County Of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

Date of Show : 25-Apr-2012 (Wednesday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr John Burgess (QLD)

Runner Up in Show: Pomeranian
Can / HK & Aust Ch Pomamanias Safari Glass Tiger (Imp HK) (Livia Ingham / Edwina Thomas)
Minor in Show: Cocker Spaniel
Royoni Watch Your Step (Royoni Kennels)
Puppy in Show: Jack Russell Terrier
Aust Ch Whatajack Grand Elegance (Garry Butler)
Junior in Show: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Olizure Hell On High Heels (Kylie Wright / Dean Freshwater / Barry & Pauline Oliphant)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Tim Thomas (QLD)

Best in Group: Pomeranian
Can / HK & Aust Ch Pomamanias Safari Glass Tiger (Imp HK) (Livia Ingham / Edwina Thomas)
Runner Up in Group: Pekingese
Aust Sup Ch Frawai Reflections (Frances Wickens and Marie Patten)
Minor in Group: Yorkshire Terrier
Lannaj OohLaLa its Eye Candy (Alanna Gavan / Jan Clarke)

Australian Silky Terrier
BOB: Aust Ch Rosedale Constellation (Rosedale Kennels & Mrs N F Walker)
Bitch CC: Aust Ch Rosedale Burlesque (Rosedale Kennels & Mrs NF Walker)
Baby of Breed: Pondaroza Gentleman Jack (Mrs D Jacques)

Bichon Frise
BOB: Aust Ch Petit Ami's Raising Sun (Imp NWY) (L Bradney/T Tancred/P Page)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelzarki Divine Mystery (L Bradney / T Tancred / P Page)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB: Am Ch. Can Ch & Aust Ch Tegs The Best Or Nothing (Imp CAN) (Adrahil Kennels)

Chinese Crested Dog
BOB: Aust Sup Ch Blackheath Quashawn (Lynette Mawson)
Bitch CC & Junior of Breed: Happylea Ffire Storm Brew n (D Neumann/ F Erskine)
Baby of Breed: Blackheath Armageddon (Lynette Mawson)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB: Aust Sup Ch Sasndash Ebonyngold (Mrs L Rattray)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Buzz Aldrin (Mrs L Rattray)
Puppy of Breed: Sasndash Inspiration (J C & Mrs S J Wills)

Griffon Bruxellois
BOB & Junior of Breed: Raweke Apple Cider (J Wistuba & M Parker Brien)
Bitch CC & Minor of Breed: Paris Starry Starry Night (Imp NZ) (J Wistuba & M A Parker Brien)

Havanese
BOB: Aust Gr Ch Hashki Zubraru (P Hoole & P Williams)
Puppy of Breed: Aust Ch Hashki The Outlawed (Jo McIntyre)

Italian Greyhound
BOB: Am Ch Salswifts The Annihilator (Imp USA) (S L Reeve)
Baby of Breed: Piccino Living Doll (S L & M Reeve)

Japanese Chin
Baby of Breed: Pondaroza Ichiban Iku (Debbie Jacques)

King Charles Spaniel
BOB: Aust Ch Chacombe Red Louie (Imp UK) (C Rodrigues)
Bitch CC: Aust Ch Marsward Move On Up (Imp USA) (C Rodrigues)

Lowchen
Baby of Breed: Blackheath Zulu Goddess (Mrs L J Shanahan)
Minor of Breed: Aust Ch Triscadec Grand Finale (Bruce Riddell)

Miniature Pinscher
BOB: Aust Gr Ch Happyecho Magic Spice (Phillip and Elaine Cross)
Dog CC: Marniechar Marquise (Kathy Potts)
Baby of Breed: Marniechar Kodak Moment (K M Potts)

Pekingese
BOB: Aust Sup Ch Frawai Reflections (Frances Wickens and Marie Patten)
Bitch CC: Aust Ch Frawai Diva Wears Prada (Jonathon Nash)
Puppy of Breed: Aust Ch Frawai Danish Maid (Mrs F Wickens)
Junior of Breed: Aust Ch Interstar Montys Pride (Norman Porter & Tony Tau)

Pomeranian
Bitch CC: Delrunda Makebelieve (Mrs E A Friedman)

Tibetan Spaniel
BOB: Aust Ch Tashelle Razorblade Romance (Mr D Gilson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Zynagi Golden Amulat (J M Glover)
Minor of Breed: Zynagi Dance with Destiny (AI) (J M Glover)
Junior of Breed: Eljamamn Pheonix A Rising (S B Oliver)

