn-Sinner (Imp NZ) (Kym Hopper)
Puppy of Breed: Elkohe The Bomb (Kym Hopper)

Dobermann
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Wattavue Feiry Winter Sky (Mr & Mrs Burton)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bordogue Ciara (Keith & Kylie Reid)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bordogue Billy (Keith & Kylie Reid)
Res Dog CC & Minor of Breed: Nanmas Mr Mahogany (Tracy Lamb)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moloscyg Maraken Angel (Tracy Lamb)
Junior (Dog) of Breed: Nanmas x-file (D Davies/T Lamb)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey Best)
Bitch CC & Junior of Breed: Abwaj The Magic Splash (Audrey Best)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Abakahn Ruum Ajax (Mr George Ioannidis)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DeeJae Remember Pozieres (D & J Maguire)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Samspring Phantom Of Opera (Imp PRT) (David & Jolene Maguire)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: DeeJae Once Upon A Dream (D & J Maguire)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Besonda High Calypso (Dasha Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ebshine Peppas Darling (Mrs K Best)

Siberian Husky
Res Dog CC & Puppy of Breed: Riversrun Celestial Calling (Sharon Heys)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Sharron Taylor (QLD)  (Group Entry : 79)

Runner Up in Group: Keeshond
CIB & Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Baby in Group: Keeshond
Rymiska Bewitched Body n Soul (T Parker & L Cassidy)
Minor in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Candy Cane (Ms F E L Darling)
Junior in Group: French Bulldog
Aust Ch Ouioui Keep The Change (Jenni Cameron)
Intermediate in Group: Shih Tzu
Aust Ch Tzutique Setting Sail (Robyn Hawke)
Aust Bred in Group: Shar Pei
Aust Sup Ch Ayzsa Queens Rock Star (Ai) (Darcy Stratford)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: French Bulldog
Aust & Neut Ch Brindlelicus Shes Demanding (N Oldfield)
Runner Up Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway American Graffitti (AI) (Shelley Blackburn)

Boston Terrier
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kerden U R My Talisman (P L G & S L Mole)
Dog CC & Intermediate of Breed: Hymere A Star Is Born (Mr A J Phelan & Miss J M Young)
Res Dog CC & Minor of Breed: Bostonwell Thunder Struck (P L G & S L Mole)

Dalmatian
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Paceaway Candy Cane (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Varewell Black Orchid (Dr Julie Beeby)
Baby of Breed: Paceaway Eziontheye (Ms F E L Darling)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Paceaway American Graffitti (AI) (Shelley Blackburn)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ouioui Keep The Change (Jenni Cameron)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Avenir A Place To Shine (AI) (Mrs A Watson)
Res Dog CC & Open of Breed: Brindlelicus Pocket Rocket (Nicole Oldfield)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Brindlelicus Dynastys Fire (Nicole Oldfield)
Baby of Breed: Ouioui The Real Deal (Jenni Cameron)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Brindlelicus Shes Demanding (N Oldfield)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Underane Gold Armour (AI) (R & K Whitelock)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Venustus Rainbows Faith (Mrs K Troy)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: OnyxDanes D Fender DownUnder (AI) (Victoria Lansbury)
Baby of Breed: Underane Just Jazz (AI) (Nicole Brandon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Harllablu Iron Hide JC (Nicole Brandon)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh ET (Katrina Santas)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Hunkeedori Short Back N Sides (AI) (Katrina Santas)
Baby of Breed: Rymiska Bewitched Body n Soul (T Parker & L Cassidy)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jenuin Baby's in Black (J Sculac)

Poodle (Standard)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ziada Legendary Reign (Mrs J Craig)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Delamont A Bold Choice (B Crane)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tanzapaw Exclusive Package (Mrs Tania Mcalister)
Junior of Breed: Aust Ch Monterrez Global Pandemic (Mr P & Mrs D Comrie)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ayzsa Queens Rock Star (Ai) (Darcy Stratford)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ayzsa MiLady GaGa (Darcy Stratford)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ayzsa Basking In The Sunshine (AI) (Darcy Stratford)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tzutique Setting Sail (Robyn Hawke)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tzutique Let The Games Begin (Robyn Hawke)