Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

Date of Show : 18-May-2014 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Margaret Webber (QLD)   (Total Entry : 527)

Best in Show & Open in Show: Beagle
Aust Sup Ch Treeview Arm'd N Dangerous (Karen Mangan)
Runner Up in Show: Lowchen
Aust Sup & NZ Ch Paceaway Bedazzled (Fran Darling)
Minor in Show: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Almarjo Keep em Guessin (Mark Yardley & Jo Scott)
Junior in Show: Airedale Terrier
Aust Ch Bajan Bois Roussel (Robert N Grannum)
Intermediate in Show: St Bernard
Aust Sup Ch Casperscove Franklin (J & T Clapham)
Aust Bred in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Edelhof Lets Dance (J Norman)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Cherri Seeber (WA)  (Group Entry : 85)

Best in Group & Open in Group: Lowchen
Aust Sup & NZ Ch Paceaway Bedazzled (Fran Darling)
Baby in Group: Italian Greyhound
Berizza Cant Find My Halo (Angela Sharpe)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Troycole Causin Chaos (Mrs Kristy Cash / Mr R & Mrs J Dunn)
Aust Bred in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)

Bichon Frise
Baby of Breed: Ashblanc Yuletide Prince (Ashlyn Montgomery)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Merlmar First Knight (Mrs Ceri Ross)

Griffon Bruxellois
Baby (Dog) of Breed: Tzani Vanderquack (Diana Norman & Tim Mills)

Havanese
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Krunchie Munchie (Grahame Neave)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Delco Water Lily (Mrs E Colbert)
Baby of Breed: Berizza Cant Find My Halo (Angela Sharpe)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Paceaway Bedazzled (Fran Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Cobweb (Paul Gough & Tamarin Chandler)

Maltese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jandara Ikandy Kisses (J M Spence)
Baby of Breed: Schneewichen Wellinton Boot (Cathy Davies)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hevnlee Magical Goddess (Mrs C Ross)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silverino The Karate Kid (Mrs C Ross)

Papillon
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Roseswain Kissed By Fire Night (Mrs J A Moy)
Minor of Breed: Roseswain Rolos Classic Tale (Mrs J A Moy)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Winterspell Whata Girl Wants (Ms S Barrington-Rowe & Mr B Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Troycole Causin Chaos (Mrs Kristy Cash / Mr R & Mrs J Dunn)
Bitch CC & Junior of Breed: Troycole Kisses For My Wrinkle (AI) (K & K Cash / R & J Dunn)
Baby of Breed: Troycole Midnight Special (Mr R & Mrs J Dunn)
Puppy of Breed: Yarrowfell Seriously Bossy (Kristy Cash)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Margaret Webber (QLD)  (Group Entry : 70)

Baby in Group: Bull Terrier
Barathon Liver Let Die (S Smith)
Puppy in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Upyrkilt Shes A Stylish Chic (Stacy Kellie)
Junior in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Bajan Bois Roussel (Robert N Grannum)
Intermediate in Group: Jack Russell Terrier
Aust & NZ Ch Hollybrook Bobby Dazzler (Imp NZ) (J & N Attridge)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bajan Bois Roussel (Robert N Grannum)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Firewalk Influential Miss (B Walker)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Coppahead Red Ribbond (Miss A J Davies)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Xanthorrhoea Finnish Behind Me (A Davies)
Baby of Breed: Xanthorrhoea With Baronia (Ann J Davies)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kupala Kute Lady (Samantha Smith)
Baby of Breed: Barathon Liver Let Die (S Smith)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Kaddie (Maxine Lee)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yarrinarra Cool Cash (Maxine Lee)
Puppy of Breed: Aust Ch Yarrinarra Clover Tails (Maxine Lee)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Beagelee Remington Steele (Debbie Harvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Beagelee Queen Of Hearts (Debbie Harvey / C & L Duval)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & NZ Ch Hollybrook Bobby Dazzler (Imp NZ) (J & N Attridge)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Classicyds Im Sexy N I Know It (Jason & Nadia Attridge)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sharwil Champers to Celebrate (S Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Traffordpark Blackadder (Imp NZ) (S Williams)

Norwich Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Norwester Made Ya Look (Imp NZ) (T Boughen)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Upyrkilt Shes Got Style (Stacy Kellie)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Upyrkilt Shes A Stylish Chic (Stacy Kellie)

Staffordshire Bull Terrier
Puppy (Bitch) of Breed: Sonique Sirius Star (Leighanne Reid)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Charbon The Duke (Brian Sommerville)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Nudimah Sheza Diva (Lorraine Norrie)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yorsar Going Down Under From Ashgate (Imp UK) (T Boughen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr L James (QLD)  (Group Entry : 93)