Yorkshire Terrier
BOB: Aust Ch Yetholme Celtic Drums (Mrs J Clarke & Mrs A Gavan)
Bitch CC & Minor of Breed: Lannaj OohLaLa its Eye Candy (Alanna Gavan / Jan Clarke)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Paul Berman (NSW)

Best in Group: Bedlington Terrier
Aust Ch Cherabah Sticky Wicket (E & G Wells)
Runner Up in Group: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Norwegian Wood (Doug and Annette Bowe)
Minor in Group: Parson Russell Terrier
Beaconway Touch O Class (Christan Trainor)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Whatajack Grand Elegance (Garry Butler)
Junior in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Olizure Hell On High Heels (Kylie Wright / Dean Freshwater / Barry & Pauline Oliphant)

Airedale Terrier
BOB: Airebury High Ambrosia (Emma Davidson)

American Staffordshire Terrier
BOB: Aust Ch Proamstaffs Bound For Glory (L & L Nikolovski)
Junior of Breed: Aust Ch Newbelle ACDC (M Anderson / Talbot Family)

Australian Terrier
BOB: Enomis Blue Angel Dust (S Massey & S Nicholson)

Bedlington Terrier
BOB: Aust Ch Cherabah Sticky Wicket (E & G Wells)

Bull Terrier
Bitch CC: Niallan Wynonna (Kelvin & Margaret Frost)

Bull Terrier (Miniature)
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Bullesquire Hoozya Mama (Kathy Pisani)

Cairn Terrier
Minor of Breed: Monterrez Harriet (G Cruse / N Curwen & R Keech)

Fox Terrier (Smooth)
Baby of Breed: Firezan Wild Bill (Mrs A D Bowe)

Jack Russell Terrier
BOB: Erindale/JR Jack of Clubs (Mrs CT Prendergast)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Whatajack Grand Elegance (Garry Butler)
Baby of Breed: Prenpaw Queen Jadis (Mr B & Mrs C Prendergast)
Minor of Breed: Joelleigh Black Opal (Leesa Musgrove)

Kerry Blue Terrier
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Olizure Hell On High Heels (Kylie Wright / Dean Freshwater / Barry & Pauline Oliphant)

Lakeland Terrier
Baby of Breed: Upinair Sun Line (Mr J Powell & Ms K Miller)
Minor of Breed: Aust Ch Sandimorn The Real Fury (Bradney/Tancred/Duffy)

Parson Russell Terrier
BOB & Minor of Breed: Beaconway Touch O Class (Christan Trainor)
Dog CC: Beaconway Class Master (Christan Trainor)
Puppy of Breed: Beaconway Class Master (Christan Trainor)

Scottish Terrier
BOB & Puppy of Breed: Loganbell Little Miss Sunshine (Michael & Kristy Farrugia / Jemina Park)

Staffordshire Bull Terrier
BOB: Aust Sup Ch Jewelhart NumoonDiablo (k Snerling & N Worth)
Junior of Breed: Brohez Black Soprano (Miss N Yates)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Harry Glynn (SA)

Best in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Dykinta Southern Express (Wendy Atkins & Erica Stubbings)
Runner Up in Group: Weimaraner
Aust Ch Amarige Walk The Line (R & S Norbury)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Royoni Watch Your Step (Royoni Kennels)
Puppy in Group: Curly Coated Retriever
Miamba Koonawarra (K Belbin )

Bracco Italiano
BOB & Minor of Breed: Moloscyg Brunelleschi (AI) (Dr C & Y Girling / J & R Mirto)
Bitch CC: Aust Ch Raki's Place Viva (Imp PT) (J & R Mirto)

Brittany
BOB: Am & Aust Ch Magicbrit Lotties Dream (Peter Marsh)
Dog CC: Aust & Am Ch Magicbrit Tonan The Wizard of Auz (Imp USA) (Peter Marsh)

Clumber Spaniel
BOB: Aust Ch Boroniahil Befana (S & S Strang)

Cocker Spaniel
BOB: Royoni Look Out For Me (Royoni Kennels)
Bitch CC & Minor of Breed: Royoni Watch Your Step (Royoni Kennels)
Junior of Breed: Aust Ch Lindridge I've Arrived (Imp UK) (Royoni Kennels)

Cocker Spaniel (American)
BOB: Aust Sup Ch Sunfire A Star Is Born (Brian & Maureen Hanley)
Dog CC: Aust & NZ Ch Nujax Houdini (Imp UK) (Hanley/Brown/Gray)

Curly Coated Retriever
Puppy of Breed: Miamba Koonawarra (K Belbin )

English Springer Spaniel
BOB: Aust Sup Ch Alhambra Keith Richards (Mr M & Mrs K Keely)
Bitch CC: Aust Sup Ch Alhambra Victoria Wood (Mr M & Mrs K Keely)
Minor of Breed: Aust Ch Margalit Im So Devine (Miss T Perkiss)

German Shorthaired Pointer
Bitch CC & Junior of Breed: Demorz True Colours (Deb Moran)

German Wirehaired Pointer
BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Hotwyr No Bizniz Like Show Bizniz (Fiona Dempster)
Dog CC: Aust Ch Moruada Mtn View Mykaa (Bancroft and Wright)
Minor of Breed: Aust Ch Moruada Mtn View Mykaa (Bancroft and Wright)

Golden Retriever
BOB: Aust Sup Ch Dykinta Southern Express (Wendy Atkins & Erica Stubbings)
Bitch CC: Aust Ch Fantango Dress Circle (P Middleton & J Salvestrin)
Puppy of Breed: BlueBreeze The Flying Scotsman (Debra Stubbings)

Hungarian Vizsla
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Bokezu Sweet Sugar Envoy (Bex Eaton & Eli Murphy)

Irish Setter
BOB: Aust Ch Gwyndara Joint Venture (P Middleton & J Salvestrin / T & L Jone)
Dog CC: Aust Ch Fantango I See Red (P Middleton & J Salvestrin)

Lagotto Romagnolo
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Kebro Dantes Inferno (Keith Robinson)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB: Aust Gr Ch Lidlriva Almond Nougat ET (Mrs K Walker)
Baby of Breed: Redlored Cherry Royale Truffle (Mrs K & Miss C Walker)

Pointer
Dog CC: NZ Ch Sgurr Devious By Nature With HiPoint (AI) (Imp NZ) (J & R Mirto / K Andrews)
Baby of Breed: Zuhraan The Devils Advocate (J & R Mirto / Mrs C Mc Donnal)
Minor of Breed: Aust Ch Tukeglen Tricks ov The Trade (Sharon Hannigan & Helen McCready)

Weimaraner
BOB: Aust Ch Amarige Walk The Line (R & S Norbury)
Bitch CC: Aust Ch Ghostwind Eyez OnTh Prize (Gary Studholme & Samantha Lawler)
Baby of Breed: Aust Ch Greydove Surfin' Malibu (Greydove Kennels)
Puppy of Breed: Lukedom Memphis Reign (Samantha Lawler & Gary Studholme)
Junior of Breed: Aust Ch Graysville Femme Fatale At Amarige (Imp NZ) (Ms A Kraskuska / Mrs L Butler / Mrs S Norbury)

Weimaraner (Long-haired)
BOB: Aust Gr Ch Happylea Kings Silver (Dale Elliott / Deborah Neumann)
Bitch CC: Aust Ch Sinaway Top Glory (Bronwyn Gaywood)
Baby of Breed: Happylea You Were Right (Deborah Neumann)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Burgess (QLD)

Runner Up in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
NZ Gr & Aust Ch Rokeena Garcon Reveur (R J & R J Wallis / R Hay & S Marshall)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Lionslea Titanium (AI) (P J Batten)
Puppy in Group: Irish Wolfhound
Greycroft Tullamore Knight (JK McKay & M Patison)

Afghan Hound
Puppy of Breed: Aust Ch Karakush Cruella DeVille (Luke Kavangh / Le & Helen Gibson)

Basenji
Bitch CC: Aust Gr Ch Remwin Kissmycheek (Lyn Hughes)
Minor of Breed: Aust Ch Remwin Cheeky Liasons (Lyn Hughes)

Basset Hound
BOB: Aust Ch Lachambre Sir Albion Star (Amber and Julie O'Flynn)

Beagle
BOB: Aust Ch Baldev Legally Blonde (S Bownds / E Stopford & L Bownds)
Dog CC: Aust Ch Beagelee Archangel (AI) (L & C Duval)