Best in Group & Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Edelhof Lets Dance (J Norman)
Runner Up in Group & Junior in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Russetglen The Archer (AI) (L J Bleasdale Adkins)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Ravensnite Brite N Breezy (A Ugrinic)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Manunga Musketeer (A Ugrinic)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Manunga More Bang For Ya Bux (A Ugrinic)
Puppy of Breed: Ravensnite Brite N Breezy (A Ugrinic)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arbendskye Out Of The Inkwell (Terry & Kelli Wesener)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Sun Devil I've Gotta Feeling for Cudyncae (Imp USA) (A Eales)
R/UP BOB & Minor of Breed: Dizzyki CD Django I Got Rhythm (AI) (A Eales / Dizzyki Kennels)

English Setter
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Carlyra Essential Amber (N & S Woodward)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bendeela Essential Heir (N & S Woodward)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olbah Thunda Bolt N Lightning (Terry & Kelli Wesener)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaetamy Kookies N Kream (Terry & Kelli Wesener)
Puppy of Breed: Aust Ch Cardhu Because The Night (Miss W Fox)
Aust Bred of Breed: Fraelighte Fire and Brimstone (Suzanne Lavery)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Edelhof Lets Dance (J Norman)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wysiwyg Livn The American Dream (A Adamopoulos)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CCD RN (Miss C Ryan)

Gordon Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pintettea Beautiful Endings (Donna Bruckner)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russetglen The Archer (AI) (L J Bleasdale Adkins)
Open of Breed: Aust Ch Kenoz Lyger Amethyst (L Bleasdale-Adkins)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shadowvale Annabelle (P C & R Stringfellow)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Copperkee Graphic Design (Mrs D & Miss J Creagh)
Baby of Breed: Copperkee Liberty Bell (Mrs D & Miss J Creagh)
Open of Breed: Aust Ch Copperkee Give N Take (Mrs D & Miss J Creagh)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wispan Bellisima (R L Flynn)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ashbolt Ark Royal RN ET (Amanda Williamson)

Welsh Springer Spaniel
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Pintettea Moondust (Dr B & Mrs B Cornish)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Burgess (QLD) (Group Entry : 70)

Best in Group & Open in Group: Beagle
Aust Sup Ch Treeview Arm'd N Dangerous (Karen Mangan)
Minor in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Almarjo Keep em Guessin (Mark Yardley & Jo Scott)
Puppy in Group: Greyhound
Bayan Red Wine Days (AI) (D C & C A McGreevy)
Junior in Group: Whippet
Aust Ch Shawthing All That Jazz (Vicki Shaw)
Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Bondestin Im To Sexy (A Cooney & C West)

Afghan Hound
Bitch CC: Karakush Rumour Has It (Miss Tiffany Heares/ L & H Gibson)
Baby of Breed: Enarki Eenie Meenie Minee Moe (Tiffany Heares)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Treeview Arm'd N Dangerous (Karen Mangan)
Minor of Breed: Treeview Break The Ice (Karen Mangan)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Russkimir Phantom Shadows (Margaret Davis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Russkimir Vodka Martini (Margaret Davis)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Keep em Guessin (Mark Yardley & Jo Scott)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Graedon Timefsuccess (Mrs J Ireland)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Shasdin Royal Kool Paris (V Bowden)
Minor of Breed: Graedon Sargeant Pepper (V Bowden)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Assuana Assalyn (G & R Assay / M Yardley & J Scott)
Baby of Breed: Valgarden Making Magic (V Bowden)
Puppy of Breed: Aust Ch Murungal Miss Dorothy (M Yardley & J Scott)
Junior of Breed: Aust Ch Almarjo Greta Von Schnitzel (M Yardley & J Scott)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Solana Miss Zoe (Mark Yardley & Jo Scott)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Adbesare Phirst Class (Miss S Wheatley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Adbesare Dares To Be Phirst (Miss S Wheatley)

Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bayan Red Wine Days (AI) (D C & C A McGreevy)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bondestin Right On The Kisser (A Cooney & C West)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bondestin Im To Sexy (A Cooney & C West)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pharaoz Phantom (J Inglis / K Krause / K Lever)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adbesare Special Moments (Sarah Wheatley)
Puppy of Breed: Adbesare Khi Diffrnt Drum Beat (AI) (Miss S Wheatley)
Open of Breed: Aust Ch Adbesare Midnight Mist (Sarah Wheatley)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shawthing One Dayata Time (Vicki Shaw)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Shawthing All That Jazz (Vicki Shaw)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shawthing Thatz Sterling (Vicki Shaw)
Baby of Breed: Nabihah Green With Envy (MIss K Lewis/ Ms J Inglis)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Katrina Santas (NSW)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust Sup & Can Ch Rollingview Brave Victory (Imp CAN) (Ann Cassidy)
Baby in Group: Australian Shepherd
Ukulunga Nun Of Your Business (Imp NZ) (P & K Vardy / D Puttock)
Minor in Group: Collie (Rough)
Keamaree Touch Of Faith (Robert & Chloe Armatys)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Aolani's Maisilva Gunpowder (Imp USA) (Mrs Kellie Vardy & Ms Donna Puttock)
Junior in Group: Swedish Vallhund
Aust Ch Vallarity Fox N Sox (Amanda Smith)
Intermediate in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Tailgait Get Ready For It (Judy Pearce)
Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Ch Clankelton Sir Walter Raleigh (Mrs K Vardy & Mrs J Mannell)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Countryglen Riding High (Mr Andrew Ziebell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Countryglen Aussie Fury (Mr Andrew Ziebell)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aolani's Maisilva Gunpowder (Imp USA) (Mrs Kellie Vardy & Ms Donna Puttock)
Baby of Breed: Ukulunga Nun Of Your Business (Imp NZ) (P & K Vardy / D Puttock)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kerimarlo Shooting The Breeze (Kerri Lougheed)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kerimarlo Just Because I Can (Kerri Lougheed)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Clankelton Sir Walter Raleigh (Mrs K Vardy & Mrs J Mannell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Showioz This Magic Moment (P & K Vardy)
Minor of Breed: Royalborda Whisper of Fire (S & K Field)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Burdekin BossyBoots (Mrs M L Faux)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Overland Northern Sky (Imp USA) (Robert & Chloe Armatys)
Minor of Breed: Keamaree Touch Of Faith (Robert & Chloe Armatys)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa (L C & R A Seare)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yobhonden Big Hole To Dig (R & S Morrison / M & T Brady)
Baby of Breed: Aust Ch Theldaroy NuoriRaikeaJaVapaa (L C & R A Seare)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Rollingview Brave Victory (Imp CAN) (Ann Cassidy)
Intermediate of Breed: Aust Ch Tailgait Get Ready For It (Judy Pearce)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vallarity Fox N Sox (Amanda Smith)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mandene Empire Of The Sun (Julene Brady)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Mandene Diamonds Inthe Skye (Julene Brady)

Welsh Corgi (Pembroke)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Antudor Colorme Crystal Rose (Debbie Neilson)
Baby of Breed: Aingealag Day Dream Believer (Debbie Neilson)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Sue Bownds (NSW)  (Group Entry : 84)

Runner Up in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Ebondobe Witches Promise (W & D Smith)
Baby in Group: Alaskan Malamute
Kotuko Llook My Way (B & R Sorrell / P Selden)
Minor in Group: Samoyed
Kietra Fendi by Design (Susan McKinnon)
Intermediate in Group: St Bernard
Aust Sup Ch Casperscove Franklin (J & T Clapham)
Aust Bred in Group: Neapolitan Mastiff
Aust Gr Ch Fairport Manna (K & J Smith)

Akita
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kodo Vamp It Up (Imp NZ) (C & M Moffat)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanome King Of The Mountain WTD WWPD ROA ET (Mr B & Mrs R Sorrell / S McPhan)
Baby of Breed: Kotuko Llook My Way (B & R Sorrell / P Selden)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Alpenhund Prayers Are Answered (Mrs K Haddon and Mrs R Catt)

Boxer
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Mad Max (AI) (Imp NZ) (L J Cassidy)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ebondobe Witches Promise (W & D Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ebondobes Exclusive at Dobersmith (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Fairport Manna (K & J Smith)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ryzylva Make A Wish (AI) (M & S Lilley)

Rottweiler
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sanduka Dont Tempt Me (Cindy Pearce)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Anaky The Chance To Fly (J Shannon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kietra Fendi by Design (Susan McKinnon)
Puppy of Breed: Aspenbeauty Willow Royale (Lynd Campbell)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Klabauter Orbit around Oz (Julia Roso)
Bitch CC: Klabauter Made in Oz (Julia Roso)

Siberian Husky
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Darshiva Trouble In Paradise (L C & R A Seare)

St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Casperscove Franklin (J & T Clapham)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Mick Wilkinson (VIC)  (Group Entry : 63)

Puppy in Group: Great Dane
Arababy Candy Crush (I R & C M Davis)
Junior in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Shanspitz My New Beginning (AI) (D & S Watherston)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Boslap Odincashnlu (Simone Sherriff)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Exaltare Walk This Way (J Young/A Phelan/S Sherriff)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bratrice Deal Breaker (Lisa Bearne / G B & S E Edmunds)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Malaboo Jackpot Fever (Keith & Kylie Blanch)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Llachar Kaleidoscope Eyes (L&K McClelland & I&C Davis)
Dog CC & Minor of Breed: Llachar Master of Disguise (L & K Mcclelland / I & C Davis)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Fyreburst Quantum Leap (Di Armstrong/J Shannon)
Baby of Breed: Lamorna Super Nova (Di Armstrong)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Arababy Candy Crush (I R & C M Davis)
Minor of Breed: Arababy Cowgirl Up (I R & C M Davis)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shanspitz My Signature Blend (AI) (D & S Watherston)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shanspitz My New Beginning (AI) (D & S Watherston)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Noonameena No No Nanette (Ms J McGregor)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Myflair What About Me (Margret Barton)
Baby of Breed: Danrith Say My Name (Mr James Bennett)

Schipperke
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sesukan Merrily Makn Waves (Sharon & Breanne Lancey)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Delaware Ebony Rose (Imp NZ) (Sharon & Breanne Lancey)