Bloodhound
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Loamy Lane's Jewell (Imp BEL) (Michelle Ashpole)

Borzoi
BOB: Aust Sup Ch Kenibea Murphys law (Shannon / Ros & Greg Barden)
Bitch CC: Aust Ch Mistraka Vanessa Williams (Mistraka Knls)

Dachshund (Miniature Long Haired)
Dog CC & Puppy of Breed: Selkris Dakota Wild Fire (Mr L & Mrs K Brown / Ms J Phillips)
Minor of Breed: Saradach Tis Justa Rose (Jan Gardiner)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Dog CC: Aust Ch Dakshunt In The Ghetto (Mr R & Mrs J Matwijow)
Baby of Breed: Lowender Ajaccio (Ms S Matijow)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
Baby of Breed: Aust Ch Tarrangower Tyzack (Douglas McKay)

Deerhound
BOB: Aust Ch Nelungaloo Rhys (J M Kernot)

Foxhound
BOB: Foxgully Isitime Yet (J / C & B Bryson)

Grand Basset Griffon Vendeen
BOB: Aust Ch Debucher Milord (Imp UK) (Mr D & Mrs D Matthews)
Bitch CC & Junior of Breed: Laserre Fly by Night (Mrs Jane Quinn)
Puppy of Breed: Holmchappell Marceau (Imp) (Mrs J Quinn)

Harrier
BOB & Puppy of Breed: Fellhunters Love Her Madly (John / Celeste & Brigette Bryson)

Irish Wolfhound
BOB: Aust Ch Greycroft Kaj AtClarionvale (J K McKay & M Patison)
Puppy of Breed: Greycroft Tullamore Knight (JK McKay & M Patison)

Norwegian Elkhound
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Halgrove Wynter Rayne (P/ K & K McIntyre)
Dog CC: Aust Ch Halgrove Nordic Winter (P/ K & K McIntyre)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB: NZ Gr & Aust Ch Rokeena Garcon Reveur (R J & R J Wallis / R Hay & S Marshall)
Baby of Breed: Leanr PB Billy The Kid (L K & R G Williams)
Minor of Breed: Jimab Mr Briteside (Mr B P & Mrs J Knowles)
Puppy of Breed: Jimab Love Me Do (Mr B P & Mrs J Knowles)

Rhodesian Ridgeback
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Ballahond Dara Sea Serene (Sandra Bell)
Baby of Breed: Lionslea Titanium (AI) (P J Batten)

Whippet
Dog CC: Aust Ch Benbridge Angel of Faith at Buffalo (Imp NZ) (Mike & Sandra Patterson)
Minor of Breed: Taejaan Butterfly Kisses (NJ Rule-Steele)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr M Brown (SA)

Best in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelmanna Zulu Prince (J Docksey)
Baby in Group: Old English Sheepdog
Perfu Rythm of the Knight (Janette McKenzie & Sue Moore)
Puppy in Group: Bearded Collie
Aust Ch Edinglen Enchanting (AI) (Michele Cooper)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Beauideal A Little Bit Fancy (J L Docksey & V J Royston)

Australian Shepherd
BOB: Aust Gr Ch Blueamble Stelaluna (Mr & Mrs A & J Lamberton)
Baby of Breed: Blueamble Witches Britches (A & J Lamberton)

Bearded Collie
BOB: Aust Ch Bonibraes Wolfmans Encore (Michele Cooper / P J & K J Finlayson)
Bitch CC: Aust Sup Ch Edinglen Unforgettable (Michele Cooper)
Puppy of Breed: Aust Ch Edinglen Enchanting (AI) (Michele Cooper)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB: Aust Gr Ch Beljekali Yor Majyk (Melissa Hutchinson / C & J Fynmore)
Bitch CC & Minor of Breed: Rerifar Serendipity (Fay Philp)

Border Collie
Baby of Breed: Neecabe Thought U Had Me (Sharon Hannigan)

Bouvier des Flandres
BOB: Estrik Aeros (Estrik Kennels)
Bitch CC: Rogues Frontier Lady of the Outback (Imp USA) (Estrik Kennels)
Baby of Breed: Estrik Rouge's Juggernaut (Estrik Kennels)

Briard
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Aubrey's French Kiss (Imp NZ) (D & J M Bartley)

Collie (Rough)
BOB: Aust Ch Cathkin Howzat (Gaye Jones)
Dog CC: Aust Ch Matlint She Stole My Heart (Mrs Louise Thomas-van der Weide)

Finnish Lapphund
BOB: Ausvarg Eragon (Adam Grimish)
Bitch CC: Aust Ch Sibermoon Niina (Ms Chrissy Fitzgerald)
Baby of Breed: Kalevi Danish Freja (Mrs C Howard)

German Shepherd Dog
Dog CC: Aust Gr Ch Allendell Incite a Riot (Dale Elliott)
Minor of Breed: Hauberk Napoleon (N & M Kirkham)

Maremma Sheepdog
Baby of Breed: Aust Ch Glendawn Shadow n Shade (Debra Stubbings)

Old English Sheepdog
Baby of Breed: Perfu Rythm of the Knight (Janette McKenzie & Sue Moore)

Puli
Bitch CC: Aust Ch Rustufarion Outta Star (AI) (Mr R Valore)
Baby of Breed: Rustufarion Wicked Witch (Royson Valore)

Shetland Sheepdog
BOB: Aust Sup Ch Shelmanna Zulu Prince (J Docksey)
Junior of Breed: Aust Ch Beauideal A Little Bit Fancy (J L Docksey & V J Royston)

Swedish Vallhund
BOB: Aust Ch Dlarah Back Chat (Ms A Hickey & Mrs V Hutton)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB: Aust Ch Bojojamile Born To Be Wild (R H & V J Hutton)
Puppy of Breed: Aust Ch Nireno Goldfinger (R H & V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Vicki Perkins (VIC)

Best in Group: Siberian Husky
Aust Ch Suthanlites Twilite (Chery LeCourt)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Bullmastiff
Aust Ch Bullsrkool Gift From Above (AI) (Mrs A Pratt)
Baby in Group: St Bernard
Jaygaard In The Mood (Kelly Barr)
Minor in Group: Rottweiler
Heikharma Gurmond (Milena Lawler)
Junior in Group: Bullmastiff
Aust Ch Bullsrkool De Ja Vu (AI) (Mrs A Pratt)

Akita
BOB: Aust Gr Ch Overhills Guns A Fut (Imp UK) (Mr D & Mrs K Atherden)

Alaskan Malamute
BOB: Aust Ch Atupaka Varu Love Serenade (Daniel Stevenson)

Bernese Mountain Dog
BOB: Aust Ch Zanzebern Unsung Hero (M Eslick & N Lennon)
Puppy of Breed: Aust Ch Carallsa Caramela Amber (Imp CZE) (Michael Eslick)

Boxer
BOB: Aust Ch Bocsavil Enchanted Star (M & J Carey / E Vitale)

Bullmastiff
BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Bullsrkool Gift From Above (AI) (Mrs A Pratt)
Bitch CC: Aust Ch Bullsrkool Sweet Child O Mine (Mrs A Pratt)
Baby of Breed: Bullsrkool Southern Son (AI) (A Pratt)
Junior of Breed: Aust Ch Bullsrkool De Ja Vu (AI) (Mrs A Pratt)

Dobermann
BOB: Aust Ch Coppertop Cuz Who Knew CCD (J Tyrell)

Dogue de Bordeaux
BOB: Aust Ch Beaurumba Diamonds R Forever (Beaurumba Knls)
Dog CC & Puppy of Breed: Deauxrogue Nemesis (Deauxrogue / Beaurumba)

German Pinscher
Dog CC: Aust Gr Ch Kaitler Dark Phoenix ET (Leanne Vowles)
Baby of Breed: Angelsun Celestial Occurances (Mrs Shanyn Dunn & Ms H Harrell)

Leonberger
BOB: Furrychild Fire Ant (M McDowell)

Portuguese Water Dog
BOB: Rulett Buoy Oh Buoy (Margo Turnbull)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rulett Precious Cargo (Margo Turnbull)
Puppy of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Gem (Craig & Robyn Foster)

Rottweiler
BOB: Aust Ch Zalapa Son Of A Gun (D Borg & M Krueger)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ubersein Dancing In The Storm (D Borg / M Krueger & L Russell)
Minor of Breed: Heikharma Gurmond (Milena Lawler)

Samoyed
BOB: Aust Ch Anaky I Dont Give A Damn (A & K Hill)

Schnauzer (Miniature)
BOB: Am Ch / Aust Sup Ch Beauideal I Have a Dream (Imp USA) (Miss C Kelly)
Bitch CC: Aust Ch Kyushu Follow Your Dreams (Miss C Kelly)

Siberian Husky
BOB: Aust Ch Suthanlites Twilite (Chery LeCourt)
Baby of Breed: Aust Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)

St Bernard
BOB: Aust Ch Toffe Loffe's Just The Way You Are (Imp NWY) (Mr C Innes & Ms T Kelly)
Baby of Breed: Jaygaard In The Mood (Kelly Barr)
Junior of Breed: Aust Ch Saintsrus Pretty In Pink (Kelly Barr)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Tony Kyman (VIC)

Best in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Paceaway At Rosemount (F Matthews / R & D Besoff & G Vernon)
Runner Up in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Lady GaGa (Ian Glen)
Baby in Group: Shar Pei
Ayzsa Greatest Love Atrynkls (Darcy Stratford and Di Gooding)
Minor in Group: Keeshond
Rymiska Grand Duke (Tracey Parker)
Puppy in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Miss World (G Cruse / N Curwen & R Keech)
Junior in Group: British Bulldog
Aust Ch Janayin Who Wears Da Pantz (D Whillock)

Boston Terrier
BOB: Aust Ch Zelos OGosh Im Posh (P Fordred)
Dog CC: Aust Ch Zelos Boston Legal (D Norquay)

British Bulldog
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Janayin Who Wears Da Pantz (D Whillock)
Bitch CC: Aust Ch Bumbullb Hooker Heels (D Whillock)

Chow Chow
BOB: Aust Ch Sherae Kabura Moot (D Gooding & N Thompson)
Baby of Breed: Sherae Pink Mist N Willows (Gooding/Thompson)

Dalmatian
BOB: Aust Sup Ch Paceaway At Rosemount (F Matthews / R & D Besoff & G Vernon)
Junior of Breed: Edinglen The Devils Advocate (Michele Cooper)

French Bulldog
BOB: Aust Sup Ch Pendragan In Toto (D W & L M Thorpe / J Daidone)
Bitch CC: Aust Ch Daccord la vie en Rose (M A Rosser & E L Davidson)
Baby of Breed: Lepride Angus Lets Have Fun (Gail Skinner)
Minor of Breed: Keoiloa Mr Boss Man (L & K Ballard)
Junior of Breed: Daccord Frederic (M A Rosser & E L Davidson)

Great Dane
BOB: Aust Ch Jazzebella S'Dansk Hot Stuff (AI) (Mrs Julie Hyde)
Dog CC: Aust Ch Rithpen King of Kings (Brian Elsley)

Japanese Spitz
BOB: Tenkashiro Sylver Lightening (Denise Sylvester)
Bitch CC: Aust Ch Daesdaemar Its A Fairy Tale (S & C Tester)
Baby of Breed: Aust Ch Daesdaemar Just A Kiss (Amanda Huggins)
Puppy of Breed: Aust Ch Daesdaemar Its A Love Story (Amanda Huggins)

Keeshond
BOB: Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan (Katrina L Santas & Brett Thompson)
Bitch CC: Aust Sup Ch Klompen's Gone Walkabout At Calivale ET (Imp USA) (Katrina Santas)
Baby of Breed: Keez Gossip Girl (C & T Rogers)
Minor of Breed: Rymiska Grand Duke (Tracey Parker)
Puppy of Breed: Sandstock Flash Lightning (K Martin)

Lhasa Apso
BOB: Aust Sup Ch Amesen Lady GaGa (Ian Glen)
Dog CC: Aust Gr Ch Amesen What a Guy (J Longmire & M B Camac)
Minor of Breed: Amesen Causing A Storm (J Longmire & M Camac)
Puppy of Breed: Neokarma Fonda Chicks (P Brown & P King)

Poodle (Toy)
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Tdrop Everything And More (Michelle O'Donnell)

Schipperke
Puppy of Breed: Aust Ch Monterrez Miss World (G Cruse / N Curwen & R Keech)

Shar Pei
Baby of Breed: Ayzsa Greatest Love Atrynkls (Darcy Stratford and Di Gooding)

Shih Tzu
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shemara Bad Romance (Mr Joel Landrelli)

Tibetan Terrier
BOB & Minor of Breed: Gengala Hairy Mclary (M Hickie)
Bitch CC & Puppy of Breed: Gengala White Hot Wanda (M Hickie)